Jump to content

Admiral_M

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  288
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

374 Good

About Admiral_M

 • Rank
  Altair
 • Birthday 08/01/1968

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Szczecin

Kontakt

 • Skype
  marek68admiral

Recent Profile Visitors

765 profile views
 1. @Paether: Jak tu miło się zrobiło od razu. Rozumiem, że nie tolerujesz kontaktów jeden na jeden, a tym bardziej bezpośrednich i na każdą wiadomość prywatną odpowiadasz w podobny sposób. Gratuluję postawy, funkcji jak i forum. Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
 2. Informuję, że wolnych udziałów już nie ma - rozeszły się wczoraj jak ciepłe bułki. Dziękuję Wszystkim za zainteresowanie. Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
 3. Chciałem napisać coś innego, ale ponieważ piszę zawsze prost, to powiem, że jest już sześciu w kolejce po wolne udziały. Kto pierwszy ten lepszy. Zapraszam Wszystkich - to nie jest plan na oszukanie kogokolwiek! Wszyscy z obecnych użytkowników iTeleskop.org odbyliśmy super wycieczkę do Chile, gdzie zastanawialiśmy się wspólnie, jak przenieść nasze hobby w miejsce, gdzie przynajmniej 50% czasu będzie obserwacyjnego - pierwszy wybór był w Chile na Atakamie (nie mylić z górskimi szczytami Andów największych obserwatoriów), ale po zastanowieniu postawiliśmy na Astrocamp w Nerpio (niestety EU VAT zabija każdy pomysł i trzeba się z tym pogodzić) - przy sprzyjających warunkach seeing może być ciut lepszy od tego na Atakamie w Chile. Reszta detali hostingu jest podobna - niestety trzeba za to płacić. Porównania z własnym (drogim) zestawem? Zobaczcie pokrycie chmurami Europy w tym samym wątku. Pozdrawiam.
 4. Kolejna zajawka od Kuby Roszkiewicza (@qbanos) - NGC6888 (zmniejszone oczywiście): Czterem zainteresowanym kolegom odpowiedziałem na PW, piątemu odpowiedział Andrzej Armiński. W razie wątpliwości zapraszam do kontaktu. Zapraszam pozostałych niezdecydowanych.
 5. http://astropolis.pl/topic/50579-iteleskoporg-oferta-wspolwlasnosci-i-wspolnego-uzytkowania-zrobotyzowanego-teleskopu-w-hiszpanii/?do=findComment&comment=597140 Kupujący udziały, partycypuje jednocześnie w kosztach hostingu (miesięcznych). Detale na PW.
 6. Nie ma opcji wykupienia czasu - jest możliwość wykupienia udziałów. Detale zniknęły ze strony, gdyż przez prawie ostatni rok był to projekt zamknięty. Więcej: oczekujemy, że po upłynnieniu wolnych udziałów, wrócimy do zamkniętej grupy, więc promowanie szczegółów mija się z celem.
 7. Zadaj pytanie lub zadzwoń. Najpierw PW. Z oczywistych względów na stronie www.iTelskop.org nie ma detali.
 8. Konkluzja: kosmiczna średnia różnica między zachodnio-północną Polską i środkowo-południową Hiszpanią, biorąc pod uwagę jakikolwiek okres czasu. Właśnie dlatego fotografujemy z Nerpio. Zapraszam Wszystkich po dostępne udziały projektu iTeleskop.org. http://www.iteleskop.org/
 9. Do czego zmierzam? Do pokazania różnic, między Szczecinem a Nerpio (w tym wypadku w ostatnie lato), co może się mieć nijak do trendów ogólno-Europejskich:
 10. Na szczegółowe pytanie Piotra Guzika odpowiedziałem detalami pokrywy chmur w Europie, które zaprzeczyły moim organoleptycznym odczuciom. Kontunuuję zatem wywód, oparty o dane z www.dwd.de, który po roku potwierdza wczesniejszy trend - globalne ocieplenie to raz, a dwa, że ilość chmur w Europie maleje średniookresowo. Widziałem symulacje sprzed kilku lat mówiące coś przeciwnego.
 11. Dla potencjalnych udziałowców: 0. oprogramowanie i skrypty mamy "custom-made"; 1. nie ma dostępu bezpośredniego do PC podłączonego do teleskopu w Nerpio, więc nie ma szans na skopanie softu, kolejki, zadań innych użytkowników, etc. 2. zadania realizuje się przez podanie RA i DEC żądanego obiektu (mając na uwadze pole widzenia matrycy), oraz parametrów związanych z wysokością obiektu (ALT), czasem UTC, czasem naświetlania; 3. klatki pojawiają się z niewielką przerwą na serwerze w Polsce - rozwiązane; 4. dithering oraz inne opcje są dostąpne. Pytania szczegółowe - proszę do mnie na PW lub do Andrzeja Armińskego (aa@aarminski.com.pl).
 12. Podziwiam czujność admina w nieaktywnym od miesięcy wątku! Zdjęcia "estetyczne" Kuby Roszkiewicza (@qbanos) - obiekty w nazwach plików: Informacje o prejektach naukowych - wkrótce na forum. Copy-paste from Facebook: BREAKING NEWS: iTeleskop.org project shares are available again to public! Anyone interested, especially in new celestial objects, please contact myself (marekpacuk@interia.eu), or Andrzej Armiński (aa@aarminski.com.pl), or Jakub Roszkiewicz (astroqbanos@gmail.com). PROS: 1650m amsl, with seeing bit better than Atacama Chile. PlaneWave 12.5" CDK with FLI ProLine 16803 camera, and SLOAN (same as Hubble Space Telescope) filters. CONS: None. EDIT: All equipment is working as designed, to a big fame aleady. Reason: one of the members just resigned, for very private grounds. The one and only opportunity to get access!
 13. Były dwa takie kwiatki, jeżeli ktoś śledził nas na fejsie: Tu rzeczywiście ostatni obraz Merkurego, na sekundy przed trzecim kontaktem:
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.