Jump to content

M-A-X

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  274
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

760 Excellent

About M-A-X

 • Rank
  Altair
 • Birthday 02/25/1954

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Wawa
 • Zainteresowania
  Wszystko co wykracza poza szarą codzienność
 • Sprzęt astronomiczny
  Antares 30"
  Centaurus 22"
  32" w budowie
  SCT-11
  Istar 127 /Quark halpha
  PST DS
  Lunt CaK
  Celestron AVX
  Ethosy, ES,Pentax
  Hyperstar III
  Lupanetka 25x100
  Sard 6x42
  Różne filterki
  full frame DSLR

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Aa już ktoś to widział. To przepraszam.
 2. Dziś o 5:30 wyszedłem zerknąc na gwiazdy i stanąłem jak wryty. Na wschodzie wisiała szybko rosnąca kula -obłok nieniesko-turkusowy świecący własnym ,a nie odbitym światłem. Myślałem , ze to jakaś próba jądrowa.Zanim zdażyłem znaleźć aparat urosła sporo. Po obejrzeniu zdjęć na dużym ekranie, stawiam, że to był start rakiety. Niesamowite, że obłok ogarnął cały nieboskłon w około 15 min i rozmył się.
 3. Witam Mam do sprzedania raz jeden użytą kamerkę guider Celestrona. Kupiłem nową w DO. Działająca . Lezy sobie juz któryś rok. Nie mam czasu się nią bawić. Orginalne pudełko. Cena ?
 4. Pierwszy właściciel , bezwypadkowy, bardzo mały przebieg, pełna opcja w leniuchu. A na poważnie kupiłem nowy w Delta Optical w Warszawie, bardzo dobry stan , mało używany .Drobne odpryski. Głównie zdobił pokój w domu.Niestety nie mam czasu na zabawę w astrofoto. Cena wywoławcza 4200zł Pozdrwiam Max
 5. M-A-X

  Kupię EQ6

  Hej Sprzedam NEQ6 pro w bardzo dobrej kondycji , mało używany, bezwypadkowy , pierwszy właściciel, pełna opcja z komputerem Pozdrawiam Max
 6. Miałem przyjemność słuchać Panasa podczas nagrań wykorzystanych w tym tekście. To brzmiało jak tybetańskie modły z przepiekną Drogą Mleczną w tle. Nie było słychać słów tylko ciemna sylwetka Panasa z lornetką i basowe mamrotanie. Mi się podobało https://www.youtube.com/watch?v=LHOhFGDB_BQ&list=PL1B93F77122A7292F
 7. Nie zgadzam się z opinią o Centaurusie A. To jest mechanizm ,na który sam się złapałem. Szukając Centaura A możesz być pewny ,że najpierw trafisz Omegę Centauri ,bo to jest najbardziej rzucający się w oczy obiekt w tamtym rejonie. Po Omedze wszystko wydaje się mdłe i niewyraźne. Faktycznie tez spodziewałem się większej jasności ,ale widok pasa pyłowego już zupełnie inaczej odebrałem. Ciemny i poszarpany niespotykany w innych galaktykach, ale potrzebuje większego szkła .
 8. Znalazłem nieścisłość w czwartym zdaniu w rozdziale pierwszym. Pierwsza miejscówka była na wysokości 2090m npm , a nie 2000m npm!!! W związku z czym, muszę z niekrytą satysfakcją stwierdzić z Pana tekst Panie Panas JEST NIC NIE WARTY!!! )) Jak zwykle genialna robota. Dech zapiera i łezka się w oku kręci. Gratulacje!
 9. To idealne miejsce nazywa się chyba Pico de la Cruz , ale trzeba tam wleźć na nogach. Dla lorneciarzy, albo miłosnikow małych refraktorów to nie problem.
 10. A kto powiedział ,że to jedyne sensowne? Po prostu to wydawało się bardzo atrakcyjne i wygodne ze względu na Dobsona. Obok jest nawet lepsze ,ale trzeba wniesc tam sprzęt bo nie ma dojazdu samochodem.
 11. Cześć. Lustro razem z opakowaniem ważyło 30,5kg i to był faktycznie najcięższy element .Łączna waga zapakowanego teleskopu wraz z szukaczem 80mm to prawie 90 kg. Cały mój podręczny to były okulary i trochę ciuchów + sprzęt fotograficzny na szyi. Faktycznie mieliśmy długi dojazd do miejscówki. 43km ekstremalnymi serpentynami zajmowało 1g15min. Ruch na takiej drodze jest mały , bo to droga przez park narodowy.
 12. No cóż. Jak się nie ma czasu zaglądać na fora, to można przegapić takie fajne debiuty. Gdybym wiedział, to też bym wspomógł projekt. No trudno. Teraz tylko trzeba dorwać, co "Nieistotne" i wybłagać o autograf. Tylko bez spoilerów na forum please. GRATULACJE Wimmer!
 13. https://www.nasa.gov/multimedia/nasatv/index.html New Horizons phone home
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.