Jump to content

Awar

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  208
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

56 Neutral

About Awar

 • Rank
  Antares

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie ustawione
 • Skąd
  Bydgoszcz

Recent Profile Visitors

964 profile views
 1. Na pierwszym zdjęciu jest gromada otwarta M44 w Raku.
 2. Logicyzacja antropomorficzna, lub antropomorficzny logicyzm...
 3. I jeszcze to: Czyli ptak musi mieć skrzela, łuski i płetwy
 4. Istnienie ptaka jest nie możliwe, ponieważ opor wody połamał by mu skrzydla. Antropomorfizowania kosmitów jest tez nieuzasadniome. Osobiscie preferuję umysł otwarty na wszelkie możliwość, wolny od "schematów umysłu ryby głębinowej" choć należę jak by nie było do tego gatunku.
 5. Bez urazy, ale zamiast "ograniczen technicznych" postawił bym na ograniczenia umyslowo/poznawcze. Ryba glebinowa, jak sama nazwa wskazuje żyje w głębinie, gdzie nie dociera światło słoneczne. Co wiecej nie ma ona pojęcia, że istnieje coś takiego jak Słońce, powietrze itp. Gdyby opowiedzieć rybom głębinowym o suszeniu przez ptaka piór w promieniach Słońca, to takiego osobnika zamknęły by w psychiatryku, spaliły na stosie lub wedle swej woli ukamieniowały.
 6. Fajny temat Można prześledzić próby zrozumienia lotu ptaka z perspektywy ryby głębinowej.
 7. SkyMap Chris'a Marriott'a to mój numer jeden od prawie dwudziestu lat; w domu, wydruki z niego w terenie. Kombajn ze wszystkim, co potrzeba - inne programy wydają mi się przy nim "dziwne", "zagmatwane" lub zbyt udziwnione. Jest z kilkanaście wersji płatnych i darmowych: http://www.skymap.com/ Do gwiazd zmiennych - mapki AAVSO (dom/teren) W komórce Stellarium i Cosmos Celestron Navigator (dom, teren... i pod biurkiem w pracy ).
 8. Zaliczona przed chwilą Kometa jest bardzo rozmyta. Obserwowałem na podmiejskim niebie lornetką 12x60. Widoczna raczej tylko zerkaniem.
 9. Stałem w Bydgoszczy (obrzeża) kilkaset metrów na północ od centrum teoretycznego pasa. Kamera CCD. BRAK ZAKRYCIA. Niebo było bezchmurne.
 10. Może i coś tam spadło, ale to nie ten z godziny 19:05, który leciał między Bydgoszczą i Gdańskiem w kierunku na zachód. Jawor - Park Pokoju leży na zachód od Wrocławia - nie pasuje
 11. W Bydgoszczy też widoczny Niesamowite zjawisko Mapka z trasą przelotu jaką zapamiętałem mimo szoku...
 12. Gwiazdy Nowej w Orle. Współrzędne: 19 21 50.15 Dec. +15 09 24.8 Jest słaba, 15mag(?), może pojaśnieje
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.