Jump to content

Wojtek 23 Gdansk

Społeczność Astropolis
 • Posts

  161
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Gdańsk

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Wojtek 23 Gdansk's Achievements

110

Reputation

 1. Dzięki zombi dopiero teraz zauważyłem, że dałeś fotkę. A więc chyba jednak jest ta funkcja.Super sprawa.
 2. Tak jest tych opcji naprawdę sporo.Jak się w tym wszystkim połapać?Kolejne oprogramowanie do nauki. Ale w nina, gdy zatrzymam w czasie sesji sequence to po ponownym uruchomieniu sequencer mogę zrobić kolejne Platesolve, w SGP tej funkcji jak do tej pory nie ma.
 3. Nie nie patrzałem na ccdciel. Niestety w najnowszej wersji 1.11 Beta ASA DDM nie chce się połączyć wszystkie inne rzeczy łączą się bez problemu.Musiałem wrócić do wersji 1.10 HF3 BETA002 i tu wszystko działa bez problemu.Chyba trzeba będzie to zgłosić.
 4. Tak faktycznie masz rację można nadal operować na starym sequencer może to i dobrze, bo ten nowy jest nie zile rozbudowany i pewnie minie trochę czasu zanim człowiek się połapie. Ciekawe czy do dali funkcję czasu uruchomienia i zakończenia całej sequencji tak jak jest to w SGP.W SGP ta opcja bardzo mi się przydawała, ustawiałem, kiedy i o jakiej godzinie ma skończyć naświetlać klatki i zaparkować teleskop, można było iść spokojnie spać.
 5. Tak na prawdę, aby zobaczyć nowe okna w kreatorze sequecer trzeba najpierw stworzyć na przykład nowy szablon powiedzmy m31 i gdy go zapisujemy to dopiero wtedy po prawej stronie okna sequecer otwiera się jakby cała grupa okien całego naszego podpiętego do NINA sprzętu, czyli na przykład kamerka i tak dalej. Jak dla mnie to jest tego trochę za dużo no morze trzeba się przyzwyczaić. Dołączam zrzut ekranu.
 6. Prosty to znaczy, jaki.Właśnie zainstalowałem tą betę i sequencer tu jest faktycznie rozbudowany.Na pierwszy Żut oka można teraz z sequence włączyć ogrzewanie kamerki , od parkować teleskop i odwrotnie w zasadzie są wszystkie te funkcje, co pokazuje ten gościu z mojego załączonego linka do mojej poprzedniej wiadomości.Szkoda, że muszę iść jutro do pracy pobawiłbym się z chęcią.Może będzie dzisiaj pogoda, choć bardzo w to wątpię.Szkoda, że zupełnie nie znam angielskiego, choć w programie coś tam jest przetłumaczone.Wejdę na tą stronę internetową i poczytam trochę. Tak jak w poprzednich wersjach można było wszystko włączyć jednym przyciskiem tak teraz w tej wersji beta tym samym przyciskiem można również wszystko wyłączyć.
 7. Znalazłem ten link gdzie gościu zachwala NINA sequencer 2.0.Dzisiaj to ściągnę tak z ciekawości i jak będzie pogoda to wypróbuję, ale trzeba pamiętać o tym, że jest to wersja beta i może być coś nie tak. Dołączę też filmik, ale nie mój. https://rockchucksummit.com/nina-1-11-sequence-builder-walk-through/ NINA 1.11 Sequence Builder - przewodnik.url
 8. Oczywiście, że się nie obraziłem . Nigdy na tym forum nie napisałem, że jestem doskonały. Z pewnością znalazłoby się u mnie jeszcze parę innych wad, ale przecież z tego powodu nie będę się biczował. Życie jest zbyt piękne, że by się takimi pierdołami przejmować.
 9. Przepraszam cię Isset za moją wadliwą wymowę. Postaram się więcej nie zaśmiecać twojego tematu. Bez urazy oczywiście.
 10. Ten trzeci filmik musiałem dograć , ponieważ w drugim filmiku nie powiedziałem ważnej sprawy a mianowicie.Gdy wskazujemy w NINA gdzie jest zainstalowany astap to trzeba wejść w dysk C poszukać folderu o nazwie FILES otworzyć folder astap i trzeba zaznaczyć w tym folderze sam program astap.Na filmie pokazuje jak to zrobić.
 11. Zamieszczam kolejny filmik.Konfiguracja Platesolwe w NINA.
 12. Dodaję ten filmik .Dodam jeszcze jeden filmik jak skonfigurować w NINA platesolve
 13. Odnośnie platesolwe to postaram się zamieścić tu taj krótki filmik
 14. Łącze bezpośrednio, czyli wybieram Astrooptic serwer teleskop.
 15. U mnie ASA bez żadnych problemów połączył się.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.