Jump to content

maquu

Społeczność Astropolis
 • Posts

  472
 • Joined

 • Last visited

About maquu

 • Birthday 01/01/1918

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

maquu's Achievements

1.2k

Reputation

 1. No to proszę, kilka fotek ode mnie z Piwnic. Radioteleskop jest w trakcie konserwacji, stąd ma dodatkową, ładną strukturę.
 2. Hej, kolejna fotka z południowej półkuli. Tym razem rejon Krzyża Południa z czarnym Workiem Węgla. Niedaleko jednej z gwiazd Cruxa - Mimosy - widać pikselozę pięknej gromady The Jewel Box (wybaczcie, ale angielska nazwa mi się bardzo podoba; ewentualnie inna nazwa to Kappa Crucis). W całości załapały się gwiazdozbiory Muchy i Cyrkla, fragment Trójkąta Południowego i drobny fragment Centaura. Ale za to jest w kadrze słynna Alpha Centauri. Cieszę się:) Postanowiłem samemu pooznaczać sobie gwiazdozbiory. Wesołych Świąt:)
 3. Witajcie, fotka z zeszłego roku spod wulkanu Licancabur. No...nie tak blisko ten wulkan był, bo w odległości jakichś 40 km, ale jednak czuło się cały czas jego klimatyczny "oddech". To było moje marzenie - ujrzeć Obłoki Magellana. Teraz mam marzenie ujrzeć je ponownie Nikon D7200, obiektyw Nikkor 45mm, f/3.5, 49x18s, ISO1600 Licancabur w świetle Księżyca. Taka pojedyncza klatka. pozdro
 4. Kuba, pyły to z pustyni nawiało:) Faktycznie za zielono trochę było- dzięki za zwrócenie uwagi Koledzy. Jeszcze raz sobie podłubałem i tak oto finalnie wyszło.
 5. Cześć, materiał z Chile, który przeleżał kilka miesięcy, wreszcie doczekał się obróbki. Zdjęcie wykonane z pustyni Atakama podczas zeszłorocznej wyprawy. To fragment nieba, który zawsze chciałem mieć w swojej galerii, ale zawsze uważałem, że trzeba do niego podejść z południowej półkuli i to z czarnego jak smoła miejsce. Moim zdaniem to jeden z najpiękniejszych rejonów dla obu półkul. W Chile dysponowałem mobilnym zestawem, stąd podejście na szeroko. Tak się złożyło, że w kadrze latał sobie akurat Jowisz:) ale może nawet dodał mu uroku... Nikod D7200 niemodyfikowany (widać chyba?:), Obiektyw Nikkor 45mm 1:2.8P, 47x120s, ISO1600, prowadzenie iOptron Sky Tracker pozdro
 6. Aż by się chciało tam wrócić i te same kadry powtórzyć Trzeba przeczekać zarazę, zobaczyć co się będzie działo i może tam znowu się wybrać...
 7. Większość pewnie od razu ogląda zdjęcie, a nie czyta opis i nie ma co mieć o to pretensji. Może wyrzuć zdjęcie i zostaw sam opis;)
 8. No tak, trochę folkloru i kolorowego temperamentu było Momentami czułem się jak Wojtek Cejrowski gdzieś w absurdalnych południowoamerykańskich zakamarkach - np na "imprezie" w mięsnym w Vallenar. Czyż nie robiłoby się przyjemniej zakupów? "Poproszę kaszankę, mortadelę i 50deko mielonego. I panią do tańca." W San Pedro z kolei było bardziej na poważnie. Święto Św. Piotra i Pawła - wieczorem w piątek 28.06. wigilia lub przygotowania do święta. Można było wpaść w trans jak w jakiejś klimatycznej wiosce indiańskiej A w sobotę już na całego kolorowe procesje pełne dźwięków, dynamiki, zabawy ale i nabożności.
 9. Mało tego, miał niebieskie oczy, ale mu ściemniały:)
 10. Koledzy wszystko możliwie dokładnie opisali. Szuu - resztę można sobie dowyobrazić bez ograniczeń - pozwalamy Krótkie podsumowanie naszych przyjaciół z ESO:) Pozdrawiam
 11. Sprzedane. Proszę o zamknięcie
 12. a, no to jak odświeżony temat, to może nie słyszeliście tej kapeli zza miedzy na zachodzie:)
 13. No to hmmmmm.... 4200,00 zł
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.