Jump to content

_Spirit_

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  3,872
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Everything posted by _Spirit_

 1. Z tego co widzę to newtona łatwiej poskładać niż RCka. Z newtonem zapraszam do mnie
 2. Siarka jest straszna w BIN2, O3 nie lepsze. Ha jest w miarę ok. Pomniejszone bo szumy makabryczne.
 3. Proszę nie mylić dogryzania z sarkazmem.
 4. Maciek - trzeba mieć z czego wyciągać a ja tam nie mam dobrego sygnału - QHY8L OSC Ha
 5. Staram się. Dopracowuję metodę.
 6. Walczę z kolorami. Korci i ciągnie w stronę mocnej saturacji bo można ale zabija to subtelne przejścia w średnich tonach.
 7. Na stacku to raczej nie ma sensu. Ja robię po 4 ekspozycje np 15s i wrzucam surowe Measure All. Porównuję klatki z osobna i sumarycznie. Objawy mam podobne jak u Ciebie. Jednej nocy jest lepiej drugiej gorzej. Oczywiście bez żadnego obiektu w polu - same gwiazdy. Obiekt będzie pokazany jako wybrzuszenie w 3D. Czy sprawdzasz po każdym tilcie ostrość?
 8. To ja tu kręcę X nocy żeby spasować osiowość w RCku a tu dzisiaj na YT temat - Kolimacja wyciągu Moonlite - nosz kurza d..ile można :)

   

 9. Zaraz forum zaleje fala pseudo narrow. Fajne.
 10. Też dzisiaj tego doświadczyłem. Wystarczyło poprawić w lunetce z grubsza położenie polarnej. Solved praktycznie od razu.
 11. Z dzisiejszej sesji: na montażu siedzi RC6 + guider (tuba przeważona w lewo), 2x ciężarki. Guid 5 sek, wieje mocno.
 12. A nie no jasne. Mam wszystkie instrukcje do znanych teleskopów jakie są dostępne na rynku. Zaraz wydrukuję i Ci przywiozę. Podaj adres.
 13. W docisku śruby Środkowa pod regulacją ostrości prawdopodobnie. Dokręć delikatnie i sprawdź czy się zwiększył opór przy ostrzeniu. Po prostu wyciąg się ślizga przy większym obciążeniu. Nie dokręcaj za mocno bo skosisz tor optyczny.
 14. Ja też ale zawsze sesja ze ściśniętymi pośladami Pal licho filtr ale jak spadnie kamera ... https://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p10474_TS-Optics-T2-Filter-Changer---strengthened-Design.html
 15. Dostałem oficjalne pozwolenie od Wessela. Na pożarcie.
 16. Najlepiej bez guide ale nie każdego stać na DDMa. Wszedłem na 5s i na razie przy tym zostanę. Ale to tylko dzięki ustawieniu polarnej w SharpCap. Wcześniej zawsze lunetka i bywało różnie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.