Jump to content

isset

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1188
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by isset

 1. Poczytaj o plate solve, olej synchronizacje
 2. https://astropolis.pl/topic/73364-montaż-paralaktyczny-go-to/?do=findComment&comment=837084
 3. To ile w sumie wychodzi czasu? Bo się pogubiłem Edit: już policzyłem
 4. Fajne wypełnienie, też muszę sobie takie sprawić
 5. No nie, nie kupuj tak od razu tylko jak wejdziesz na przedmiot, to jest gdzieś tam napisz wiadomość, piszesz wiadomość, że jesteś zainteresowany kupnem, ale liczysz na zniżkę, bo za drogo Patrzyłem na zakres - 6.5nm to raczej nie do wizuala, za wąski
 6. Hej, ja kupiłem w tym sklepie, czekałem 22 dni, dotarł dobrze zapakowany, z certyfikatem nawet Tylko ja kupiłem 36mm nieoprawiony, dokładnie ten: https://a.aliexpress.com/_B1Tjub Pamiętaj, że z nimi zawsze należy negocjować cenę Astronomical camera Astronomical filter equipment Store https://a.aliexpress.com/_B1eZXD
 7. To w sumie dobra wiadomość - nie jest to wina chińskiego filtra
 8. Ja też czekałem z pół roku chyba, w DO obiecywali, w TeleskopeExpress też i na obiecankach skończyło się. Kupiłem w końcu na Ali Optolong OIII, obecnie zbieram materiał w OIII jeszcze nie siadałem do obróbki, ale pierwsze co zauważyłem, to że Ha od Baadera daje równe tło, natomiast OIII od Optolonga daje jednak gradient, nie wiem czy to ogólnie OIII jest bardziej wrażliwe, czy to Optolong nie radzi sobie.
 9. Jedyna stała rzecz w naszym życiu to są zmiany, powodzenia
 10. Przyjrzyj się również CCDCiel (https://www.ap-i.net/ccdciel/en/start), również bardzo dobry, darmowy i rozbudowany soft.
 11. Nie twierdzę, że jest zły, po prostu używam go tylko do ustawienia na polarną, bo w tym jest świetny. Dalsza akwizycja odbywa się w N.I.N.A. bo mi pasuje, bo jest to program przemyślany, stabilny, szybki i darmowy Może da się i w SharpCap, nigdy nie próbowałem.
 12. https://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/9341-obiekt-tygodnia-30122015-ngc-869884-gromada-podwójna/
 13. Ja mam Fujitsu-Siemens Esprimo Q5020 rozbudowane do 4GB RAM, na nim Ascom, SharpCap (tylko do polarnej), N.I.N.A. PHD2, ASTAP, PlateSolve2 i wszystko na WIndows 7 i śmiga elegancko
 14. Masz na myśli tą gromadę? https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Podwójna_gromada_Perseusza
 15. Polskie Towarzystwo Rakietowe? Jest takie?
 16. A kamery nie zadilasz z tego? W Malince Astroberry siedzi?
 17. Kota nasz tutaj jakby co http://astromaniak.pl/viewtopic.php?f=31&t=59206
 18. Wielu z nas marzy o takim montażu
 19. A dla mnie to głowa smoka jakiegoś
 20. https://www.omegon.eu/smartphone-digicam-clamps/omegon-easypic-universal-smartphone-adapter/p,49763
 21. Pewnie tak, miałem na myśli konstrukcję kratową umieszczoną pod kątem, a w niej tuba.
 22. Jeżeli chcesz bawić się z mocno zaświetlonego miasta, to z kolorową może być problem, wtedy lepiej czarno-biała i do tego filtry. Natomiast jeżeli masz ciemne niebo, to ja bym kupował kolorową.
 23. Świetna tabelka, dzięki! Jeszcze mam pytanie odnośnie "odnawiania" klatek kalibracyjnych. Wiem, że nowe flaty robimy jeżeli zmienił się kąt kamery, ale jeżeli nie zmienił się, to jaka jest przydatność czasowa flatów? Darki odnawiamy w zależności od sprawności matrycy, a biasy? Tak samo jak darki?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.