Jump to content

mati537

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  130
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About mati537

 • Rank
  Regulus
 1. Witam. Jak zapewne każdy wie dzisiaj w nocy można bedzie zobaczyć " spadające gwiazdy " i moje pytanie dotyczy tego jak uwiecznić to zjawisko. Chciał bym wiedzieć czym nagrać to zjawisko?
 2. Niestety posiadam tylko 10 i 25. Czyli okulary dawane razem z teleskopem przy zakupie.
 3. Witam. Chciałbym się dowiedzieć co najlepiej oglądać teleskopem Synta 8" w połowie sierpnia. Jakie obiekty będą najlepiej widoczne.
 4. Witam. Co sadzicie o miesięczniku Astronomia Amatorska. Czy jest wiarygodnym źródłem i czy może służyć jako magazyn do studiowania , nauki i przyswajania nowej wiedzy o astronomii. Według mnie jest ciekawie zaprojektowane i treści "wciągają" podczas czytania. Fotografie są ciekawe i uruchamiają wyobraźnie. Mapy i różnego rodzaju dane są przydatne i pomagają w obserwacji. To jest moja opinia a chciałbym poznać wasza opinie.
 5. Tez jak kupowałem teleskop Dobson nie wchodził w grę ale zaryzykowałem i opłacało się i to bardzo. A na tube z synty 8 to musi być eq5 bo na eq 3 albo eq 2 niedokładne prowadzenie jak montaż eq3-2 ma nośność ok 8kg a sama tuba synty 8" wazy ok 11-12kg.
 6. A poza tym to warto kupować teleskopy ze sklepów sprawdzonych. Jeśli kupujesz nowy na allegro tak naprawdę niemasz pojęcia w jakim stanie do ciebie dotrze. I warto kupować sprzęt od znanych i sprawdzonych marek typu sky-watcher.
 7. Mam pytanko do autora tematu Adama. Może napisz gdzie mieszkasz i może się ktoś znajdzie kto mieszka niedaleko ciebie i ma teleskop i pokaże ci co i jak. Zobaczysz jak synta 8" lub 6" "działa" na dobsonie i co widać i tak dalej. Po takim spotkaniu może się zdecydujesz. A tak na marginesie ile masz lat?
 8. Musze dokupić okular do synty 8 ale nie jestem pewien który czy Okular Sky-Watcher SWA 22 mm czy Okular Baader Hyperion 24 mm. Okular na służyć do ds-ów. Prosiłbym was o pomoc.
 9. Wiem. A poza tym wole uczyć się praktycznie niż teorytycznie..
 10. Mój woja kupił sobie ostatnio aparat Sony alpha 55. Myślicie ze nadal by się do astrofotografii?
 11. Mieszkam nie daleko Kłodawy (kopalnia soli jest w Kłodawie) powiat kolski. A jaki aparat można by kupić w tej cenie ok 500zl?
 12. A nowego juz nie dostane? Na allegro nie było mediamarkt mediaexpert też niema.
 13. A jeśli wolno wiedzieć gdzie kupiłeś Canona ile za niego dałeś?
 14. Aktualnie mam Nikon L100 i w nim automatycznie ustawia się czas naświetlania i automatycznie ustawia się też ISO. A czy w Canonie ustawia się to manualnie? W moim Nikonie maksymalny czas naświetlania to chyba tylko 1 sekunda. A ostatnio jeszcze widziałem w gazecie astronomicznej ze zdjęcie było wykonane 20x5minut. To znaczy ze czas naświetlania jednego zdjęcia trwał 300sekund?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.