Jump to content

perm

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  139
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

46 Neutral

About perm

 • Rank
  Regulus
 • Birthday 09/25/1913

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 1. A tak miało być ładnie. Inni zapieprzają w pocie czoła, by na schabowego na święta wystarczyło a tu miał być luzik, kontakty światowe, białe rękawiczki i bogata klientela. Geniusz jednego z szefów okazał sie zbyt płytki? Sorry za uszczypliwość ale jak ktoś do ciężkiej pracy nie nawykły to takie i efekty. Samo nie chciało z nieba spaść. Jakoś nie mogę tego schabowego zapomnieć. I to na święta. Szacunek diabli wzięli.
 2. Miałem trzy celestrony 15x70. Dopiero trzeci okazał sie pozbawiony wad na tyle że zdecydowałem się go pozostawić. W dwóch egzemplarzach był problem z okularem z regulacją dioptrii - ostrzył dopiero w skrajnym położeniu. W jednym przelot widziany od obiektywu był ograniczony przez przesunięte przymaty, co skutkowało jajowatym widokiem okularu. Oznaczało to oczywiście obcięcie wiązki. Celestron skymaster ma wady. Jowisz to taka rozmazana plama. Abberacja chromatyczna nie pozwala na dostrzeżenie czegokolwiek. Mimo wszystko polecam skymastera, bo dla początkującego amatora niebiańskich widoków jest i tanim i pozostawiającym niezapomniane wrażenia wyborem. Dobrze pokazuje słabe obiekty głębokiego nieba, z wystarczająco szerokim polem. Pod ciemnym niebem astromaster daje poczucie zagłębiania się w głębiny kosmosu, nawet jeżeli są to "głębiny" na miarę mało doświadczonego obserwatora. Nic lepszego za tę cenę nie ma. Zaczynając przygodę z astronomią bez wahania wybrałbym skymastera. Są lepsze lornetki. Moja DO extreme 15x70 bije skymastera na głowę w każdym aspekcie. Oprócz jednego; wrażenia z obserwacji głębokiego kosmosu są bardzo podobne. Takie "ach!" pod ciemnym niebem. Tu, by być do końca obiektywnym muszę dodać że to "ach" wyrwało mi się jak, mniej więcej o północy niebo w pobliżu Kalisza Pomorskiego osiągnęło pełną ciemność. Lornetka... sięgnąłem po nią dopiero po jakiejś godzinie...
 3. Niewiele z tego co pisałem zrozumiałeś. Nawet nie próbowałeś. Bye "kolego"
 4. No własnie nie, Nie znam go. Może tylko nie podoba mi sie to co pisze. Jest dla mnie autorytetem astronomii amatorskiej jak i ty zresztą. No i autorytet pisze cos co do autorytetu zupełnie nie pasuje. Skręca mnie od tego i może dlatego sie odzwyam.
 5. Oj, sie uparłeś. Czasem nie da się "tak" lub "nie".. No dobrze, była sarkastyczna co nie trudno zgadnąć. Ale też miała głębszą myśl i ideę szczytną.
 6. Może coś w tym jest. "Spodobał" mi się pewnie zamieszczony tu na forum wywiad z tobą a jeszcze bardziej spodobała mi się twoja ledwo skrywana pogarda dla tych którzy muszą o siódmej do roboty i użerać sie z szefem po to by na schabowego na swięta zarobić. Kompletnie mi to nie pasuje do było nie było pasjonata astronomii. Mam wrażenie że nie zdajesz sobie sprawy jak możesz być odbierany. Zakładasz wątek o ludziach ktorzy postanowili pokazać że w Internecie można wszystki wykreować (jakby to nie było oczywiste) i zaskakująco (chyba tylko dla nich samych) otrzymali w odpowiedzi na prowokację wyzwiska i groźby jakichś cymbałów. Ty piszesz że tak się tym przejąłeś że... Najpierw myslałem że to żart ale i "dyskusja" i twoje odpowiedzi pokazały że się mylę. Jak to połączyc z faktem że zdaje się jestes specjalistą od wizerunku, nie wiem. No cóż zabawa trwa. Zawsze możesz mnie zbanować, wprowadzić cenzurę czy cokolwiek.
 7. Moje intencje były niecne, odpowiadając na pytanie Wimmera., choć oczywiście dobre. Czemu? Nie chce mi się po raz drugi pisać. Jak ktoś nie zrozumiał to jego problem. Co do mojego zakańczania wątków to ja juz tak mam. Takie skrzywienie. Może wprowadzić tę cenzurę o której wspominałeś Jesion?
 8. Ja myślę że marketingowo jest to strzał w dziesiątkę. Do tego jest mozliwość kupna sprzętu rzeczywiście tanio. Mogę tylko pochwalić pomysł. No właśnie kompletnie nie zrozumiałeś do czego sie odnoszę. Nie poraz pierwszy zresztą. Moim zdaniem obaj macie jakiś problem związany z emocjami. Wypominanie innym w stylu "ja się staram a wy tu wilkiem..." jest zupełnie nieprofesjonalne. Podważa zaufanie do piszącego a więc i firmy, którą czy tego chcecie czy nie reprezentujecie i sprawia bardzo złe wrażenie. Aż się prosi o przypomnienie filmu Barei i list "klientów ktorych nie obsługujemy". Kupując sprzęt chciałbym mieć do czynienia ze sprzedawcą który będzie wyrozumiały wobec mojej niekompetencji, braku wiedzy czy błędnych decyzji. U was tej wyrozumiałości kompletnie nie widać. Baaaardzo brakuje obydwu wam dystansu, ktory sprawiłby to byście byli lubiani również przez tych którzy nie znają was osobiście.
 9. Bo ty kolego nie rozumiesz że astromarket jest dla idei a nie dla zysku.
 10. Jak można o takich bzdetach rozmawiać? Wielkie "odkrycie" twórców tego filmiku: skrajne zachowania wzbudzają skrajne emocje i drugie jeszcze większe że cymbałów u nas nie brakuje. Rozumiem że sezon ogórkowy ale bez przesady!
 11. Coś się jednak da zrobić amatorskim teleskopem Nawet takim drogim
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.