Skocz do zawartości

Blondas

Społeczność Astropolis
 • Zawartość

  447
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

288 Good

O Blondas

 • Tytuł
  Altair
 • Urodziny 13.08.1973

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Gaj koło Krakowa
 • Sprzęt astronomiczny
  Columbus 13", ES 30 mm, TV Nagler 22 mm, ES 14 mm, ES 8,8 mm, ES 6,7 mm, ES 4,7 mm, filtry DGM NPB 2", Lumicon OIII 2", polar Orion 1-40%, 1,25", Lunt 35 mm

Ostatnie wizyty

405 wyświetleń profilu
 1. Nowe Astropolis a.d. 2017

  A męczymy Adama co jakiś czas, ale chyba są ważniejsze rzeczy niż wtyczka do Tapatalk.
 2. Hej, W sumie to jako leszcz w temacie powinienem się zdać na bardziej świadomych, ale może warto donieść o dyskusjach dotyczącej gwiazdy oznaczonej jako iPTF14hls (chodzi generalnie o dwukrotną eksplozję tej samej gwiazdy). Jest o niej sporo dyskusji, jako o być może pierwszym obiekcie tego typu. Być może znacie jakieś fajne wyjaśnienia. Zastanawia mnie, czy przy tak odległej galaktyce możliwe jest, że to jest inna pobliska gwiazda, albo położona na jednej linii. Czy mamy aż takie możliwości obserwacji/rejestracji, które pozwalają powiedzieć, że to ta sama gwiazda. Chyba, że po prostu chodzi o analizę widma?
 3. Sky Safari - parę pytanek

  Wg mnie jest bardzo wierne odwzorowanie, autorzy to doświadczeni astronomowie. Często orientowałem się po kształcie konstelacji gwiazdw realu i w programie, praktycznie zawsze było ok. Jasność widocznych gwiazd i obiektów DS możesz zmieniać suwakiem dość płynnie, o ułamek magnitudo. Używałem tylko wersji plus z dość dużym teleskopem, absolutnie wystarcza. Nie wiem jak tańsza wersja z lornetką. Gwiazdy plackowate nie są, aczkolwiek ich jasność na ekranie jest zbyt optymistyczna w stosunku do realu. Często nie było ich wydać mimo teoretycznego zasięgu.
 4. Nowe Astropolis a.d. 2017

  Chodzi mi o łatwość sięgania po zawartość, w Tapatalk wchodzę w różne fora, przechodzę pomiędzy nimi szybko, od razu widzę nieprzeczytane, alerty, wszystko pod ręką, kilka razy dziennie. Przez przeglądarkę to znacznie mniej wygodne i wolniejsze. Mam Samsung Galaxy Note 3, więc dość wydajny mimo kilku lat, przeglądarka Dolphin, przed chwilą chciałem odpowiedzieć z cytatem, nie dało się. Z jakiegoś powodu użytkownicy Tapatalk stale go używają i liczba ich rośnie.
 5. Nowe Astropolis a.d. 2017

  Po dłuższym czasie wznowię problem Tapatalk, dla wielu pewnie pikuś, ale dla innych wielu to najczęstszy sposób uczestniczenia w forach, czy wróci plugin?
 6. No taka dziurka w prezerwatywie zapewne nie ma znaczenia, te 2 plemniki zostaną zeżarte przez niesprzyjające środowisko kobiecego wnętrza.
 7. Obłoki srebrzyste

  Aktualnie trwa piękny spektakl NLC. Nie przypuszczałem, że potrafią aż tak rozświetlić niebo.
 8. Obłoki srebrzyste

  A ja zasnąłem ostatniej nocy na kanapie w salonie i obudziłem się po 3 rano, wstałem, umyłem ząbki i miałem uderzyć w kimono, ale tak sobie myślę, ze zerknę za okno na północny wschód. Niebo się już rozjaśniało i okazało się, że wreszcie zobaczyłem swoje pierwsze sreberka. Najpierw nisko, a potem w miarę podnoszenia się Słońca zaczęły świecić nawet może do 30 stopni. Ładnie ogarniały Algola w Perseuszu tworząc jakby rybę. Towarzyszył temu piękny sierp wschodzącego Księżyca. Bajka.
 9. Astrozlot Bieszczady 2017 - relacje

  Po tych nagraniach to wrogów mogłyby być więcej.
 10. Astrozlot Bieszczady 2017 - relacje

  Paweł, ale do dupy taki zlot, wszystko ponure, zero uśmiechu (no Ula szczerzy zęby), nosy w dół, zasępieni. Pieprzone astronomy, nawet się bawić nie potrafią.
 11. Po rocznej przerwie telep znowu znalazł zatrudnienie. Co prawda cirrusy robiły co mogły, ale obserwacje całkiem udane. Klasyki, bez wyszukanych obiektów. Choć było parę prób podejścia do małych planetarek.
 12. Astrozlot Bieszczady 2017 - relacje

  Ha, Marcinie, poznaję się, poznaję!!
 13. Astrozlot Bieszczady 2017 - relacje

  Też się melduję w domu. Dzięki ludzie za kilka fajnych dni, Wasze przemiłe gęby będą mnie długo, acz pozytywnie prześladować.
 14. Bieszczady 2017 - zapisy

  Ja tam prosty człowiek i filmów się naoglądałem. Wniosek jeden, najpierw łomot a potem pytania. A nuż się po pytaniach okaże, że nie będzie powodu do łomotu i tylko się niepotrzebnie napalimy?
 15. Bieszczady 2017 - zapisy

  No to się zrobi ustawkę.
×