Jump to content

Alice

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1,325
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Alice

 1. Alice

  Kolory

  Mówiąc najprościej gwiazdy, które "powinny być zielone" po prostu świecą w częstotliwościach "czerwonych" i "niebieskich" mocą na tyle zbliżoną do "zielonych", że w efekcie wychodzi po prostu biel.
 2. Przypomina mi się zapach pustyni wysoko w Andach, który był jednym z bardziej specyficznych zapachów jakie czułem. Wychodząc z auta na 4500m w drodze do Ojos del Salado w upalnym słońcu od razu uderzał w smak. Nie tyle w nosie co właśnie jakby całościowo w ustach. W połączeniu z niskim ciśnieniem i mega niską wilgotnością suchego jak wiór powietrza. Czuję to w pamięci jakbym dziś smakował. Ten smak powietrza nie był nieprzyjemny lecz po prostu specyficzny, prawdopodobnie siarka+sól+ogólnie mieszanina skał i piasków z lokalnymi złożami.
 3. Dobry kanał, prowadzony przez lekarza biochemika, polecam. A co do sauny. Możliwe, że ma to pewien związek z epigenetyką. Epigenetyka to temat, który fascynuje mnie od niedawna, odkąd przeczytałem książkę "Gen..." Siddhartha Mukherjee. Dlatego czekam na polskie wydanie tej książki: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4907338/lifespan-why-we-age---and-why-we-don-t-have-to Polecam, w skrócie:
 4. Za wykonanie to przede wszystkich audiobook "Niezwyciężony" trzeba pochwalić.
 5. Polecam zwrócić uwagę na porządne nawodnienie podczas i przed obserwacjami. Tylko nie pić piwa, czy napojów słodzonych, bo to tylko pogorszy, zwykła woda. Warto też zadbać o dostarczenie złożonych węglowodanów przed obserwami. Najważniejsze jednak chyba jest dobrze się wyspać noc wcześniej.
 6. Kupowałem statyw i paru znajomych także. Wszystko ok.
 7.  Czy ktoś z Was może wie, gdzie i czy można sprawdzić, czy dana książka jest/ma być wydana w wersji polskiej? Mam na oku ciekawą pozycję z września 2019, ale jest na razie wydanie w j. angielskim. Nie wiem czy czekać na polski, czy kupować. Szczególnie, że sama książka dość droga, a słownictwo naukowe.

  1. Show previous comments  1 more
  2. Alice

   Alice

   David Sinclair - "Lifespan"

  3. trouvere

   trouvere

   Da się tą publikację namierzyć w sieci w postaci epub, w postaci papierowej dostępna w PL za około 100zł (z przesyłką).

  4. Alice

   Alice

   Ale mówisz o wersji polskojęzycznej? Bo angielską widzę do kupienia, to wiem, że jest. Szukam polskiej.

