Jump to content

Zybert

Społeczność Astropolis
 • Posts

  286
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Everything posted by Zybert

 1. Może dlatego, że to nie był bolid. Niewiele z Perseidów, które mam są zielone. Nawet powiedziałbym, że żaden. Sami oceńcie, bo też chcę mieć pewność co to jest.
 2. EDIT: To nie jest meteor, tylko jak się jednak okazuje chyba satelita. Na samym początku ślatu widać drgania charakterystyczne dla tych wywołanych wyzwoleniem migawki w aparacie. Ruch ciała trwał zatem dłużej niż spalenie się meteoru. Cześć, dzisiejszej nocy podczas rozkładania sprzętu (testowa klatka podczas ustawiania ostrości) przez Galaktykę Andromedy przeleciał bardzo jasny Perseid.Nikon D610mod + Spacecat + SWSA30s f/4.9 ISO3200
 3. Ostatnio udało mi się złapać ciekawy kadr astronomiczno-burzowy Na fotografii widać dokładnie asteryzm Wielki Wóz oraz dodatnie wyładowanie doziemne CG+ wychodzące z wierzchołka chmury burzowej (znane także pod nazwą "grom z jasnego nieba") Nikon D750 + 50mm + statyw.
 4. Dzisiaj przez okolice Lublina przeszło kilka superkomórek burzowych. Wszedłem do domu po pracy, wziąłem torbę fotograficzną i zaliczyłem kilka miejscówek. Standardowo powstał timelapse, ale do tego zrobiłem klika zdjęć wyładowań, a te poniższe idealnie pojawiły się w kadrze. Strzały były 2-3km ode mnie. Nikon D750 + Nikon 20mm + lightning trigger + statyw. Obróbka: Lightroom
 5. To i ja dorzucę coś w temacie. Wczorajszego wieczoru działo się na Lubelszczyźnie Podczas przechodzenia jednej z wczorajszych burz siedziałem w aucie czekając, aż przestanie padać deszcz. Robiłem zdjęcia mając nadzieję na jakieś bliskie wyładowanie. Kilka uderzyło bardzo blisko (w odległości 1-2km). Te dwa udało mi się złapać na różnych ujęciach, długo zajęło mi poskładanie tego w panoramę, ale jest. 09.07.2021 Zemborzyce
 6. Mam wieczorne z dzisiaj tj. 29.06.2021 Okolice Lublina Dzisiaj piwko było po srebrzakach, nie przed Zdjęcie znad Zalewu Zemborzyckiego Może nie było tak okazale jak wczoraj, ale miejscówka do srebrzaków jest super. @franz55 - bardzo ładny timelapse.
 7. Cześć, dzisiaj srebrzaki dopisały chyba najlepsze w tym roku Poniższe zdjęcie to panorama złożona z pięciu pionowych kadrów z centrum Lublina (niestety byłem po piwku i nie mogłem podjechać nigdzie autem poza miasto Drugi kadr trochę przykadrowany i w nieco innej kolorystyce.
 8. Nawiązując do tematu przedstawiam krótki timelapse z zaćmienia. Miałem przy sobie tylko obiektywy 20mm i 50mm, dlatego Słoneczko maleńkie. Fazę zaćmienia jednak dostrzec można 500 klatek. 256238885_ZamienieSocaTimelapse1920x1080.wmv
 9. Dodam i ja jedno ze swoich ujęć, które udało mi się wykonać u klienta na serwisie niedaleko Bydgoszczy. Nie żałuję, że woziłem ze sobą sprzęt... Jest to jedna klatka z timelapsa, którego nastawiłem zaraz po przyjeździe na miejsce. Była godzina 12:30. Maksymalna faza zaćmienia dla tej lokalizacji wynosiła około 12%. Sprzęt: Nikon D750 + 50mm f/1.4 + statyw + filtr ND8 Kosmetyka: Lightroom Pozdro!
 10. Ja się troszkę w temat zagłębiłem, bo miałem podobne plany co do kotka. Okazuje się, że faktycznie trzeba odkręcić tilt adapter i zamocować oryginalną kątówkę od WO. Próbowałem różnych kombinacji z okularami i przejściówkami, które mam, bez skutku.
 11. Witajcie, podszedłem do obróbki kolejnego materiału z Bukowca, było to kilka timelapsów wykonanych zarówno na terenie ośrodka, jak i na górce w Stężnicy. W sumie około 1700 zdjęć. Sprzęt: Nikon D750, D610mod, 20mm/1.8, 50mm/1.4 Obróbka: Lightroom, LRTimelapse, Movie Maker Mam nadzieję, że Wam się spodoba, jednak chętnie przyjmę krytykę Miłego oglądania!
 12. W najnowszym numerze My Company Polska można przeczytać artykuł na temat Astrography :)

  IMG_20210604_184341.jpg

  1. Show previous comments  1 more
  2. Nowok76

   Nowok76

   Aż mi się nie chce wierzyć w to co tam przeczytałem :-)

