Jump to content

Agent Smith

♥ Konto Płatne
 • Content Count

  1,592
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by Agent Smith

 1. Nie zrobiłbym nigdy przyjacielowi takiego świństwa!
 2. Nie mam jej przed sobą, najlepiej @wimmer Ci odpowie
 3. Kolejny Doskonale wiem o czym mówisz, choć akurat to zaćmienie byłem zmuszony odpuścić, szkoda, będą kolejne. To widok, który porusza coś pierwotnego w podświadomości, zawsze już potem się do niego tęskni.
 4. Ekologu - rada od serca : daj sobie z tym spokój. Mnie się nie udało to i Ty masz małe szanse. Zwłaszcza, że Twoje "próby zrozumienia" to zwykle mniejsze lub większe zaowalowane insynuacje - tutaj na przykład mieszasz mnie w swoje teorie o jakiejś "rywalizacji forumów", z których próbujesz się wyplątać... Przepraszam za OT.
 5. Wartościowy post. Ja dodałbym do tego wyczernienie tuby czarnym samoprzylepnym flockiem i/albo specjalna farbą. Różnica w kontraście - gwarantowana :-)
 6. Nie wiem ze zdjęcia co tam masz, chyba M5, ja użyłem M4, takich jak te https://abc-rc.pl/pl/products/sruba-nylonowa-motylek-m4x45mm-5-szt-5422.html Bywają podobne M5 jakby co, polecam sklepy modelarskie.
 7. No fajoszczak, tylko ta brzydka śruba może wydźgać oko, sugestia - może ją (je?) zmienić na nylonową? - poza okiem oszczędzi też sprzęt
 8. Sorry, odgryzlem sobie kawałek języka...
 9. A ja jako hardkor używam twardą plastikową złączkę do rur (takich zgrzewanych) Po małych pieszczotach papierem ściernym pasuje idealnie na wcisk, nie wypada itd. Wizjer od starego Canona. (cacko! :))
 10. Problem istnieje - w Twojej głowie. PS. Słuchajcie, koledzy Astromaniacy: kwestia domeny Waszego forum została tu wyjaśniona - kilka razy, nawet ja zrozumiałem. Proszę, poczekajcie chwilę na powrót swego forum, gdzie będziecie mogli toczyć do woli swoje dysputy o domenach, podatku VAT itp. Po prostu głowa już boli od tego biadolenia - tu jest forum astronomiczne, nie domeniarskie..
 11. Heh, to drugie rozwiązanie (szukacz na stopce aparatu) to jakiś żart... PS 1.Montaż można ustawić na N bardzo dokładnie bez żadnego oprogramowania - metodą dryfu - zwłaszcza mając pod ręką DSLR. Warto popróbować uwolnić się od uzależnienia od komputera PS.2 Do testów PE montażu nie jest potrzebne ciemne niebo - wystarczy jakiekolwiek
 12. Ja się nie podniecam. Na tej giełdzie obowiązuje regulamin, a Ty jesteś zobowiązany go przeczytać i przestrzegać. I tyle.
 13. Ad.1 - to zależy od jakości Twojego egzemplarza tego monta oraz zamierzonych długości ekspozycji - poleciałbym testy praktyczne: ustaw porządnie montaż na N, cel i pal ile wlezie. Może się okazać, ze wówczas Twoje pytania 2 i 3 stracą ważność, a Ty zaoszczędzisz sobie kłopotów i kosztów
 14. Fajny tajmlaps - szkoda, że taki krótki.
 15. Regulamin giełdy czytałeś? Nie? To przeczytaj.
 16. Wiesz, ludzie mają różne oczy, może ktoś ma tak wygimnastykowane, że mu styknie, ale ja się "rozczarowałem" oczekując cudu ;-)
 17. Dupa blada. Ja mam aktualnie circa -3 i OW są dla mnie bezużyteczne. Kupiłem więc szkła optyczne i będę je wycinał na odpowiednią średnicę. Zapewne kąt widzenia na tym ucierpi - nie wiem jeszcze jak blisko soczewki "okularowej' będę w stanie je umieścić.
 18. A może coś z kolimacją? Kolimowałeś go porządnie?
 19. Lubisz pytać? To jeszcze się naucz to robić. Nie jesteś primadonną i nic Ci się od nas nie należy. Postarasz się zrozumieć co to znaczy, co nie?
 20. Miałem oba, w obu wypadkach zależy od tego jaki trafisz egzemplarz, tyle, że EQ3-2 możesz łatwiej dopieścić (nowy smar, teflonowe podkładki...) Z SWA nie masz zapasu mocy (zapomnij o ED80) a wymiary, wagę, przenośność itd. proponuje porównywać wraz ze statywem ;-) U mnie został EQ3-2.
 21. Tutaj z pewnością otrzymasz pomoc, radzę jednak najpierw "odrobić lekcje" czyli mocno wczytać się w interesujące Cię tematy na forum, bo masa pytań się powtarza i są już na nie gotowe odpowiedzi (jest dobra wyszukiwarka) no a poza tym warto wiedzieć o co pytać. Ja tylko podpowiem, że Twój teleskop to fajne narzędzie, jak najbardziej chętne do współpracy z DSLR (smartfon nie wykorzysta jego sporych możliwości) Powodzenia! :-)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.