Jump to content

JanN

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  23
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

21 Neutral

About JanN

 • Rank
  Alderamin
 • Birthday 04/18/1994

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Brodnica
 • Zainteresowania
  astronomia, łowiectwo
 1. Właściwie to możemy dodawać zdjęcia które nawet nie wiemy co przedstawiają? Nie ma napisane tego w regulaminie. Według mnie punkty powinny być za samo zjawisko jak i opis. Zła nazwa (zły wątek) - brak punktów lub połowa punktów. Powinien być też osobny wątek (może zostać cloud trophy) na zdjęcia, które nie wiemy co przedstawiają lub mamy wątpliwości., które później dodajemy do wydzielonego wątku przedstawiającego to zjawisko z adnotacją o pomocy innych w odszukaniu nazwy. Ewentualnie pierwsza osoba która trafnie poda nazwę zjawiska na czyimś zdjęciu otrzyma połowę punktów lub jakąś część.. W
 2. Mam więcej czasu niż wczoraj więc uzupełnię swoją relację. Wybrałem się na tranzyt razem z ojcem. Tata robił fotki krajobrazów a ja Słońce przez 8 sct na cg-5. Pogoda dopisywała od samego początku aż do końca.
 3. Ten wątek rozwija się nadzwyczaj prężnie. Rzekłbym prze do przodu jak ruski czołg. Never ending story Może pora to zakończyć?
 4. Uważam, że widzimy to co chcemy zobaczyć, jeśli wiemy czego się spodziewać - działa to jak placebo. Mózg potrafi płatać figle. Próbę musiałaby wykonać osoba niezwiązana z astro, kompletny laik. Ja widzę fazę tylko w lornetce.
 5. Ręcznie wpisów w rejestrze - raczej nie usuniesz sam, ktoś musi ci pomóc, ja nigdy tego nie robiłem. Może połącz się przez pulpit zdalny z kimś, kto to potrafi. A próbowałeś moich metod może kamerka zaskoczy. Daj screena, takiego jak mój tylko twojej kamerki i przy okazji cyknij zakładkę sterowniki.
 6. Są też takie przypadki ale wystarczy mieć kopię zapasową systemu. Zawsze ją robię kiedy instaluje coś nowego. Trwa coś koło pół godziny, w tym czasie możemy robić coś innego. Bezpieczeństwo danych i systemu to podstawa.
 7. Sterowniki z płytki często nie działają. Jak można należy spróbować zmienić port usb. Jeśli nie działa wchodzimy w urzadzenia, znajdujemy nie działającą kamerkę, klikamy właściwości, szukamy i klikamy identyfikator sprzętu, kopiujemy to co mamy i wklejamy w wyszukiwarkę. Wyskakują nam sterowniki ściągamy,instalujemy. Próbujemy zainstalować płytkę jeszcze raz. Znam jeszcze sposób z pomocą windowsa, jak podłączasz kamerkę wyświetla się że została podłączona ale wyświetla błąd wchodzimy w komunikat i dalej robimy to o co prosi nas narzędzie do rozwiązywania problemów. Ale często nie potrafi z
 8. Ja przycinam zdjęcia wtedy chodzi gładko. Gorzej jak nie można nic przyciąć. A kompresować żal. XnConvert v1.10
 9. Ale może kręcić - podłączasz do komputera lustrzankę- program EOS record - nie pamiętam dokładnie- można kręcić to co jest na podglądzie live view nawet z zoomami, wychodzi nawet przyzwoity Saturn takim sprzętem.
 10. Możesz kupić filtr szklany jest to jest droższe wyjście ale bezpieczniejsze. Co do tego co będzie widać przez różne filtry obiektywowe obraz nie różni się aż tak bardzo. http://deltaoptical....-457,d2436.html To jest przykład, musisz dobrać średnice do twojego teleskopu.
 11. Rzeczywiście ciężko usunąć to tło bez usuwania słabszych obiektów. Szczególnie w miejscach gdzie wszystko się zlewa. Próbowałem z maską ale ona nie rozróżnia tła od słabszych obiektów. To szum czy inny czynnik? Na środku wyszło w miarę dobrze. Ale to nie jest oryginał, prawda? Już odejmowałeś tło. Ciekawe jak wygląda oryginał.
 12. I jeszcze jedna fotka z bardziej agresywną obróbką. Może przesadziłem. Co ja mówię. Na pewno przesadziłem.
 13. Chodzi o coś takiego? Jeszcze bym to trochę przyciął. Przy raw-ie i większym pliku są większe możliwości poprawy pliku. Jestem początkujący, wierzę że da się zrobić na tym zdjęciu o wiele więcej.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.