Jump to content

DarX86

Społeczność Astropolis
 • Posts

  1208
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by DarX86

 1. Dzięki wielkie! Ale ja jestem... Teraz to aż się będzie chciało robić animacje, tylko muszę montaż paralaktyczny uruchomić. Poniżej moja wczorajsza próba. Seeing tragiczny, najgorszy jaki widziałem do tej pory. AR 127s, Quark chromo, QHY174m
 2. Nie ma czegoś takiego jak zaufanie na forum ds. sprzedaży. To giełda "koleżeńska", robiąc transakcję któraś ze stron musi zaufać drugiej i albo najpierw zapłacić za towar, albo wysłać towar za pobraniem itp. Nie ma uogólniania że na jednym forum bezpiecznie kupować na innym nie. Liczą się tylko jednostki. Jakiś czas temu był osobnik który oszukał wiele osób (sprzedawał przedmioty nie wysyłając ich po wpłacie). Na forach został zablokowany i... rozpłynął się w powietrzu. Po prawie dwóch latach od zgłoszenia otrzymałem pismo od policji, że sprawa zawieszona bo nie mogą go znaleźć. Mimo, że mieli podane,miejsce zamieszkania, numery telefonów, konta na forach, allegro i olx. Koledzy muszą się dogadać między sobą i tyle. Wszelkie mieszanie się osób trzecich nie mających informacji kiedy i co z montażem się stało jest bezcelowe, a tylko podnoszące napięcie.
 3. Czy w ImPPG da się ustawić jakoś zbiorcze przetwarzanie? By paroma kliknięciami automatycznie przemielić wiele plików do animacji. Czy jednak trzeba ręcznie każdy plik otwierać i zapisywać?
 4. To czy się podoba to jedno, trzeba się jeszcze dobrze w nim czuć. Na papierze wszystko fajnie, a w kontakcie realnym coś może nie pasować. Dwa lata temu oglądałem takie Volvo tylko przed liftem, podobało mi się i wizualnie i na papierze. Ale jak wsiadłem od razu wiedziałem, że to nie dla mnie auto.
 5. Na Twoim miejscu skoro masz taką możliwość spełnić marzenia to kupiłbym mustanga. Z tym, że nie szukałbym okazji, albo wyłożyć więcej albo kupić starszego jeśli nie z Polski to Europy. No chyba że jesteś w stanie jeździć ze świadomością że był gdzieś walnięty. Ewentualnie spojrzeć w stronę hot hatch-y pokroju Focusa ST czy Astry OPC.
 6. Skromnie zaoferuję swoją pomoc: Jeśli byłbyś zainteresowany zapraszam na PW.
 7. A tu moje dzisiejsze próby. Na początku sesji seeing był całkiem niezły. BM AR127s, Quark chromo, QHY 174m
 8. Dziś wyskoczyłem na grupę plam 2882. Niestety wiało, a to nie są warunki na mój lekki montaż na statywie foto z taką tubą. Plama skakała po całym kadrze. BM AR127s, Quark chromo, QHY 174m, AZ-Gti
 9. Wreszcie i mi udało się coś złapać. Warunki raczej marne, lepsze to niż nic
 10. Modyfikacja przez wymianę czy tylko wyjęcie filtra? Jaki obwód ma ten Vixen? jeśli będziesz chciał zrobię mocniejszą grzałkę i podmienimy za tą Twoją. Grzałki raczej mają mocy aż nadto. W jakich warunkach fociłeś?
 11. U mnie to był nietrafiony zakup. Samoloty fociłem od czasu do czasu. Miałem GSO 10" F/5, po jakimś czasie pokusiłem się o więcej apertury i światła czyli GSO 12" F/4. Dużo przyjemniej i z lepszymi efektami używało mi się 10", zarówno w foceniu samolotów lustrzanką jak i foto planetarnym kamerką. F/4 jednak jest dużo bardziej wymagające. To była jedna z bardziej nieudanych rotacji sprzętowych jakie zrobiłem. Zrób tak jak inni, co sam zauważyłeś: "Generalnie wszyscy używają 10tek F5 plus Televue 2x."
 12. Nie musi być sterownika, wtedy po prostu cały czas działa z pełną mocą.
 13. Wykonuję pod klienta. Robiłem już na guider 30mm jak i SCT 10"
 14. Wykonuję opaski grzewcze i sterowniki grzałek na zamówienie. Zarówno wersje 12V jak i 5V(USB). Orientacyjna cena grzałki na obiektyw 50-60mm apertury to 60zł + wysyłka. Poniżej zdjęcia niektórych realizacji Zainteresowanych zapraszam do kontaktu na PW.
 15. Jak chcesz kupić to brałbym w Astroshop, też mają placówkę w Polsce choć większość i tak jedzie z Niemiec. Ale cena jest teraz dobra, jeszcze niedawno też było prawie 2 tys. zł. Nie ma co się obawiać
 16. Ale Wam zazdroszczę! Ja ciągle nie mogę znaleźć chwili, żeby coś nagrać
 17. Na aukcji charytatywnej na FB wystawiłem jowiszową lampkę. Zachęcam do licytacji tego ekskluzywnego przedmiotu a tym samym wsparcia szczytnego celu. Licytacja odbywa się w komentarzach pod postem na FB. 

  Link do ogłoszenia:

   

  https://www.facebook.com/groups/licytacjedlazosi/permalink/236172661759250/

  IMG_20210824_095229.thumb.jpg.ccd3efc3795b8c0e1d3b8a0ee5089aef.jpg

 18. Miałem półtora miesiąca przerwy od foto. Wreszcie czas wolny zgrał się z warunkami pozwalającymi na focenie. Na tarczy bardzo spokojnie, chociaż prota fajna BM AR127s, Quark chromo, QHY 174m
 19. Nowe, czy używane też bierzesz pod uwagę?
 20. Do zamknięcia. Trzymała teściowa. Moje linie regularnie się zmieniają, ciąglę któreś natnę inne zedrę itp.
 21. Sprzedam reduktor GSO 0,5x 2" Stan idealny, użyty tylko do testu. Cena 80zł + wysyłka Oraz filtr svbony UV/ir cut 2" . Również idealny. Cena 80zł + wysyłka
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.