Jump to content

kombinuj-licz

Społeczność Astropolis
 • Posts

  353
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by kombinuj-licz

 1. Cześć, Sprzedam filtry Baader w oprawie 1,25'': - LRGB, 280zł/szt. stan idealny - Ha 35nm, 280zł stan idealny - IR-Pass, 290zł stan idealny Przy zakupie wszystkich filtrów możliwość negocjacji ceny. Jestem pierwszym właścicielem. Filtry kupione w Deltaoptical w sierpniu 2020.
 2. Cześć, Sprzedam korektor komy Baader MPCC Mark III. Jestem którymś z kolei właścicielem. Na oprawie korektora widoczne ślady użytkowania (wtarta czarna farba). Optyka bez zarzutu (przejrzyste, sztywne, żadnych luzów). Do korektora dorzucam przejściówkę, która pozwala wkręcić korektor w wyciąg okularowy (gwint) zamiast zaciskać go śrubami. Nie do wszystkich wyciągów przejściówka pasuje idealnie - u mnie był lekkie luzy, poprzedni właściciel wspominał że u niego siedziało sztywno. Daję jako gratis, bo nie gwarantuje że u Ciebie akurat zadziała. Cena: 550zł (do lekkiej negocjacji?) Lokalizacja: Toruń, możliwa wysyłka
 3. Cześć, Sprzedam okular ES 30mm, 82 stopnie, oprawa 2''. Taki: https://teleskopy.pl/popup_image.php?pID=2215&lunety=Okular Explore Scientific 30 mm 2\'\' (82 stopnie) Pierwszy właściciel. Okular kupiony półtora roku temu. Używany przy kilku obserwacjach. Stan oceniam na idealny. W zestawie wszystko co daje producent: okular, pudełko, zaślepki, worek, karton. Cena: 1250zł (może do lekkiej negocjacji?) Lokalizacja: Toruń. Możliwa wysyłka. Chętnie odpowiem na pytania w prywatnej wiadomości.
 4. Cześć, Sprzedam okular ES 9mm, 100 stopni, oprawa 2''. Taki: https://teleskopy.pl/popup_image.php?pID=2271&lunety=Okular Explore Scientific 9 mm 2\'\' (100 stopni) Pierwszy właściciel. Okular kupiony półtora roku temu. Używany przy kilku obserwacjach. Stan oceniam na idealny. W zestawie wszystko co daje producent: okular, pudełko, zaślepki, worek, karton. Cena: 1190zł (może do lekkiej negocjacji?) Lokalizacja: Toruń. Możliwa wysyłka. Chętnie odpowiem na pytania w prywatnej wiadomości.
 5. Szukam statywu do lornetki 15x70 (SkyMaster)? Może ktoś chce się pozbyć? :)

 6. Na jakim gainie to robiłeś? Zdjęcie ekstra :-)
 7. nie powiększaj ja ciągle czekam na żyletę od Ciebie, tak jak to było w NGC6888 kilka stron tego tematu temu
 8. Pozwoliłem sobie wrzucić wersję autorstwa @count.neverest
 9. Synta 16'' (bez włączonego GoTo), ASI1600 MMP bez filtrów. Stack z 80 klatek. To bardziej test niż zdjęcie.
 10. M42 2034 x 1 sekunda filtra Ha Baader 36nm ASI1600, SW16'' stack: https://drive.google.com/file/d/15KZ-OPnkv50nK59KabyWNM_CmVTrJp-X/view?usp=sharing pokażcie co Wam wyjdzie @_Spirit_ @Marvaz @apolkowski @Tuvoc @RomekAstrobaza @Piotr Strama @Antek Staszewski moja wersja (33%): zbliżenie na środek (100%):
 11. Szybki kon z dzisiejszego wieczoru. 300x9 sekund. Tylko stack plus poziomy. Materiału mam 3 razy tyle do obrobienia.
 12. 2020 Trzy zdjęcia zawarte poniżej to w mniejszym lub większym stopniu obróbka innego autorstwa, ale nadal mojego materiału (Crescent - pomógł Spirit, Kokon - pomógł Tayson. M51 - pomógł Hamal).
 13. Ok, dochodzi kwestia wielkości matrycy. Jak ktoś chce robić planetarki z f4 i z ASI1600 to bez korektora będzie bardzo zawiedziony. Ale jak f4 polaczy z asi385 gdzie matryca jest malutka to po prostu te przecinki się nie zmieszczą. Ale wnioskuje ze autorowi posta jest bliżej do kamery z mniejsza matryca niż do kamery z większą. Po co do koszenia trawy (planetarki) kupować kombajn :-)
 14. Z ogniskowej 1200 może pocisnąć ciekawe planetarki. Dobrze wiesz co mówię :-) a jak użyje kamery z małym pikselem to korektor tylko zaszkodzi
 15. Jeśli kolega chce focić mglawice planetarne to korektor komy może przesunąć na sam dół listy zakupów
 16. Ta pierwsza Hayabusa tez chyba cos przywiozla. Pamietam jak lata temu czytalem relacje "na zywo" na kosmonauta.net. Angielsla Wiki zdaje sie to potwierdzac.
 17. ? https://pl.wikipedia.org/wiki/Hayabusa_(sonda_kosmiczna)
 18. Obserwacje przez okno budzą we mnie wielki sentyment... Kiedy dziadek przyniósł mi radziecką lornetkę, ja spojrzałem beztrosko na plejady i ucieszyłem się że znalazłem mityczny mały wóz... bo wyglądały jak wóz, tylko że mały...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.