Jump to content

PawlU81

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  4
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About PawlU81

 • Rank

 1. Właśnie tak robię jak opisałeś, na mostku (amelinium) nie ma luzu. Były luzy na samych okularach bujały się na boki szczególnie lewy ale zrobiłem to i się nie rusza. Więc chyba albo dalej coś jest nie w osi albo ten typ tak ma.
 2. Ostatecznie nie mam ostrego obrazu po ustawieniu ostrości lewy, prawy okular, co do kolimacji to jest ok jak na moje oko bo lornetkę odsuwam od oczu i obraz jest nie rozdwojony. Może to ta słynna Jakość Celestrona a raczej jej brak.
 3. Może mało precyzyjnie napisałem. Ustawiam ostrość w lewym okularze pokrętłem centralnym później dekielek zakładam na lewy obiektyw i reguluje na samym okularze prawym. Gdy zdejmę dekielek i chce zobaczyć gwiazdy obraz mam nie ostry i muszę kręcić pokrętłem środkowym i zdaje mi się ze coś jest nie tak.
 4. Witam mam lornetkę cometron 12x70 i mam pytanko czy to normalne bo w lornetce 7x50 nie ma tak. A mianowicie zatykam dekielkiem prawą stronę i ustawiam ostrość lewego okularu, później zatykam lewą stronę i prawy okular, popatrzę przez lornetkę po ustawieniu i jest nie ostry, muszę ostawić ostrość pokrętłem centralnym co może być nie tak ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.