  3. Marek_N

   Marek_N

   Bo to taka forma gazety - sami milionerzy, czego sie nie dotkną zamieniają w złoto :)

  4. lkosz

   lkosz

   4 firmy jednocześnie... Adam spałeś w ogóle? :D

 13. Bardzo udana fota, fajny kadr i bardzo miękki plastyczny obraz koniczynki. Pozdro
 14. Witajcie, miałem spore problemy z obrobieniem tego materiału, zapewne ze względu na jego ilość. Wydawało mi się, że godzina naświetlania da mi nieco lepszy rezultat. Największe problemy mam z wyłuskaniem mgławicy na pierwszy plan (być może trochę na siłę to robię). Ekspozycja 60x60s ISO1600 Nikon D610mod + Space Cat + SWSA nieguidowany
 15. Panorama złożona z czterech pionowych kadrów. Zdjęcie robine ze Stężnicy. Nikon D610mod + Nikon 50mm f/1.4 + statyw ISO3200 f/2.5 8s
 16. A mi się te kolory podobają... Gładko i czytelnie to wygląda, obróbka nieprzesadzona moim zdaniem.
 17. Witajcie, to zdjęcie było od zawsze w moich planach, na zlocie wiosennym zebrałem na próbę trochę materiału, mimo że użyty obiektyw nie do końca nadaje się do astrofoto. Mowa o starej 50-tce f/1.4 Nikona jeszcze przed serią D. Tak na prawdę po przymknięciu przysłony do f/5 nadal widoczna była koma i aberacja chromatyczna... Efektem zebrania (30x120s ISO800) materiału i powalczeniem na etapie obróbki jest poniższe zdjęcie. Nikon D610mod + 50mm + SWSA Obróbka: DSS, Pix, Lightroom.
 18. Kolejny mój kadr z wiosennego zlotu w Bukowcu. Obiektów nie muszę przedstawiać, bo to chyba najbardziej "oklepane" letnie obiekty DS Ten kadr chodzi za mną już od roku, ale dopiero na zlocie mogłem zrealizować swoje plany. Pogoda była jak marzenie, a takiego materiału na pewno nie zebrałbym w mojej okolicy w tak krótkim czasie. 106x60s ISO3200 Setup: Nikon D610mod + SWSA + WO Space Cat Processing: DSS, Pix, Lightroom, StarNet do wersji bez gwiazdek. Plate Solve z astrometry.net
 19. Ano właśnie nie mam pojęcia. Astrometry mi wypluło plik w takim formacie. Otworzyć się go da, ale mogę przekonwetrować na JPEG, może będzie łatwiej.
 20. Zawsze lubiłem okolice Lwa, Panny i Warkocza Bereniki, kiedyś Newtonem celowałem w tamte rejony, co dało mi pewien niedosyt. Na pewno będę eksplorował ten kawałek nieba dokładniej, tylko muszę mieć trochę więcej czasu na astrofoto (u mnie to największy problem teraz). Przydałby mi się guiding, chociaż mój zestaw przestałby być już tak mobilny i szybki w obsłudze, no ale chcąc mieć lepsze zdjęcia będzie to nieuniknione. Dzięki Panowie i pozdrawiam!
 21. Cześć! Chciałbym przedstawić Wam jedno ze zdjęć, które zrobiłem podczas wiosennego Zlotu w Bukowcu. Powiem szczerze, że materiał zbierałem bez jakichkolwiek oczekiwań ("tak dla sportu"), czekając na Veila, który był wówczas jeszcze pod horyzontem. Głównym tego powodem była bardzo mała ilość materiału (zaledwie 40x30s), jednak bieszczadzkie ciemne niebo wynagradza nawet tak krótkie sesje. Z efektu jestem osobiście zadowolony, nie oczekiwałem takiego finiszu Plate Solve dla ciekawych - jeszcze nie miałem w kadrze takiej ilości galaktyk. Nikon D610mod + SWSA + SpaceCat Obróbka: DSS, Pix, Lightroom.
 22. Zdjęcie grupowe z dnia dzisiejszego, pogoda jest genialna, wszyscy opaleni.
 23. Tomasz możemy razem wyskoczyć do Pszczelej, tam jeszcze nie byłem w zasadzie Podszedłem jeszcze raz do obróbki, tym razem stackowałem w Sequatorze i uważam, że trochę lepiej to wygląda. Przede wszystkim mam trochę mniejsze gwiazdki i mniej uciążliwych gradientów do dalszej obróbki.
 24. Dokładnie tak. Teraz jeżdżę i szukam nowej miejscówki. A Ty skąd focisz?
 25. Mars w towarzystwie Plejad. 03.03.2021 18x30s Nikon D610+Spacecat. Strasznie słaby seeing był, chmury z zachodu pozwoliły tylko na 18 minut jakiegokolwiek materiału... Obróbka DSS Lr Pix
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.