Jump to content

daniel0313

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  32
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

7 Neutral

About daniel0313

 • Rank
  Alderamin
 • Birthday 03/13/1987

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Jarosław
 • Sprzęt astronomiczny
  Na razie oczy ;)

Kontakt

 • Skype
  Tel. 733 007 221

Recent Profile Visitors

274 profile views
 1. Pomysł zacny i bardzo ciekawy, lecz znając sytuacje jak i możliwości powiatu trochę się o realizację obawiam. Już kilka projektów na rewitalizacje regionu umarło bardzo szybko. Mam raptem rzut beretem, więc ściskam mocno kciuki.
 2. Dziękuję Panowie za cierpliwość, kupię tę podlinkowana powyżej 50 mm skoro tak doradzacie
 3. Tak ale te 51 mm to średnica a nie wysokość...w modelach gso widzę że ta przedłużka 2 cale ma 35mm
 4. A czy długość tego adaptera ma znaczenie bo widzę że są różne długości, 35mm, 50mm i dłuższe? Prośba do posiadaczy synt, sprawdźcie proszę jaka tam podchodzi orginalna przedłużka 35 czy 50 mm?
 5. Suwmiarka wskazuje na wysokości śrubek 51mm więc chyba jest ok?
 6. Sytuacja wygląda tak, na 30 mm po wysunięciu ok 12 mm wyostrzyło, es 18 2 cale w ogole nie wyostrzyło, brakło tulejki w okularze do wysuwania. Z kolei vixen lvw 8 mm 1,25 cała ostrzył bez problemu. Może jednak do 2 calowych okularów potrzebna jest ta przedłużka?
 7. Tak dokładnie woda plus płyn, ale po oświeceniu lampka LED i tak te kropki widać. Założyłem okular 30 mm i próbowałem ostrzyć na chmurze i drzewach ale nic z tego, dlatego pytam czy potrzebna jest ta przedłużka do okularów 2 cale bo nie dostałem jej w spadku z teleskopem.
 8. Mam jeszcze takie pytanie czy do okularów 2 cale potrzebna jest przedłużka czy można go montować bezpośrednio w wyciągu?
 9. W świetle dziennym lustro wygląda tak
 10. Lustra trzeba osuszać czy poczekać aż samo wyschnie? Boje się że chusteczką uszkodzę powierzchnię
 11. Tak wygląda LW po dwukrotnym myciu...matowość zniknęła ale pozostało wiele kropek które ciężko zmyć
 12. Podejrzewam że czekanie również mycie LW gdyż pod światło widać że jest całe nie wiem jak to nazwać, mętne, jakby tłusta warstwa zmieszana z kurzem. Skierowałem teleskop na księżyc i nie dalo się go w ogóle wyostrzyć. Czy można jako że to flex dać tube w dół i umyć LW od środka nie ściągając go? Dopada mnie depresja powoli...
 13. Dziękuję za porady, metodą prób i błędów doszedłem do tego jak działa ten mechanizm. Ale pojawił się inny problem. Gdy wyniosłem wczoraj teleskop ok 23 to od razu LW zaparowalo...czekałem do 1:00 z nadzieją że temperatura szkła się wyrówna i rosa zejdzie ale niestety lustro pozostało zroszone i nic nie było widać w okularze...czy takie nagłe parowanie LW to normalka i że rosa się utrzymuje. Czytałem że wystarczy około godziny chłodzić teleskop aby temperatura się wyrównała a tu po dwóch godzinach nie było różnicy
 14. Właśnie mam problem z wyobrażeniem sobie zasady działania śrubek od LW. Jedne należy popuszczać i inne dokręcać i tamte mają takie luźne pozostac? Gdzie indziej piszą aby popuścić i palcami przekręcać. Nie wiem już co mam robić...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.