Jump to content

Krzychoo226

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  2,562
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  13

Posts posted by Krzychoo226


 1. Godzinę temu, Kubiłan napisał:

  Zawsze mnie to zastanawia, że przy zakupie Newtona ludzie patrzą na parametry zwierciadeł i dokładności wykonania. Nierzadko dopłacają do luster w klasie 1/8 lambda, żeby potem dołożyć naprężenia termiczne.

  Dotyczy to absolutnie wszystkich teleskopów, newtony nie są tu wyjątkowe. Dobrze zaprojektowany system ma za zadanie utrzymać lustro powyżej punktu rosy by nie dopuścić do osadzania się wilgoci, a nie odparowywać wodę która na nim usiadła.


 2. 4 minuty temu, Behlur_Olderys napisał:

  Hm... Czyli jak dokładny? Poniżej 1"? Moje zainteresowanie jest czysto teoretyczne ;)

   

  Wystarczający by dobrze mechanicznie zaprojektowany montaż mógł gładko sterować prędkością trackingu. Jaki bym nie wybrał to i tak nie sprosta wymaganiom forumowych marud :P Kiedyś Wam odpiszę w wątku zakupowym, póki co nie mam siły ani chęci.

  • Like 1

 3. 17 minut temu, Selmak napisał:

  Efekt jest taki sam lub podobny, tam jest coś z komunikacją miedzy softami... bo jak by było jak należy to by w każdych warunkach i w każdej z opcji działało.

  W nocy odinstaluje antywirusa może on coś blokuje lub jakiś firewall...ale nie wiem tak tylko kombinuje.

  Z tym uruchamianiem to mam tak jak napisał Paweł: ręcznie uruchamiam PHD2 i podłączam sprzęt. A jak masz zrobione ustawienia guidingu w SGPro? Bardzo możliwe, że SGPro narzuca bardzo rygorystyczne warunki które musi spełnić guider by uznał, że jest gotowy do pracy. Coś czemu twój montaż nie jest w stanie sprostać.


 4. Garść najnowszych wieści z placu boju:

  Udało się urwać prawie 2 kilogramy wagi montażu i nie jest to nasze ostatnie słowo, przerobiliśmy łączenie osi by było pewniejsze i beznarzędziowe, pojawił się adapter pod PoleMastera i pozaosiową lunetę biegunową. Zmniejszyliśmy liczbę elementów, część uprościliśmy więc cena również powinna spaść. Kierując się sugestiami z wątku zakupowego wybraliśmy ekonomicznie rozsądny i dokładny enkoder dla osi RA, co niestety implikuje brak możliwości przeprowadzenia kabli przez środek montażu. Coś za coś.

   

  Elektroniczna część sterownika dojrzała już do etapu zamawiania części i lutowania, ale najpierw chciałbym się jeszcze skonsultować na zlocie z elektronikiem lub dwoma, programistycznie walczę z instrukcjami slew i goto, ale większość protokołu którym komunikuje się eqmod mam już rozgryzioną.

  04.png.e3364b6ef724e16a74217dd2a391268c.png

  02.png.5cb753def84675259279369ae4bc7118.png

  82680442_482157452679926_5694076287358861312_n.thumb.jpg.d7a06deb74df0de26d4cd11f5737368d.jpg

  • Like 7

 5. 3 godziny temu, marlborothc napisał:

  witam . Zgłoszenie wysłane, troche na ostatnią chwile ale tak czasami bywa .Bede w piątek tak jakoś wieczorkiem . jak ktoś ma problem z transportem to chetnie zabiore po trasie 

  Przechwytywanie.JPG

  Jeśli możesz to jedź od Drezna, zaufaj mi A18 to bardzo kiepski pomysł. W stronę Niemiec jest już wyremontowana, ale od granicy to wciąż "schody do nieba". Warto nadłożyć te kilometry.


 6. 6 minut temu, orlen napisał:

  Jakie obejmy masz na mysli ?:)

  Obiektyw zapiety w gwincie aparatu a aparat na montażu.

  https://www.astroshop.pl/obejmy-dla-szukaczy/omegon-obejmy-do-guidera-basic-105-mm/p,49762

  + szyna na której można je zamontować i wyważyć całość z aparatem, a szynę do montażu. W ten sposób plastikowy samyang nie gnie się pod swoim ciężarem. Nie wiem czy to pomaga, ale nie miałem tych problemów fotografując canonem.


 7. 52 minuty temu, Marek_N napisał:

  ...

  Po raz kolejny, w kolejnej dyskusji w której masz odmienne zdanie zaczynasz mnie obrażać. Masz jakiś problem związany z moją osobą?

   

  USA to przykład patologiczny, powiedziałbym wręcz że pod wieloma względami to bogaty kraj trzeciego świata. A ich obecny lider twierdzi, że globalnego ocieplenia nie ma, a porozumienie klimatyczne to spisek wycelowany w amerykańskie interesy. Jeżeli chcecie przytaczać przykład krajów zachodnich to wystarczy spojrzeć na Europę.


 8. 15 minut temu, wessel napisał:

  Proszę,wyjaśnijcie mi - tępemu praktykowi dlaczego gwiazdki w środkowym zdjęciu są dwukrotnie większe skoro kontrast mgławicy jest porównywalny? WIdoczne różnice w wyciągnięciu NIE MAJĄ aż takiego wpływu na wielkość gwiazd, bo na środkowym zdjęciu niewiele więcej widać oprócz większego szumu...

  Ilość detalu w mgławicy na zdjęciu Ryszardo jest dużo wyższa i moim zdaniem idzie w parze z rozmiarem gwiazd.

  • Like 1
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.