Skocz do zawartości

Prot

Społeczność Astropolis
 • Zawartość

  229
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

36 Neutral

O Prot

 • Tytuł
  Antares
 • Urodziny 21.03.1984

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.cocoon-studio.pl
 • Skype
  Prot03

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Poznań, Koło, Janów
 • Zainteresowania
  grafika 3d, fotografia, piękno i Kosmos
 1. Kupię kamerę do guidingu, najchętniej ASI 120 w wersji mono.
 2. Próbne strzały - HAMAL

  Dobrze siedzi w tym panoramicznym kadrze;) Możesz podać czas pojedynczej klatki?
 3. Orion z najlepszej strony

  Rywalizację mamy w genach, a natury nie oszukasz, gdybyśmy wszyscy dysponowali takimi samymi możliwościami i środkami, wszystkie karty byłyby odkryte, nie byłoby magii, prysłby cały urok tej zabawy Jeden nadrabia wytrwałością, drugi wiedzą, inny ma przewagę w super sprzęcie i taka zdrowa rywalizacja jest fajna w moim odczuciu
 4. Kocham OSC :)

  Zdaje sobie z tego sprawę, dlatego buduje dwa teleskopy, jeden tylko do takiej ekstremalnej astrofotografii. Zastanawiam się tylko czy różnica w wielkości piksela na poziomie 1,3 mikrona ma jeszcze jakieś znaczenie przy ogniskowej 1500mm, bo dla IMX 224 i IMX 178 w takiej konfiguracji to i tak już oversampling.
 5. Kocham OSC :)

  Najbardziej kusi IMX178 ze względu na rozdzielczość, IMX290 podobno ma mały amp glow. Szkoda, że tak mało ludzi eksperymentuje z dużą skalą.
 6. Kocham OSC :)

  Taka astrofotografia ma sens:D Sam w tej chwili buduje teleskop do wielkoskalowej astrofotografii na lustrze 300mm i nie wiem w jaką kamerę celować, wiem, że na pewno OSC, matryca IMX 224,178, lub 290. Którą matrycę byś Hamal polecił?
 7. Polecam Ci Grene, lub inny rolniczy. Ja u siebie w mieście, w Grene kupowałem takie sprężyny, nie wiem czy w internetowym będą, najlepiej jak byś się ze sprzedawcą przeszedł po regałach, wbrew pozorom dużo rzeczy do budowy teleskopów można tam kupić
 8. Jednoklatkowce

  Dzięki, zawsze to ja z zaciekawieniem śledziłem Twoje projekty. Już kiedyś na FA zapowiadałem, że opisze swoje zmagania, ale ostatnie dwa lata to także narodziny syna, przeprowadzka i życie w rozjazdach... Nie ma co przeciągać, szkoda zajmować ten piękny wątek, załączam jeszcze dwa zdjęcia i obiecuje, że pomyślę jakby tu opisać Tymka, bo tak właściwie nazywał się montaż NGC 4565 300s NGC 3628 600s St2k (Kai2000) Synta 250/1200 montaż diy "Tymek"
 9. Jednoklatkowce

  U mnie każdy rok jest DIY
 10. Jednoklatkowce

  Bardzo dobrze, że dałeś pręty M20, sztywność to podstawa, moje szpilki miały M18, oczywiście było to chwilowe rozwiązanie, bo montaż wpadał w drgania jak jasna cholera;) Udźwig miał pewnie spory, nigdy tez nie mierzyłem PE. Natomiast potrafił ciągnąć bez guidingu 3min ekspozycje z punktową gwiazdą na ogniskowej 1200mm, to zainspirowało mnie do kolejnych poprawek, przeróbek i tak od dwóch lat buduje drugi, tym razem trochę inny montaż, mam nadzieję, że niedługo zacznę pierwsze testy. W załączeniu screen z jakiejś sesji.
 11. Jednoklatkowce

  Dzięki;) Montaż powstał jak wróciłem do hobby po kilku latach przerwy, nie miałem kasy na nic lepszego od EQ6 a drugi raz nie chciałem go kupować... Właściwie sam projekt zrobiłem kilka lat wcześniej i miał to być szkielet pod ślimacznice EQ6. W końcu powstał montaż na przekładni ciernej inspirowany RB100 Radka Baranowskiego.
 12. Jednoklatkowce

  Dziękuje, czasem bardziej lubię takie surowe fotki niż zdjęcia którym przeprocesowanie odebrało realizm, chociaż sam też takie popełniałem;)
 13. Jednoklatkowce

  Uruchomiłem ostatnio dysk z uszkodzonego astrolaptopa..., zdjęcia z przed dwóch lat, niestety bez korektora i dbałości o kolimacje. st2k (kai2000) montaż własnej konstrukcji Synta 250/1200 M51-600s, M81-600, M13-100s
 14. IC1805

  Wspaniałe zdjęcie.
×