Jump to content

marcinha

Społeczność Astropolis
 • Posts

  20
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by marcinha

 1. Witam, Okulary te kupiłem nowe od kolegi z tego forum (pozdrawiam kolegę!) do Taurusa 300, który sprzedałem 02.12.2014. Użyte były tylko jeden raz, potem zabezpieczone w pudełku i odtąd tam spoczywają (mam nadzieję...) 6.7 - 475zł 14 - 575zł Kurier 15 zico. pozdrawiam Marcin / Sopot 604 480 810
 2. Teleskop sprzedany. Nie wiem jak zamknąć wątek. Proszę admina o pomoc. Dzięki, pozdr M
 3. Digital Setting Circles. Enkodery rotacyjne, które odczytują położenie względem skali odniesienia i przekazują do procesora celem pokazania w które miejsce skierowany jest teleskop. Wynik można wyświetlić na ekranie sparowanego urządzenia mobilnego z jednym z popularnych systemów. Np. Windows, android itp. W gruncie rzeczy jest to Go-To, tyle, że bez automatyki, manualny, więc trzeba go ręcznie popchać, stąd mówi się na to Push-To. Pozdr Marcin
 4. Witajcie, Trochę wtopiłem. Krótko po otrzymaniu teleskopu w zeszłym roku, przestałem mieć kompletnie czas i możliwość korzystania z niego. Ustawiłem go raz, skolimowałem, luknąłem na coś i do widzenia. Teleskop posiada kompletny DSC. Proszę o tzw. "poważne propozycje". Nie pamiętam ile dokładnie mnie to wszystko kosztowało, zdaje się, że ok. 5300 zł. Zastrzegam sobie również prawo do "spanikowania" i wycofania się ze sprzedaży. pozdr. tel. 604 480 810 Marcin / Sopot.
 5. Ale jaja. Jako, że moim podstawowym i wieloletnim hobby to muzyka, a konkretnie jej tworzenie, co więcej, na softwarze, syntezatorach analogowych i cyfrowych, dyskusje i dywagacje o sprzęcie i jego zastosowaniach w tej dziedzinie znam z autopsji. Mówię o wojnie pt. "wyższość syntezatorów analogowych nad cyfrowymi", "samplerów softwareowych nad hardwareowymi" (lub na odwrót, rzecz jasna). Rzeki zdań, opinii, wykładów, wykresów, diagramów, kłótni, rozpoczętych, acz nigdy nie kończących się wojen, wygranych i przegranych lokalnych bitew, walk i starć na tym polu, wypełniłyby morza i oceany, a może i bezkres kosmosu. I żadnych wniosków, których nie dało by się ująć raz, jeden jedyny, w kilku lub kilkunastu zdaniach, a które można by ewentualnie raz na rok uaktualnić, ze względu na wszechobecny i fantastyczny postęp technologiczny, który na dodatek z każdym rokiem czyni dalsze niezmordowane dywagacje jedynie bardziej jałowymi. Wchodzę na forum astronomiczne, a tu ...to samo :-) Nie zrozumcie mnie źle, ale zrozumcie... :-) *** Niemniej, powiedziawszy to, przeczytałem większość postów w tym wątku z dużym zaciekawieniem i często podziwem dla ich autorów. Są dla mnie naprawdę pouczające, a informacje skrzętnie zachowam w pamięci. Muszę koniecznie dodać, że tutejszy poziom jest o całe niebo wyższy niż na tych produkcyjno-muzycznych. Wiecie, jak się chłopaki z getta dobiorą się do MPC... :-) Szac dla wszystkich. pozdr M
 6. Witam, Ponieważ minęły dobre 4 lata od mojego ostatniego postu, a było ich wtedy i tak jak na lekarstwo, chciałbym się ponownie przedstawić: Marcin, z Sopotu. Ktoś chce coś jeszcze wiedzieć? :-) Czy jest ktoś chętny z Sopotu lub bliskich okolic na szybkie strzały, typu okolice Gołębiewa? Np. to poletko: http://goo.gl/maps/Ym7Dd ? Mogę Cię wraz z gratami przywieźć i odwieźć w razie potrzeby. To samo tyczy wypadu do Blizin czy inną miejscówkę, wymogu mieszkania w Sopocie oczywiście nie ma :-) Ja jeszcze swoich nie mam, oprócz lornetki 20x60 i drugiej w drodze 10x50. Próbuję nabyć trussową 10" lub 12". Pozdrawiam M.
 7. ajej, przed chwilą dziabnąłem browarka...
 8. aj.. powrót o 3.00, spać 3.30, pobudka o 7.00 i kto powiedział, że zasnę od razu. kurde, za stary jestem. w każdym razie clear skies, panowie.
 9. a w jakich godzinach chcecie się spotkać?
 10. wstępne na sob-nie są bardziejsze: http://www.accuweather.com/en-us/pl/pomeranian/przywidz/forecast.aspx (choć jutro czy pojutrze może się diametralnie zmienić, jak to ma nieraz w zwyczaju) no i przeważnie do tyry nie trzeba iść w niedzielę rano..
 11. hej! Super, dzięki bardzo! Powiadamianie włączyłem, auto mam, 4x4.
 12. Witam Państwa, Jestem tu nowy, jak widać. Jeśli można, chciałbym zgłosić swoją chęć udziału w jakimś wypadzie na obserwacje. Próbuję zdecydować się na teleskop od ładnych paru lat, studiuję temat, waham się między rozsuwanym SK 8", a Mak 127, ale nigdy nie miałem okazji popatrzeć przez żaden teleskop, ani zobaczyć jak się z nim obcuje, wyciąga z auta, składa, kolimuje, celuje, itp. itd., gdyby ktoś był chętny dać mi popatrzeć na to wszystko, byłbym szalenie wdzięczny. Dzięki i pozdrawiam Marcin, Sopot. PS. nie zauważyłem tzw. powitalni, proszę mi wybaczyć, jeśli jest, a ją przeoczyłem.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.