Jump to content

AstroNiki

Społeczność Astropolis
 • Posts

  28
 • Joined

 • Last visited

About AstroNiki

 • Birthday 11/09/1987

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.astroniki.fbl.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Sprzęt astronomiczny
  Canon 1000D + kitowy obiektyw, sigma 70-300 DG.
  Montaż samoróbka (barn door/koziołek)

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

AstroNiki's Achievements

112

Reputation

 1. Ja bym się skusił ale kasa bedzie za miesiąc dopiero.
 2. Witam. Oto owoc prawie 6 godzin naświetlania. 344x60s F7.1 238mm ISO-1600 Canon 1000D + Sigma 70-300 DG Na montażu samoróbce. Złożone w dss, obrobione w cs4 Robione z balkonu na przedmieściach. Chyba nigdy nie miałem takiej długiej ekspozycji na jednej focie więc jaram się jak wyszło. Zrobiłem w fotoszopie maskę na gwiazdy i trochę je przykurczyłem, wyostrzyłem też ciemne obłoki.
 3. Zapraszam ludzi z Ostrowa Wielkopolskiego i okolic na wspólne obserwacje: https://www.facebook.com/events/126457817495319/
 4. Uwaga, zmiana miejsca. Z pod wiatraków zasłaniają druty, więc przenosimy się tuż za Nowe Kamienice. Jadąc od strony Ostrowa, tuż za granicą Nowych Kamienic jest polna droga w lewo i wspaniały widok na horyzont. Szczegóły i mapy dojazdu na stronie wydarzenia na facebooku.
 5. Ja biorę syntę 8" z filtrem wiec nie musisz.
 6. Będę obserwował zjawisko w Ostrowie Wielkopolskim, pod wiatrakami przy ulicy Wylotowej, gdzie pojawię się o 4 rano. Zapraszam zainteresowanych z okolicy. Oto strona wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/301362283287123/
 7. Zbierał bym więcej materiału gdyby nie świt, chociaż tutaj szum i tak jest dosyć znośny jak na mój gust. Jeszcze pewnie pofoce ten rejon po pełni. Macie tu w połowie oryginalnej rozdzielczości. http://img502.imageshack.us/img502/7471/m16milkywayduze.jpg 70mm Centrum jest niedaleko poza kadrem na prawo od prawego dolnego rogu.
 8. Ah tak, dodałem wszystkie informacje do pierwszego posta.
 9. Kawałek Drogi Mlecznej w pobliżu jądra. Widać Mgławice Orzeł, Omega, Trójlistna Koniczyna, Laguna, oraz parę gromad gwiazd i olbrzymich ciemnych mgławic. Zrobione 26 maja, przed świtem z pod wiejskiego nieba w pobliżu Ostrowa Wielkopolskiego. 104x30s 70mm f/4,5 ISO-1600 Canon 1000D z obiektywem Sigma 70-300 DG, na koziołku (barn door).
 10. Nie mogę już edytować pierwszego postu. Ponumeruje na innych forach.
 11. Zmieniłem je nieco, teraz są chyba jaśniej postawione.
 12. Witam. Piszę na studia pracę na temat piękna Wszechświata w astrofotografii. Proszę osoby zajmujące się astrofotografią o odpowiedzenie na kilka pytań. Wszelkie komentarze i sugestie mile widziane. Oto pytania, z góry dziękuję za pomoc. -Co jest według ciebie pięknego wizualnie we Wszechświecie -Jaki jest twoim zdaniem najpiękniejszy obiekt do fotografowania. -Co przedstawia najpiękniejsze twoim zdaniem zdjęcie, które wykonałeś/aś osobiście? -Co przedstawia najpiękniejsze twoim zdaniem zdjęcie, które wykonał inny amatorski lub profesjonalny astrofotograf lub obserwatorium? -Co Cię skłoniło do uprawiania astrofotografii? Źródło pasji. -Czy wystawiałeś/aś swoje astrofotografie na wystawach sztuki?
 13. Dzięki, przy następnym filmiku pokombinuje z tym. Wgrał się już HD z wyższą jakością, podmieniłem już filmik na początku wątku. Do premiere wrzucam złożone już filmiki z tą kompresją o której już mówiłem, która jest praktycznie bezstratna. Takie surowe 15 sekundowe filmiki w 1080x720 ważą ponad 700mb. Składanie zdjęć w ten sposób, poza premiere nie szkodzi jakości. Gorzej z późniejsza kompresją.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.