Jump to content

czarek777

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  26
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

6 Neutral

About czarek777

 • Rank
  Alderamin
 • Birthday 01/16/1977

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.przystaneknida.pl
 • Facebook / Messenger
  3162664

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  okolice Kielc
 • Sprzęt astronomiczny
  Synta 10" Dobson, 2x SW PL 10mm, 2x SW PL 25mm, SW PL 4mm, TMB II 3.2mm, Bino Orion, EOS 50D,

Recent Profile Visitors

408 profile views
 1. może to Wam pomoże: http://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?p=59881#p59881 Ten post potwierdza rozumowanie Mateusza (z którym się ja też się zgadzam). Sam na razie raczkuję w temacie astrofoto więc nie mogę się podzielić moim doświadczeniem.
 2. Oczywiście! Np tu: http://www.intes.su/kattade.aspx?t=1 P.S. Fajny avatar, uwielbiam PF
 3. Witajcie, Ostatecznie może być też Meade lub inny SCT (lub ostatecznie MAK lub RC) z nienaganną optyką, ale powyżej 11 cali. Edit: 11 cali lub więcej
 4. Cześć, Mam dlinka, (nie pamiętam modelu). Na początku hulało na kablu wkopanym w ziemię o długości ca 120m. Nominalnie powinno być 300mbitów, ale przy tej odległości spadało poniżej 150. Jednak po 2 latach urządzenie padło, to znaczy nie widzi drugiego, choć kontrolki się świecą. Od razu zaznaczam, że jeśli będziesz używał PLC to pomijaj wszelkie upsy, listwy zasilające itp ponieważ urządzenia te odfiltrują Ci przesyłany sygnał.
 5. Inny skład izotopowy może mieć zupełnie inną przyczynę. Np wodór na marsie może pochodzić z innych źródeł niż na ziemi. No chyba że masz na myśli zmianę tego składu w przeciągu wielu lat ale nie wiem czy takie badania na marsie były wykonywane.
 6. Pamiętaj, że temperatury przemian fizycznych czyli np wrzenia czy topnienia nie zależą tylko od ciśnienia ale i od składu substancji. Ta "woda" to tak naprawdę "zupa solno nadchloranowa", która np. nie zamarza w 0 stopni więc pewnie punkt wrzenia też ma gdzieś indziej (empirycznie podchodząc - raczej powyżej 0 skoro nie wyparowała).
 7. Witam, Ustawiam się w kolejce, gdyby kolega zarek nie kupił. Pozdrawiam, Czarek
 8. na astromaniaku jest ogłoszenie dot. columbusa 18 cali dobs goto synscan. Ale Ty chcesz do 16cali max...
 9. Dzień dobry, proszę o rezerwację Jolo Focusera. Szczegóły wieczorem na PW. Dziękuję. Pozdrawiam, Czarek
 10. Witajcie, Filmik sprzed tygodnia: https://www.youtube.com/watch?v=99Jeb8fJ6q4&feature=youtu.be
 11. Zauważyłem, że gwiazdy na początku i na końcu pojechanych linii są bardziej wypalone niż same linie. To by sugerowało, że pojechanie nie występuje przez cały czas ekspozycji a jedynie w jego "środku" i na oko przez jakieś 30% tego czasu. 30 % na początku jest ok prowadzenie, potem 30% pojechania i potem znowu 30% ok prowadzenie. Czy efekt jest powtarzalny zawsze tak samo? to by sugerowało np złe ustawienia softu guidera lub np przeskakiwanie tuby na luzach montażu lub błędne osadzenie samej tuby. Jeśli np przechodzisz przez linię pionu to tuba może zachowywać się jak wahadło. Uważni zapewne spytają co z pozostałymi 10%? Na nie przypada pojechanie po prawej stronie za wypaloną gwiazdką (małe kreseczki).
 12. Szymek, widzę, że reklamacja zakończona sukcesem, może wypadałoby zaktualizować stopkę
 13. odpowiem wszystkim w jednym poście: Po pierwsze sprawdziłem, przetwornica się nie grzeje. Po drugie - ustawiłem takie napięcie jaki daje w pełni naładowany akumulator Hahnel dedykowany do canona, więc to nie kwestia odwagi tylko testu. Jeśli nawet mój multimetr wprowadził błąd pomiaru, to taki sam błąd wprowadził podczas ustawiania napięcia na przetwornicy.
 14. Witajcie. Zrobiłem tak jak radził Iluvatar: 1. rozebrałem stary nietrzymający już prądu akumulator od canona i wyjąłem z niego ogniwa Li-Ion, 2. do środka włożyłem przetwornicę (LM2596) i dolutowałem styki out do styków akumulatora, 3. Przewody wyprowadziłem na zewnątrz i podłączyłem do zasilacza 12V 2A (ale zrobię sobie też kabel do gniazda zapalniczki), 4. Włączyłem zasilacz do 230V i sprawdziłem "na sucho" napięcie na stykach obudowy od akumulatora - doprowadziłem potencjometrem na przetwornicy, żeby miało 7.4V (tak jest napisane na obudowie aku), 5. włożyłem tak powstały "zasilacz" do aparatu 50D i pokazał mi ikonę migającej baterii 6. Zmierzyłem więc miernikiem inny (naładowany w pełni) akumulator i pokazał 9.66V (rozbierając ogniwa zauważyłem, że jest przy nich płytka, która pewnie nieco podnosi ich napięcie, jak wiadomo jedno ogniwo li-ion daje 3.6V więc dwa połączone szeregowo dają 7.4 i takie nominalne napięcie pewnie podał canon na obudowie) 7. Takie napięcie (9.66V) ustawiłem na przetwornicy i teraz wszystko hula Dodatkowo zauważyłem, że aby aparat zadziałał, klapka akumulatora musi być zamknięta, zwierany jest mechanicznie czujnik jej zamknięcia. Trochę mnie to zezłościło bo przecież muszę wyprowadzić jakoś kabel. Ale na szczęście jest od wewnętrznej strony klapki gumeczka którą chyba została przewidziana dla takich rozwiązań - po jej odgięciu da się wyprowadzić przewód przez otwór przez nią odsłaniany . Mam nadzieję, że pomogłem troszkę w zmaganiach...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.