Jump to content

tomkos

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  60
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

68 Neutral

About tomkos

 • Rank
  Alnitak
 • Birthday 12/20/1978

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Andrychów/ małopolska

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dawno nie pisałem ale chciałbym dorzucić aktualizacje do mojej wcześniejszej relacji z 2013 roku http://astropolis.pl/topic/30795-dalekie-obserwacje-z-gr/page-27?do=findComment&comment=520339 i teraz po kilku latach udało mi się złapać Pradziad w tarczy słońca z Leskowca 163km
 2. Nie wiem czy nie za nisko zszedłeś na polanie.Ja Pradziada widziałem kilka razy dobrze z Leskowca.Tu masz przykład z 2013 roku. Przyjrzałem się bardziej Twojemu"fkuzi555" zdjęciu i Pradziad jest poza kadrem .Masz może jeszcze zdjęcie bardziej w lewą stronę? Widziałem też podobną fotę jak Twoja ze 2-3 lata temu na sieci.
 3. Coś pięknego Panowie.Też niedawno sprawdzałem drogi dojścia nad ten staw i można osobówka podjechać w miarę blisko od strony Podolasza pomiędzy domami taką wąską drogą a drugim razem podjechałem od Energylandii w stronę przysiółka Przeręb .Szkoda że nie miałem ostatnio czasu bo warunki były idealne.
 4. Sorrki że tak poza tematem, ale powiedzcie mi kochani co to było wczoraj na niebie ok 23 godz w mojej okolicy leciało znad Żywca w stronę Krakowa .Wyglądało jakby leciało kilka tysięcy świetlików taki pas na kilka km ale to było znacznie wyżej więc???? dzięki tomasz
 5. Piękne!!!! a kiedy to taka żyletka się trafiła ?
 6. Świetne zdjęcia.Nie ma się co przejmować że trochę mało ostre liczy się satysfakcja. Ja już od 4 lat poluje na Pradziada w tarczy słonecznej z Andrychowa i z Leskowca i jeszcze pogoda mi nie dopisała ale się nie poddaje i czekam teraz znów do kwietnia).
 7. Kusisz kolego kusisz ) Dla mnie rewelacja.Jak narazie Jeseniki widziałem tylko zimą z Leskowca ale widzę że czas wyskoczyć z aparatem w górki. Dziś pogoda podobna do wczorajszej ale nie mam już sił(
 8. Witam Dawno tu nie zaglądałem a tu fotki z moich okolicznych górek i postaram się opisać z głowy co jeszcze pamiętam. Kiedyś temat miałem w małym palcu ) ale ostatnio jakoś zainteresowanie zmalało. oto opisy jakbym się gdzieś pomylił to poproszę o wyrozumiałość i poprawiać) Pozdrawiam
 9. Ja już Pradziada z Beskidu Małego złapałem) a dokładnie z Leskowca 163 km http://astropolis.pl/topic/30795-dalekie-obserwacje-z-gr/page-27?do=findComment&comment=520339 Widzialem tez Pradziada z Andrychowa ale nie mam utrwalonego na karcie pamięci czyli z Wieprza tez się uda.
 10. Czyli dobrze wyliczyłeś tylko nie wziąłeś pod uwage że łomnica jest w tym punncie co wyliczyłeś tylko że jakieś 2,5k metrów ponad tym punktem . Ja sobie daje 2 dni zapasu. Łatwo to wytłumaczyć bo zachód podany jest chyba na poziomie morza a szczyt góry jest w pionie nad tym punktem o te ileśset tam metrów .czyli słońce musi zachodzić bardziej w prawo byś mógł złapać coś w jego tarczy.
 11. Brawo! też kiedyś zrobiłem symulacje ze Złotej Górki i byłem miło zaskoczony ,jednak rzeczywistość wszystko niweczy.Wszędzie drzewa .Podobna sytuacja na Jawornicy.
 12. No to nieźle bo też byłem na wschodzie słońca na Babiej 15-go lutego )))
 13. Piękne warunki zachęciły mnie do szybkiego wyskoku na wschodzik słońca na Hrobaczą łąke w Beskidzie Małym .
 14. te 2 kominy u mnie na pierwszym planie to Zakłady Chemiczne Oświęcim w odległości ode mnie ok 30km.Jaworzno 3 ok 50 km a Łagisza ok 70km.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.