 8. Kolorystyka jak na zdjęciach z Akatsuki, wzorowałeś się, czy po prostu tak wyszło?
 9. Nie wiem, czy robiłby problemy, przecież nie chcę go informować, że właśnie szukam pracy gdzie indziej, do czego właśnie potrzebuję portfolio Zanim jednak w ogóle je sobie poskładam chcę właśnie się upewnić co jest dozwolone, a co nie. Nie mam zamiaru o niczym informować obecnego pracodawcy. Przecież portfolio to powszechna praktyka, na pewno ktoś miał z tym do czynienia?
 10. Zapewne tak jest. Pytanie jednak jak to się odbywa w praktyce, przecież żaden pracodawca nie wyrazi zgody pracownikowi na wykorzystanie praw autorskich do odejścia do innej firmy
 11. Podczepię się pod temat, chociaż moje pytanie dotyczy czegoś innego. Może ktoś by mi objaśnił. Pracuję na etacie w biurze projektowym. Tworzę projekty inżynierskie. Chcę utworzyć swoje własne portfolio dokumentujące moją pracę w postaci: zrzutek ekranu z modeli 3d, które tworzyłem, plików .pdf z dokumentacji projektowej, zdjęć z internetu z placu budowy na budowach wykonywanych z tych projektów. Portfolio miałoby być w postaci strony www zamkniętej (zawartość dostępna po zalogowaniu na podany przeze mnie login/hasło). Pytanie brzmi czy mogę w ogóle użyć plików wyżej wymienionych do tego celu? Z jednej strony to jest udostępnianie plików objętych prawem autorskim, ale z drugiej, nie jest to udostępnianie powszechne - ma to służyć mi tylko do procesu rekrutacji tak samo jak CV, które wysyłam w mailowym załączniku. Pomoże ktoś?
 12. This Image of the Total Eclipse Is Being Called “History’s Most Amazing Photo” https://mymodernmet.com/jon-carmichael-total-eclipse-photo/?fbclid=IwAR0BBQOL5nF_NUMGSh1FfUoWxYFdq61OTotAfVRbPuZg1zW43BsF8dxRric No to się nazywa obsługa w samolocie
 13. Ale to jest chyba taki mini model "fragmentu" powierzchni gwiazdy? Taki schematyczny model. Bo zaraz ktoś pomyśli, że to pełnoskalowy model całej gwiazdy, czyli że inne gwiazdy mają takie ogromne granule wielkości całej gwiazdy prawie. Dobrze myślę?
 14. Z zaćmienia Słońca relację mamy tutaj: Mnie zamurowało, widok nie do opisania.
 15. Hejka, też byliśmy na Toco w zeszłym roku, podczas wyprawy na zaćmienie. Jednak my nie wchodziliśmy na sam szczyt, a jedynie podjechaliśmy do obserwatorium Atacama Cosmology Telescope, połaziliśmy trochę fotki postrzelać i z powrotem. Llullaillaco często oglądaliśmy, był widoczny z wielu miejsc. Maksymalnie widzieliśmy go z 245km w drodze z geizerów El Tatio. Poniżej nasza relacja z fotkami również Llullaillaco: https://astropolis.pl/topic/67819-chile-2019/page/2/
 16. Mniam...

   

  1. szuu

   szuu

   obejrzę od razu po dokupieniu 15 brakujących monitorów full hd :D

  2. MateuszW

   MateuszW

   Eee, gość nawet moda nie ma :P 

  3. Kajetan

   Kajetan

   Przy tym jakie koleś robi time lapsy brak moda nie jest żadnym minusem :D
   To jest po prostu mistrz :)

 17. Dymił aż miło. Podobnie dymił Lascar na południe od San Pedro.
 18. Wulkany Putana i Colorado bajecznie wyglądały z drogi na El Tatio. Zazdroszczę wizyty w Machu Picchu i Uyuni. Ilość miejsc do zwiedzenia w tamtych krainach wymaga jednak wielu tygodni czasu...
 19. Dziś (20.12.2019) godz. 17:01 dłuuugi meteor, a właściwie już bolid widziany z Bydgoszczy. Leciał w kierunku SW przez Smoka, Łabędzia, aż gdzieś między Wodnikiem, a Orłem skończył żywot. Czy jest jakiś kontakt z PFN aktualnie? Chciałbym gdzieś zgłosić.

  1. Show previous comments  3 more
  2. M.K.

   M.K.

   Złapał się na kilku kamerach:

   155951.jpg.9742cae1291aa8e6d3756e717628dd07.jpg

  3. M.K.

   M.K.

   A o 19::23:52 taki się zarejestrował u mnie:

   PFN06_PAV06_2019-12-20_182351.jpg.4173c2fdafa8dba7dbfcbb140acd37e7.jpg

  4. Alice

   Alice

   Mega! A czy publikujecie też nagranie video? Albo jest to gdzieś na stronie www?

 20. image.png.493ae62caeae133bc5c2a7ca8b0d105c.png

  1. Piotr4d

   Piotr4d

   Funt, mocno potaniał.

  2. AdamK

   AdamK

   Za to ropa w górę...

  3. Alice

   Alice

   Ale lornetki obok to jakoś nie zobaczyliście :D

 21. Mógł Yepun laserami trzasnąć, ale jak na złość nie tym razem?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.