Jump to content

renims

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  686
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

991 Excellent

About renims

 • Rank
  Procjon

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Zainteresowania
  fotografia

Recent Profile Visitors

1551 profile views
 1. Nowok76 bez urazy ale sądząc po sprzęcie jaki posiadasz nie stać Cię na taki montaż.
 2. Cześć . Filtr ERF nie bedzie sprzedany wcześniej jak nie pójdą teleskopy.
 3. Cześć. Po prostu likwidacja CAŁEGO porządnego obserwatorium. Czekam na poważne oferty. Odbiór TYLKO osobisty dużym autem wielkości STAR. lub duża laweta. Jest rozbieralna na pół Oferty proszę kierować tylko w wiadomości prywatnej. Tu nie odpowiadam. Cena ostateczna 17.000zł Sprzedam również kopułe astronomiczną Uniwersał 3 metrową, kompletną sterowaną elektronicznie w pełni z komputera PC w kolorze zieleni dla wtopienia w przyrodę jaką mam dookoła. Można przemalować .Do kompletu mam również pilota. Całość działa bez kłopotu i stosunkowo cicho.
 4. Cześć. Miał być wielki dom i na dachu obserwatorium więc czekałem 2 lata z decyzją i niestety sprzęt sprzedaje. Po prostu likwidacja CAŁEGO porządnego obserwatorium. Czekam na poważne oferty. Odbiór TYLKO osobisty. Nie wysyłam kurierem. Oferty proszę kierować tylko w wiadomości prywatnej. Tu nie odpowiadam. Opisywania co ten sprzęt potrafi sobie podaruje bo wiem, że są tu fachowcy. 3. ASA 12N - astrograf z nowym kompletnie nieużywanym wyciągiem. Specjalna oryginalna aluminiowa skrzynia do transportu. Obejmy oryginały. Laser do kalibrowania ASA ! 4. Kolorowe koło filtracyjne FLI CFW-7 z filtrami Baadera 5. Montaż DDM85 Standard 60KG plus przeciwwagi długi pręt ok 40kg Okablowanie komplet. Licencja. Zdjęcia dodatkowe jak ogarne się w czasie. Odbiór osobisty. Absolutnie nie wysyłam kurierem.
 5. Cześć. Miał być wielki dom i na dachu obserwatorium więc czekałem 2 lata z decyzją i niestety sprzęt sprzedaje. Po prostu likwidacja CAŁEGO porządnego obserwatorium. Czekam na poważne oferty. Odbiór TYLKO osobisty. Nie wysyłam kurierem. Oferty proszę kierować tylko w wiadomości prywatnej. Tu nie odpowiadam. Opisywania co ten sprzęt potrafi sobie podaruje bo wierzę że są tu fachowcy. 1. Teleskop słoneczny LUNT H-alfa Lunt 50 mm filtrem B 400 - NOWY NIE UŻYWANY. 3.500zł 2. Teleskop słoneczny Lunt LS60THa + B1200 + CPT Double Stack - komplet no chyba że znajdziesz kupca na drugi element to mogę rozdzielić osobno teleskop , osobno dodatkowy filtr poprawiający jakość obrazu DubleStack. Używany optyczny stan idealny. Jeden maleńki odprysk farby na białej obudowie. 10.000zł 3.Teleskop słoneczny iStarOptical 150mm robiony na zamówienie ręcznie w fabryce USA. Tubus węglowy wzmacniany niemieckiej produkcji. Waga około 7kg. Oprawa i mocowania aluminiowe oraz porządny wyciąg GSO. Praktycznie nieużywany bo nie mocowany na montażu. Stan igła. 5700zł Do iStarOptical posiadam filtr blokujący H-alpha. 150mm oprawiony gotowy do założenia.
 6. dzisiejsze widoki nawet podobne do jaszczura. ( niestety by zdjęcia się zmieściły musiałem okroić z ciężaru kosztem jakości - ostrości )
 7. Aktualnie piękna dzisiejsza i jedyna tak duża koronalna protuberancja.
 8. Piękna dzisiejsza i jedyna tak duża koronalna protuberancja.
 9. Wczoraj ostro pierdutło na słońcu o 11 godzinie. Te zdjęcia obiegły cały świat i również tu Wam pokazuje bo mało komu udało się zrobić zdjęcia erupcji jaka trwała w granicach 40 minut. Wyrzuciło plazmę na prawie 200.000km
 10. Dziś też ciekawostki na nasze gwiazdce
 11. Cześć Pany. Dawno mnie tu nie było bo zdjęcia moje latają po świecie dzięki FB. Atmosfera dziś nie była litościwa jednak co nie co widać lepiej i gorzej. Takie moje dzisiejsze foty. Pozdrawiam wszystkich słoneczników
 12. Sprzedam nowo zmontowany teleskop słoneczny bo wyprzedaje cały zestaw astronomiczny. Brak czasu na fotografowanie. Optykę zamówiłem w IstarOptical i czekałem 1,5 roku na zrobienie bo to najlepsze szkła do słońca robione sa w tej firmie. Rurę wykonała niemiecka firma z włókna węglowego ( carbon ). Cały teleskop waży zaledwie ok 7-8kg. Aluminiowe dwie obejmy specjalnie dopasowanei do montażu. Flansze i redukcję oczywiście wykonał Mistrz Janusz Płeszka. Teleskop ma porządny dokładny wyciąg GSO którego możne zdemontować i fotografować na przykład planety lub założyć Etalon nowiutkiego Lunt 50 model z 2015 roku jaki kupiłem w Astroshopie. Teleskop słoneczny Lunt 50 jest w całym komplecie czyli masz 2 teleskopy jeden duży drugi mały. Wszytko dział stan perfekcja bo to nowy sprzęt. Zdjęcia wychodzą szczegółowo i wyśmienicie. Cena za cały zestaw 9500zł. W Polsce są takie tylko 2 sztuki. Ja pauzuje Sprzedam również DDM85 - 55000 Astrograf 12N - 40000 z nowiutkim nieużywanym jeszcze wyciągiem FLi 11002 /2 za 25.000zł Lunt LS60THa Double-Stacked B1200 ( NOWY po wymienie ) 14000 Kopuła astronomiczna 3m ( zielona duża ) pełen automat również na pilota Uniwersał. Sprzęt bardzo dbany i chuchany z racji delikatności. Oferty tylko na PV bez zbędnych tutaj złośliwych komentarzy jak to bywało wcześniej
 13. Cześć. Dla poważnie zainteresowanych mam mega ofertę bo zmniejszam ilość swoich słonecznych zabawek. W Polsce są tylko dwa takie. Teleskop słoneczny IstarOptical 150/1500 mega lekki ok. 7-8kg. Tubus wykonany z włókna węglowego w specjalistycznej niemieckiej firmie na zamówienie. Obiektyw wykonała jedna z najlepszych znanych firm IstarOptical na którego czekałem 14 miesięcy. Obiektyw jest specjalny do obserwacji słońca w H-alfa ale cudnie widać przez niego również księżyc i planety. Całość jest działająca w idealnym nienaruszonym stanie. Zamontowany etalon z ciśnieniową regulacją daje mega kontrastowe i dokładne obrazy jakich się nie powstydzisz. Moje zdjęcia słońca były publikowane w kilku gazetach. Lunt50 to model 2015 rok i jest cały w komplecie. Więc za cenę 11500 masz dwa teleskopy. Proszę o poważne oferty bez zbędnych komentarzy.
 14. Musisz jeszcze dozbierać. Sam teleskop i tym oprzyrządowaniem to 40.000zł Chyba znasz ceny NASKI
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.