Jump to content

fotolooka

Społeczność Astropolis
 • Posts

  198
 • Joined

 • Last visited

About fotolooka

 • Birthday 09/05/1979

Kontakt

 • Strona WWW
  http://fotolooka.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Kornowac
 • Sprzęt astronomiczny
  TS APO65Q + SW HEQ5, Canon EOS 40D mod/Canon EOS 7D, Szukacz SW 8x50, QHY5V-M.

Recent Profile Visitors

1577 profile views

fotolooka's Achievements

245

Reputation

 1. NIe wiem czy to fotomontaż czy nie... już takie dyskusje się toczyły. Jedno jest pewne - to po prostu zrobione zdjęcie wieloma kamerami i na warstwach odpowiednie rzeczy poodsłaniane. Tak mi się wydaje. W astrofotografii to rozmyta granica...
 2. Póki co moje obserwatorium otrzymało mały drobiazg, który cieszy - zegar słoneczny. Zegar wykonałem w programie "Shadow"; później wydrukowałem na płycie PCV. no i "chodzi"...
 3. Fajny pomysł z tym lego. Najlepszy teleskop i montaż U mnie to będzie tak, że będą od razu dwuteowniki na podłodze - bez tych niebieskich legarów, ale z grubsza tak to ma wyglądać.
 4. Środek będzie robiony z drewna. Stal jedynie na pier i stelaż pod niego. Co do profili to nie wiem jAK się to wszystko zachowuje, bo jeszcze nie używam obserwatorium. Jest lekki spadek na zewnątrz + kilka dziurek po zewnętrznej stronie żeby woda spływała, a śnieg...? Wyjdzie w praniu. pozdrawiam.
 5. Tak to wygląda wewnątrz. Na czerwono ściany nośne, na zielono drewniana konstrukcja obserwatorium, niebiesko belka lub dwuteowniki i pomarańczowo pier. Zdjęcie zrobione jeszcze przed zdjęciem starego dachu.
 6. Pięknie to masz rozwiązane. Gratulacje . Ja w swoim nie mogę mocować piera do podłogi, Ale coś tam wymyślę.
 7. Jak napisałem wyżej podłoga będzie drewniana (będzie to taka większa szafa 3x4 m postawiona na 1,5 m nogach z dziurą w podłodze na pier. Ta belka żelbetowa bądź dwuteowniki będą położone na istniejącej podłodze (oparte o ściany nośne) podniesione na jakieś parę cm - w zależności jakie będą te wibroizolatory. Nie będę zmieniał konstrukcji budynku. Nie wiem tylko dwóch rzeczy. Jak będą pracować dwuteowniki podczas zmiany temperatury no i dłuższy niż standardowy pier? Dlatego pomyślałem o belce żelbetowej (nie wiem).
 8. Budynek jest stary. Co do piera, to taki wysoki musi być bo stojąc na posadzce I piętra w pomieszczeniu w tej chwili do krawędzi ścian mam jakieś 3 m (dokładnie jeszcze nie mierzyłem) a podłoga samego obserwatorium będzie wewnątrz budynku podniesiona. Wszystko będzie poniżej głowy. Wrzucę w weekend zdjęcie wnętrza i to wszystko jakoś przedstawię graficznie.
 9. Podłogę muszę dać znacznie wyżej bo ok. 1.5 m. Będzie drewniana. Wszystko to po to, by do górnej krawędzi ścian mieć jakieś 1.8 m. Około. Podłoga cała drga, więc wymyśliłem wykonanie belki żelbetowej opartej na wspomnianych ścianach nośnych odizolowanej dodatkowo (nie znam poprawnej nazwy) wibroizolatorami. Sam poer ma mieć ok. 2 m - będę mierzył to wszystko na wiosnę. A dwa lata... cóż finanse.
 10. Cześć... po bardzo długiej nieobecności. Dużo się działo w ostatnim roku u mnie, ale najważniejsze to to: projekt własnego obserwatorium. W wielkim skrócie: Projekt miałem zrobiony już w grudniu 2014 r. Pozwolenie na budowę dostałem w kwietniu 2015 r. W między czasie musiałem przenieść decyzję... w każdym razie budowę rozpocząłem w październiku 2016 r. i co... No i takie to coś. Na razie tylko zewnętrze jest - wnętrze jeszcze puste. Dlatego chcąc się nieco zmobilizować to deklaruję na forum oficjalnie, że planowane otwarcie wyznaczam na wrzesień 2019 roku Następne w kolejności jest wykonanie piera i umocowanie go do podłogi. Sprawa wygląda tak, że strop jest kiepskiej jakości i przenosi drgania podczas poruszania się po nim. Mam do dyspozycji ściany nośne w odstępie czterech metrów. No i kombinuję. Jeśli ktoś ma jakieś pomysły to chętnie wysłucham. Na razie cieszę się pięknym widokiem przesuwanego dachu. Pozdrawiam.
 11. Świetne zdjęcie. Ilu zainspirowałeś mnie. założyłem swojego CLS'a i próbuję 600 s na IC 434. Mam świetne niebo. Teraz focę. A do obróbki M42 jeszcze wrócę.
 12. Tylko jak walczyć panie Ilu, jak? Coś pomyślę jeszcze.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.