Jump to content

otykarol

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  52
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutral

About otykarol

 • Rank
  Alnitak

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. To jest ten? https://deltaoptical.pl/korektor-komy-baader-rcc-i-2 W jakiej cenie? Muszę chwilkę poczytać, bo nie znam go.
 2. Podbijam - wciąż poszukuję
 3. Po kilku próbach okazało się, że jednak działa dobrze! Problem nie wystąpił ponownie Dzięki wszystkim za pomoc!
 4. Okazało się, że musiałem wyregulować parametry kalibracji - bo montaż robił bardzo małe kroki i dostawałem komunikat "Star did not move enough". Pomogło: - zmienienie parametrów PulseGuide RA Rate i DEC Rate na 0.9 (w EQMOD) - zmienienie parametru Calibration Distance na 20 px (w PHD2)
 5. Mam pytanie - czym grozi przewożenie z zaciśniętymi sprzęgłami?
 6. Potestowałem trochę i niestety wykryłem ten sam problem. Nagrałem go na filmie. Widać, że APT ustawione jest na 20-sekundową ekspozycję w trybie BULB, "robi" 1 sekundowe zdjęcie, wyświetla "Finished", ale migawka jest wciąż otwarta. Widać później na filmie jak zamykam APT, odpalam BackyardNIKON, uruchamiam BULB na 20 sekund - działa. Zamykam BackyardNIKON, odpalam APT i dopiero wtedy BULB zaczyna działać.
 7. Uff, zlutowałem. Generalnie działa. Niestety w pierwszych testach jeden raz natknąłem się na podobny problem jak w poprzedniej wersji układu. Później było ok. Jutro potestuję dalej.
 8. Mam prośbę o sprawdzenie czy moje obliczenia są poprawne: Liczę opór R rezystora podpiętego do diody transoptora NEC PS2501 Uzas = 5V I = 10mA Ud = 1.17 V (tutaj pytanie czy dobrze odczytałem napięcie diody ze specyfikacji? Wziąłem to z Diode Forward Voltage "TYP." https://www.tme.eu/pl/Document/a33d7e514d7f0a6938f1d4f777e307b5/ps2501.pdf Ur = 5V - Ud = 3,83 V (napięcie na rezystorze) R = Ur / I = 3,83 V / 10 mA = 383 Ohm
 9. Dziękuję za pomoc Niestety ten model transoptorów jest dostępny tylko minimum po 10 sztuk. Czy to 10mA jest bardzo istotne? (przy założeniu, że nie będzie mi zależało na niskim poborze prądu) Może poszukam innego, może będą jakieś na sztuki. Czy powinienem sprawdzać parametr "If=10mA" przy "Forward Voltage"? Jutro ze świeżym umysłem postaram się dobrać rezystor z użyciem Twoich wskazówek i zapytam czy dobrze policzyłem A, i odnośnie tej polaryzacji i podłączenia GND - odnosząc się do schematu Sidioussa (po prawej stronie na rysunku poniżej) - 1 i 4 to w
 10. Dobra - chcę to zrobić Będę wdzięczny za poprowadzenie mnie tu za rączkę, bo jestem laikiem elektronikiem 1. Czy taki transoptor będzie dobry? https://allegro.pl/oferta/transoptor-podwojny-tl-195b-wejscie-ac-dip08-8506447034 2. Czy mój tranzystor (BC556B) i płytka (FL232RL) będzie z nim współpracował? Kupiłem je tu: https://allegro.pl/oferta/konwerter-usb-rs232-ttl-uklad-ftdi-ft232rl-lct-031-7922649514?snapshot=MjAyMC0wNC0yMlQyMDozNToxNy4yMjRaO2J1eWVyOzg1NDY4NTZjZTE0OWNkNWFkNTlkOTg4MGIzOTEyZWNlNjMzYzJmNWQ0NTQ1NmRkNDNjOGIyZjIxODA1ODY0NDI%3D https://allegro.pl/ofe
 11. Tak, też mi robi takie 1-5 niepotrzebnych klatek na starcie. Wiem, że powinno pracować poprawnie Najgorszy typ błędu - nie potrafię go konsekwentnie powtórzyć, wydaje się, że pojawia się losowo w APT. Może to faktycznie wina softu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.