Jump to content

_vk_

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  523
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

255 Good

About _vk_

 • Rank
  Procjon
 • Birthday 02/02/1973

Kontakt

 • Strona WWW
  http://inspirro.wordpress.com/

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Częstochowa
 • Zainteresowania
  astrofoto, elektronika, informatyka
 • Sprzęt astronomiczny
  Mak 102, Canon 350D, Celestron Cg5

Recent Profile Visitors

2,202 profile views
 1. Właśnie zrobiłem test montażu. Użyłem własnej produkcji guidera zrobionego z obiektywu noktowizora 100mm f/2 i raspberry z rpicam V2 bez filtra ir. Test zrobiony lin_guiderem (astroberry serwer). Prowadzenie wygląda zachęcająco. Jak ktoś chce dodam logi. Jutro zdjęcia guidera.
 2. To teraz jest tak. Ale jeszcze trochę poprawię i zrobię fotki. Te małe kreseczki na LW to offset. Dla mojego LW wyszło 6.5 mm
 3. Podacie namiary na konkretne fimy? Bo jak słyszę trochę i drogie, i gdzieś to nic to nie wnosi.
 4. I jeszcze dwa stacki z sharpcap, jak było i jak jest obecnie.
 5. Walka trwa. Naklejka zastąpiona krzyżykiem namalowanym markerem permanentnym. Webcam pomaga w regulacji lustra głównego. Czegoś jeszcze nie ogarniam, bo patrząc przez wyciąg (pudełko od kliszy lub webcam) widzę tylko jedno z trzech mocowań lustra głównego (drugi, mniejszy czarny prostokąt to mocowanie lustra wtórnego). Będę wdzięczny, za każdą sugestię.
 6. WebCama wrzuciłem w wyciąg. Na razie jest tak, ale będzie lepiej. Fotki bloku kiladziesziąt km dalej już wuglądają super. Teraz muszę pozbyć się naklejki z lustra, bo nie ma przezroczystego środka. Ustawić wyliczony offset i cza na kolejne porównanie.
 7. Wywiercilem dziurkę w tubusie na prostej: środek wyciągu i miejsce na tubie, gdzie jak zmierzyłem oś wyciągu będzie przecinać oś tuby i będzie do niej prostopadła. Wysunąłem wyciąg na maksa. Zapakowałem kolimator i miałem jakieś 3mm odległości pomiędzy dziurką a plamką. Chciałem podłożyć podkładki by to zniwelować, ale obróciłem wyciąg o 180 at. i punkty się pokryły. Teraz tak to wygląda.
 8. Dzięki temu wątkowi raz jeszcze postanowiłem od początku zabrać się za kolimację newtona 200/800 od podstaw jak radziliście. Wyjąłem lustro, zasłoniłem wylot tuby papierem do pieczenia i zrobiłem zdjęcie komórka przez zaślepkę z otworkiem. Zobaczcie proszę czy mam rację, że wyciąg, który sam dawno temu poprawiałem, jest źle zamontowany. Teraz postaram się znaleźć/wykreślić punkt, gdzie powinien patrzeć wyciąg (bez lustra wtórnego), tak by prosta łącząca środek wyciągu z tym punktem przecinała os teleskopu i była do niej prostopadła. Potem sprawdzę kolimatorem laserowym błąd. Czy dobrze myślę?
 9. Mam okulary. Sposób Hamala stosuję codziennie.
 10. Diver, udostępnij surowe klatki, to może ktoś podejmie się ich stackowania, tak, byś był pewien, że proces stackowania jet ok.
 11. A jaka była temperatura podczas sesji?
 12. Półka zrobiona i zamontowana. Całość stabilna i gotowa do testów.
 13. Kolejna aktywność zakończona. Adapter, statyw <> montaż zrobiony. Muszę jeszcze teflonową podkładkę zamówić, ale to już razem z podkładkami montażu.
 14. Statyw odnowiony. Następne kroki: półeczka i adapter do zamontowania montażu
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.