Jump to content

will79

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  7
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About will79

 • Rank

 1. Kiika dni temu do Regala zakupiłem okular Vixen LV-W 5 mm ( na uwadze miałem możliwość jego przełożenia kiedy będzie już teleskop). Do lunety pasowaliśmy kilka okularów różnych marek, jak nie raz nauczyło mnie życie żęby było dobrze trzeba wydać... ten który był najdroższy dawał najlepszy obraz i najlepiej mi pasował. Księżyc miodzio... w plenerze też fajnie daje radę. Okular wcale nie jest taki ciężki.. w zestawie z Regalem jest taka specjalna płytka centująca od spodu którą dokonuje się korekcji. Statywu i głowicy nie przeskoczę, zostaję z Manfrotto.. składam go w 30 sek. i mobilnie do bagażnika.. z astronomicznym 2" byłby problem. Aha, co do firmowego okularu Celestrona który jest razem z lunetą. Mój poszedł do dystrybutotra kiedy w nocnych obserwacjach wypatrzyłem "paprocha, taką jak by nitkę", przysłali inny... masakra, też ma skazę, dziś ich będę atakował.. pozdr.
 2. Sam już nie wiem, statyw wygląda na prawdę ok. w odniesieniu do tego który miałem wcześniej, 055 jest bardzo lekki, dziś spróbuję nie rozkładać wszystkich nóg do końca, a przynajmniej tych pierwszych najchudszych od dołu... rególacja odbywa się w trzech punktach ramienia.. Zastanawiam się właśnie jakiej musiał by być konstrukcji aby np. podczas nawet lekkiego trącenia jednej z nóg obraz pozostał stabilny i nie przenosił drgań.. W takiej sytuacji poddaję pod wątpliwość kupowanie tych dodatkowych okularów na większe powiększenie. Ciśnie mi się na usta stara dobra praktyczna zasada z życia... " co ma być do wszystkiego..."
 3. hmm znowu mieliście rację Przy max powiększeniu x67 trzęsie obrazem jak bym jechał "starą gierkówką", a co dopiero jak dokupie inny okular na większe powiekszenia, przy mniejszych glowica w zupełności daje radę. W poniedziałek atakuję sprzedawcę nich mi sprowadza tą 410 junior, tą 710 HDV mieli wtedy na stanie... Oglądałem na youtube test 410, myślę, że będzie dobrze. pozdr.
 4. No to zakupiłem, statyw Manfrotto 055 + głowice HDV 710. Jutro pierwsze testy. Tej głowicy 410 nie brałem z dwóch powodów, była 2x droższa i przy obserwacjach dziennych kiedy szybko chciałbym zmienić pozycję lunety nakręcił bym się tymi pokrętłami w 3 .... W najbliższym czasie zakupię jeden z okularów które polecaliście ( chyba boader 17mm...) dam wtedy znać co i jak w odniesieniu do standartowego okularu który jest w Celestronie. pozdr.
 5. Ten zestaw co podajecie wygląda bardzo fajnie, sęk w tym ze podliczam i wychodzi mi 1200 zł za taki pakiet, a gdzie dopiero okulary o których wspominali przedmówcy ? Jest jakas opcja bardziej ekonomiczna ? Prosiłbym również o info o co dokładnie chodzi z tym ostrzeniem okularów w nieskonczoność, tak się składa iż w mojej okolicy nie mają na stanie tych okularów żadnym sklepie, jak myslicie sprowadzą jak bym podjechał z tą lunetą ? pozdr.
 6. No właśnie, jako "nowy w temacie" zakupiłem na mieście taki zwykły statyw za 60 zł mysląc, że wystarczy... za solidny on nie jest i trochę chwiejny, zobaczę jutro może uda mi się go wymienić, tylko na jaki ? Podpowiecie jaki by był odpowiedni ? mogą być linki.. Z góry dzięki za pomoc. pozdr,
 7. Witam. Kilka dni temu odkupiłem okazjonalnie od znajomego w/w sprzęt... Na ten czas działam ostro za dnia zwierzęta, ptaki itd... ale zawsze moim marzeniem było sprawić sobie konkretny teleskop na nocne podglądanie, najbardziej księżyc i inne planety... Chciałbym dopytać bardziej wtajemniczonych czy jest sens doposażać tego Celestrona w inne okulary, jakieś filtry itd. Widziałem takie zestawy w aluminiowej walizce po 400-600 zł, warto w to inwestować ? Jeżeli tak to prosiłbym o Wasze typy, mógłbym dokupić osprzętu do 1000 zł, czy też dać sobie spokój dozbierać funduszy i zaatakować prawdziwy teleskop. Tu są dane lunety: Typ lunety kątowa Wielkość lunety duże od 100mm Średnica [mm] 100 Powiększenie [x] zoom 22-67 Powłoki Fully Coated Pole widzenia kątowe 1.9° @ 22x, 0.9° @ 67x Odstęp źrenicy [mm] Źrenica wyjściowa [mm] 20 @ 22x, 15 @ 67x mm Ogniskowa [mm] 540 Wymiary [szer. × dług. × wys.] [mm] 508 Waga [kg] 2,5 Pole widzenia na 1000m [m] 33 @ 22x, 17 @ 67x m Dzięki za pomoc. pozdr,
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.