Jump to content

dziki

Moderator
 • Posts

  4002
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

Everything posted by dziki

 1. Wyrazy uznania za metodyczne podejście do tematu, coś czuję że niedługo zobaczymy dobre zdjęcia Co to za drugi tryb o którym wspomniałaś?
 2. Sprawdzałeś Documents -> Maxim DL -> Settings ?
 3. A sorry Sam niedługo będę potrzebował, skorzystam z katalogu tylko muszę się udać do drukarza
 4. Tak - i ostrość masz całkiem OK na pojedynczej klatce. Zautomatyzowany focuser A tego nie napisałem
 5. tak, problem może być w debayeryzacji (zrób stacki z inną niż Bilinear i zobacz czy są okręgi) Albo tu o ile zapisujesz w 8 bitach. Albo DSS nie radzi sobie z debayerem z Twojego aparatu.
 6. Znośnie? No tak, znośnie Ta fota to petarda, "znośnie" nie ma odniesienia do żadnego jego fragmentu
 7. optyki a nie aparatu no... można wyrównać tło, ale nie ma to jak dobry flat trochę ostrość, ale widzę "wgryzienia" na gwiazdach, albo kolimacja teleskopu bardzo kuleje albo coś wchodzi w tor optyczny. Trzeba zadbać o tubę, aparat jest OK, na początek możesz dużo nim podziałać. Poza tym korektor komy wygląda jakby nie był we właściwej odległości (narożniki zdjęcia o tym mówią). PS - poprawiam tytuł na M13
 8. Spoko spoko, dzięki za podbicia ogłoszenia, mi to nie przeszkadzało A projekt zacny, gratulacje!
 9. https://www.thingiverse.com/search?q=bahtinov&type=things&sort=text&page=1 Jeśli o to chodziło
 10. A Sigmy A 40mm przypadkiem nie sprzedajesz?? MSPANC
 11. Być może nic nie musisz robić - wrzucisz materiał to sprawdzimy co w nim siedzi Tak ZIP - link od Bogdana wygląda na mega przyjazny w obsłudze Albo "przeciągnij i upuść" na wetransfer.com (ważność 7 dni) - nie trzeba zakladać konta, wybierasz "I just want to send files", adres mailowy w obu polach podajesz swój, na koniec gdzieś powinien pojawić się link do zciągnięcia. 2GB chyba miejsca jest, wystarczy. Pies na stacki proszony do tablicy @_Spirit_
 12. Ależ rejestruje też po bokach tylko sygnał ginie w okręgach. Poza tym brak flatów też nie pomaga.
 13. Podbiję prośbę kolegi OnlyAfc - wystaw surowe klatki, a nie stacka. Możesz nawet połowę klatek jak jest problem z transferem. Jak robisz gdzieś błąd (hipoteza) na etapie stacka to wrzucanie drugiego/kolejnego nic nie da. Sam się chętnie pobawię materiałem
 14. Tez myślę że chodzi o zdublowane gwiazdy, powstałe w wyniku drobnego błędu przy składaniu paneli mozajki.
 15. Dzięki - źle zacytowałem Grzegorza, chodziło mi o sam patent "potencjometr precyzyjny wieloobrotowy 10kohm, plus przetwornica stepdown"
 16. A bo to zombi, wrzuca praca zawsze na tak wysokim poziomie że lajk się tak łatwo nie należy A poważnie - mega zdjęcie, niesamowita ilość smaczków w tle, piękne gwiazdy i kolory... chociaż wyjątkowo śmiem zapytać czy był problem z halo? Fragment zdjęcia NIE powiększany 400%
 17. Hej, sprzedam zmodyfikowaną lustrzankę Canon EOS 700D (usunięty filtr LPF-2). Filtr LPF-1 pozostał, więc nie ma problemu z halo na gwiazdach. Stan bardzo dobry, wizualnie niemal jak nowy. Jedynym "mankamentem" jest luźna muszla oczna. Przebieg migawki na chwilę obecną to 24 851 klatek. Na karcie SD zainstalowany jest Magic Lantern, soft świetnie ułatwiający astrofoto, czy to długoczasowe czy startraile. Po włączeniu aparatu zgłasza się standardowe menu, którego można używać "po staremu". Wejście do Magic Lantern realizowane jest w trybie fotografowania przyciskiem "kosz". W zestawie: - aparat Canon EOS 700D mod - dwie baterie: oryginalna Canon plus zamiennik Duracell - karta SDHC 16 GB class 10 - oryginalny pasek - ładowarka sieciowa - karton po zestawie kitowym Cena: 1450zł + przesyłka.
 18. Dokładnie tak jak piszesz.
 19. Strzelam że to nie tilt, są pojechane w całym kadrze. Jak na pierwszą fotę to całkiem nieźle, kadr dopracowałeś starannie. I tak jak napisał przedpiśca - materiał można jeszcze wyciągnąć.
 20. Jeśli chodzi o przejścia tonalne i jasność to miarodajna będzie 4 linijka od góry, w zaznaczonym kole powinieneś widzieć dwa tony. To samo po przeciwnej stronie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.