Jump to content

w2097

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  901
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by w2097

 1. Aktualne, może być lorneta bez okularów.
 2. Nieaktualne, proszę o zamknięcie wątku.
 3. Witam Kupię używaną lornetę kątową APM 82/90 w wersji Semi Apo. Oferty proszę kierować na PW.
 4. Ewentualnie jakiś inny azymutalny z udźwigiem co najmniej 6-7 kg, np. GSO Alt-Az.
 5. Nieaktualne, proszę o zamknięcie wątku.
 6. Zapomniałem napisać o jednym szczególe. Korektor kupiłem, żeby nasadka bino ostrzyła w teleskopie Newtona z jak najmniejszym powiększeniem. W mojej konfiguracji sprzętowej to nie zadziało. A miałem w tym czasie GSO 10" z fabrycznie położonym lustrem oraz bino Baader Maxbright II.
 7. Witam Sprzedam Baader 2" Glasspath & Coma corrector® 1,7x do teleskopów Newtona. Korektor jest w idealnym stanie, jak nowy. W zasadzie to jest nowy bo użyty tylko raz. LINK do strony producenta. Cena 700 zł
 8. I to jaka. Nie muszę chyba opisywać jaki byłem wściekły jak to się stało. Nóweczka ze sklepu. Na początku wszystko było cacy ale po jakimś czasie zacząłem mieć problemy z kolimacją. Wtedy zauważyłem, że jedno z gniazd rusza się. Nie mam pojęcia, nie znam się na tym. Ale kolega, który odkupił ode mnie nasadkę naprawił to w pięć minut. Więc raczej był to drobiazg. Jednak za taką kasę nie powinien się przytrafić.
 9. Może być różnie. W moim Maxbright II jedno z gniazd okularowych także zaczęło się kiwać. Aż pewnej nocy, podczas obserwacji odpadło. Więc to, że sprzęt droższy nie musi oznaczać, że będzie lepiej.
 10. Jakiś czas temu byłem posiadaczem GSO 10". Po kilku latach wróciłem do tego sprzętu, jednak po kilku miesiącach znowu zamieniłem go na mniejszy i innego typu. W związku z powyższym mogę stwierdzić, że akcesoria dołączone do teleskopu są całkiem przyzwoitej jakości. Po porządnym wychłodzeniu teleskopu można dzięki nim naprawdę sporo zobaczyć. Zamiast odpowiadać na Twoje pytania załączę link do swojej mini relacji z obserwacji przez GSO 10" - https://astropolis.pl/topic/38437-gso-10-relacja-świeżaka/
 11. Są Naglery 22 mm oraz 26 mm ale 24 mm? Tak czy inaczej okular 24 mm o polu 82 st. nie powinien winietować. Przynajmniej tak twierdzi autor TEJ recenzji.
 12. Nieaktualne, proszę o zamknięcie wątku.
 13. Nieaktualne, proszę o zamknięcie wątku.
 14. Zapomniałem dodać, że w zestawie są także filtry do obserwacji Słońca oraz opaski grzejne na obiektywy i okulary wraz z zasilaczem i sterownikiem. Wszystko to ATM wykonany przez poprzedniego właściciela.
 15. Nieaktualne, proszę o zamknięcie wątku.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.