Jump to content

PawlU81

Społeczność Astropolis
 • Posts

  15
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Łańcut
 • Zainteresowania
  Rower, fotografia, astronomia

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

PawlU81's Achievements

0

Reputation

 1. Pamiętam że był taki program chyba "igła" w którym można było przewidzieć dokładnie w którym miejscu wchodzić będzie księżyc szukałem go ale nie znalazłem . Może ktoś ma namiary ?
 2. Jak się nie ma gwintu żeby wkręcić filtry?. To można przerobić czy tylko zrobić przejściówke na wcisk w okulary ?
 3. To ile trza najlepiej zdjęć obiektu i ile kalibracyjnych dark plus te jasnego tła?
 4. Zdjęcie to pojedynczy strzał a autosave002 to z z tego co pamiętam zlepek z 10 zdjęć.
 5. Dzięki za radę spróbuje, zobaczę co z tego wyjdzie .
 6. Że niebo było fatalne to wiem, robiona niedaleko małej miejscowości koło Łańcuta. Ale łącząc zdjęcia nie usuwa się szum ? A to chce osiągnąć. Przy dobrych warunkach gdy zdjęcia są też dobre i tak nie mogę ich połączyć żeby to wyglądało dobrze, wychodzi czarne zdjęcie i zastanawiam się czy to nie wina aparatu a bardziej samych zdjęć np: nie wszystkie programy otworzą Raw z Fuji.
 7. Próbowałem ale za bardzo nie ma co z tym zrobić. Wrzucam pojedyncze zdjęcie i końcowy efekt. Może ja coś robię nie tak, ogólnie robię serie zdjęć, później zakrywam obiektyw i z takim samym czasem robię zdjęcia i to łącze w programie i takie cuda wychodzą mi Autosave002.tif
 8. Mam pytanko bo mam problem z łączeniem zdjęć z fujifilm Xt1 w programie DeepSkyStacker, da się to zrobić?. Jak wczytuje zdjęcia to zdjęcie ostateczne jest praktycznie czarne a pojedynczo widać drogę mleczną ale z kaszką na niej niestety. Czy po prostu lepiej zainwestować w jakiegoś Canona?
 9. Z racji że zgubiłem cometron 12x70 zakupiłem (prezent od żony) na słowackiej stronie lornetkę Helios stelIar-II 10,5x70 FMC. Odebrałem ja w punkcie w Svidniku. Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne w zestawie trochę bieda pokrowiec, pasek na szyje i chusteczka do optyki. Lornetka w środku jak na moje oko bardzo dobrze wyczerniona choć na kawałku obudowy farbą się trochę świeci. Na pryzmatach widać przykrywki jak w moim starym tento 7x50 w cometronie takich już nie było. Jak na razie z obserwacji zauważyłem że Jowisz bardzo lekko fioletowy że znakiem zapytania, wyraźny bez jakiś odbić itp. Gwiazdy punktowe. To tak na szybko z ręki.
 10. Pechowe Perseidy, Zapomniałem ze mam na dachu lornetkę 15x70Cometron rano już jej nie było.
 11. I jak doszedłeś do sedna problemu ? Mam taki sam problem, aż zastanawiam się co robię nie tak.
 12. Właśnie tak robię jak opisałeś, na mostku (amelinium) nie ma luzu. Były luzy na samych okularach bujały się na boki szczególnie lewy ale zrobiłem to i się nie rusza. Więc chyba albo dalej coś jest nie w osi albo ten typ tak ma.
 13. Ostatecznie nie mam ostrego obrazu po ustawieniu ostrości lewy, prawy okular, co do kolimacji to jest ok jak na moje oko bo lornetkę odsuwam od oczu i obraz jest nie rozdwojony. Może to ta słynna Jakość Celestrona a raczej jej brak.
 14. Może mało precyzyjnie napisałem. Ustawiam ostrość w lewym okularze pokrętłem centralnym później dekielek zakładam na lewy obiektyw i reguluje na samym okularze prawym. Gdy zdejmę dekielek i chce zobaczyć gwiazdy obraz mam nie ostry i muszę kręcić pokrętłem środkowym i zdaje mi się ze coś jest nie tak.
 15. Witam mam lornetkę cometron 12x70 i mam pytanko czy to normalne bo w lornetce 7x50 nie ma tak. A mianowicie zatykam dekielkiem prawą stronę i ustawiam ostrość lewego okularu, później zatykam lewą stronę i prawy okular, popatrzę przez lornetkę po ustawieniu i jest nie ostry, muszę ostawić ostrość pokrętłem centralnym co może być nie tak ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.