Jump to content

maquu

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  472
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1220 Excellent

About maquu

 • Rank
  Altair
 • Birthday 01/01/1918

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. No to proszę, kilka fotek ode mnie z Piwnic. Radioteleskop jest w trakcie konserwacji, stąd ma dodatkową, ładną strukturę.
 2. Hej, kolejna fotka z południowej półkuli. Tym razem rejon Krzyża Południa z czarnym Workiem Węgla. Niedaleko jednej z gwiazd Cruxa - Mimosy - widać pikselozę pięknej gromady The Jewel Box (wybaczcie, ale angielska nazwa mi się bardzo podoba; ewentualnie inna nazwa to Kappa Crucis). W całości załapały się gwiazdozbiory Muchy i Cyrkla, fragment Trójkąta Południowego i drobny fragment Centaura. Ale za to jest w kadrze słynna Alpha Centauri. Cieszę się:) Postanowiłem samemu pooznaczać sobie gwiazdozbiory. Wesołych Świąt:)
 3. Witajcie, fotka z zeszłego roku spod wulkanu Licancabur. No...nie tak blisko ten wulkan był, bo w odległości jakichś 40 km, ale jednak czuło się cały czas jego klimatyczny "oddech". To było moje marzenie - ujrzeć Obłoki Magellana. Teraz mam marzenie ujrzeć je ponownie Nikon D7200, obiektyw Nikkor 45mm, f/3.5, 49x18s, ISO1600 Licancabur w świetle Księżyca. Taka pojedyncza klatka. pozdro
 4. Kuba, pyły to z pustyni nawiało:) Faktycznie za zielono trochę było- dzięki za zwrócenie uwagi Koledzy. Jeszcze raz sobie podłubałem i tak oto finalnie wyszło.
 5. Cześć, materiał z Chile, który przeleżał kilka miesięcy, wreszcie doczekał się obróbki. Zdjęcie wykonane z pustyni Atakama podczas zeszłorocznej wyprawy. To fragment nieba, który zawsze chciałem mieć w swojej galerii, ale zawsze uważałem, że trzeba do niego podejść z południowej półkuli i to z czarnego jak smoła miejsce. Moim zdaniem to jeden z najpiękniejszych rejonów dla obu półkul. W Chile dysponowałem mobilnym zestawem, stąd podejście na szeroko. Tak się złożyło, że w kadrze latał sobie akurat Jowisz:) ale może nawet dodał mu uroku... Nikod D7200 niemodyfikowany (widać chyba?:), Obiektyw Nikkor 45mm 1:2.8P, 47x120s, ISO1600, prowadzenie iOptron Sky Tracker pozdro
 6. Aż by się chciało tam wrócić i te same kadry powtórzyć Trzeba przeczekać zarazę, zobaczyć co się będzie działo i może tam znowu się wybrać...
 7. Większość pewnie od razu ogląda zdjęcie, a nie czyta opis i nie ma co mieć o to pretensji. Może wyrzuć zdjęcie i zostaw sam opis;)
 8. No tak, trochę folkloru i kolorowego temperamentu było Momentami czułem się jak Wojtek Cejrowski gdzieś w absurdalnych południowoamerykańskich zakamarkach - np na "imprezie" w mięsnym w Vallenar. Czyż nie robiłoby się przyjemniej zakupów? "Poproszę kaszankę, mortadelę i 50deko mielonego. I panią do tańca." W San Pedro z kolei było bardziej na poważnie. Święto Św. Piotra i Pawła - wieczorem w piątek 28.06. wigilia lub przygotowania do święta. Można było wpaść w trans jak w jakiejś klimatycznej wiosce indiańskiej A w sobotę już na całego kolorowe procesje pełne dźwięków, dynamiki, zabawy ale i nabożności.
 9. Mało tego, miał niebieskie oczy, ale mu ściemniały:)
 10. Koledzy wszystko możliwie dokładnie opisali. Szuu - resztę można sobie dowyobrazić bez ograniczeń - pozwalamy Krótkie podsumowanie naszych przyjaciół z ESO:) Pozdrawiam
 11. Sprzedane. Proszę o zamknięcie
 12. a, no to jak odświeżony temat, to może nie słyszeliście tej kapeli zza miedzy na zachodzie:)
 13. No to hmmmmm.... 4200,00 zł
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.