Jump to content

elvis_is_alive

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  47
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

18 Neutral

About elvis_is_alive

 • Rank
  Alderamin
 • Birthday 01/10/1974

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Kielce

Recent Profile Visitors

1,289 profile views
 1. Bardziej mi chodziło o rozkład rezerwacji na pokojach, (były jakieś zwolnienia rezerwacji, może w mniejszych pokojach?), czy to co na stronie odpowiada wolnym łóżkom. Namawiam kolegę, ale nie jest chętny jeśli byłby w pokoju z 6 osobami (chrapanie jeśli nie będzie w nocy czystego nieba).
 2. Mozna poprosic o aktualizacje rezerwacji na astrozloty.pl?
 3. Wydaje mi się, że rozwiązanie oparte na silniku krokowym i sterowaniu przez jakieś Arduino byłoby lepszym rozwiązaniem od serwa. Może nawet ktoś wtedy pokusiłby się o napisanie sterownika pod ASCOM? No chyba, że sterowanie tym serwomechanizmem też dałoby się oprogramować. To naprawdę byłby super projekt.
 4. Zastanawiałem się nad możliwością zamocowania jako dekielka takiej flatownicy jak TA. Można byłoby wtedy robić zarówno flaty jak i darki czy biasy. A jeszcze jakby mechanizm (silnik krokowy + Arduino) był sterowany przez ASCOM? Pełna automatyka!
 5. Też szukam czegoś podobnego. Na razie trafiłem na TO Ale cena mnie przeraziła.
 6. Można zapytać jaki rotator?
 7. Z tego co kiedyś czytałem na sąsiednim forum to jest alternatywne sterowanie oparte na Arduino do scopedome, o którym piszesz. https://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/11388-scopedome-arduino-shield/&tab=comments#comment-150988
 8. A jak jest na miejscu z zasięgiem LTE? Dojadę jutro a mam Plus i Play, tylko jeden mogę wziąć drugi muszę zostawić. Który wybrać?
 9. @komprez Wtedy to już ktoś łamałby zasady nagrywania "na własny użytek". Tylko Ty możesz nagrać na własny użytek. A swoją drogą ja byłem w takiej sytuacji jak Ty na ubiegłorocznym zlocie. Nie mogłem wtedy skorzystać, napisałem do Pawła i miałem indywidualne szkolenie w dogodnym terminie, na dodatek spersonalizowane pod moje potrzeby, i co najważniejsze za rozsądne pieniążki. Nawet bym się nie zastanawiał na Twoim miejscu skoro nie dasz rady na Astrozlocie.
 10. Wahałem się co do Astrozlotów, ale te warsztaty przesądziły o decyzji i już jestem zapisany.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.