Jump to content

Piotrek L.

Społeczność Astropolis
 • Posts

  1923
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Piotrek L.

 1. No dobra! Pora mocno obniżyć poziom tego wątku Zdjęcia zrobione tak na prawdę tylko dla żartu, w czasie testowania sprzętu na balkonie. QHY 178mm-c + Samyang 135mm @f/2 Pierwsze dwa zdjęcia zrobione kiedy Księżyc był prawie w pełni i zaledwie kilkanaście stopni od obu mgławic. 1. M16 - użyty Ha Astronomik 12nm - tylko 100x10sec, gain 40, bez darków! 2. M17 - użyty Ha Astronomik 12nm - tylko 100x4sec, gain 25, bez darków! 3. M13 - L Astronomik - tylko 25x10sec, gain 25, bez darków! Wtedy Księżyc był tuż po pełni, a pojechane gwiazdy są efektem kompletnego braku ustawienia na biegun.
 2. Ludzie, która firma kurierska będzie najmniej problemowa przy wysyłce z Ali?

   

  dostawa.jpg

  1. Show previous comments  6 more
  2. Piotrek L.

   Piotrek L.

   To zależy, czy narozrabiałem czy nie? ;)

  3. Piotrek L.

   Piotrek L.

   Oczywiście serdecznie pozdrawiam z Wiednia  :Beer:

  4. dobrychemik

   dobrychemik

   Dzięki. Również pozdrawiam :Beer:

    

 3. Tak, ale za pieniądze wydane na to coś plus modyfikacje, można już szukać przyzwoitej lornetki, która będzie 100x lepsza na początek, a do tego bez względu na to, czy ktoś załapie bacykla czy nie, taka lornetka zostanie w obu przypadkach przydatnym instrumentem optycznym!
 4. Żeby poprawić właściwości tego "teleskopu" trzeba raczej cudotwórcy a nie majsterkowicza!
 5. Hejka! Taki mały powrót do astrofoto, aczkolwiek z bólami! Podczas urlopu w Beskidzie Niskim załapałem tylko jedną nockę, żeby wreszcie zebrać troszkę materiału. Pogranicze Cefeusza, Smoka i Łabędzia - czyli Galaktyka NGC 6946, "sąsiadująca" z nią gromada otwarta NGC 6939 i niezły kawał ciemnych mgławic B148 i B150. Póki co tylko Luminacja, bo chciałem wykorzystać ciemne niebo. Brakuje strasznie koloru, ale od ponad tygodnia nie miałem kompletnie pogody, więc muszę zaczaić się na wrześniowy nów, żeby to nadrobić! Mam nadzieje, że do tego czasu dokonam poprawek sprzętu, bo niestety ręczne koło filtrowe ma krzywo jedno z gwintów T2 co widać na zdjęciu. Traktuję to zdjęcie jako wersję początkową - muszę po prostu uczyć się obróbki od nowa , ale chciałem wreszcie pokazać że jeszcze żyję QHY 178mm-c + Samyang 135 @f/2 + filtr(y) Astronomika, a wszystko na Vixenie Polarie. 396 klatek po 30 sec, gain 25, temp -15, seeing - katastrofa! P.S. Dodałem drugą wersję. Ver.1 DSS + PS Ver2. DSS + Pix + PS (doszedł sztuczny flat i rozciąganie histogramu). Oba po resizie. Pytanie która wersja idzie w dobrym kierunku?
 6. WOW!!! Rewelka! Czekamy na więcej
 7. Trudny wybór! Marzec - ponad 7 godzin nocy astronomicznej, ale gwarantowane zimne noce i loteria pogodowa, z przewagą na brak pogody. Kwiecień - Zlot w tygodniu może być dla niektórych utrudnieniem, ale są już duże szanse na pogodę, noc astronomiczna jeszcze długa (ponad 5 godzin). Maj - Pogoda daje większe nadzieje na niebo, można dzień spędzić na świeżym powietrzu, ale tylko jest do dyspozycji nieco ponad 2 godziny nocy astronomicznej. Wygląda na to, że opcja druga jest najbardziej sensowna, choć dla mnie niemożliwa.
 8. Wygląda na to, że Chińczycy zwietrzyli świetny interes na przyszłość! Póki co muszą wstrzymywać dostawy, żeby ludzie poczuli jak bardzo od "chińszczyzny" są zależni, a jak już panika osiągnie apogeum - towar wróci na rynek... Odpowiednio droższy!
 9. A przetestowałeś jakość nieba Pięknie wyszły kolory gwiazdek, ale pozwoliłem sobie na małą korektę W PS-ie pobawiłem się na tym fajnym materiale jedynie jedną opcją: Image -> Adjustments -> Shadow/Highlights. Przy Shadow ustawiłem Amount na 0, ale Highlights ustawiłem tak żeby zniknęło przepalenie centralnej części gromady Dobra opcja w PSie na dobry materiał w jego końcowej fazie obróbki Ile tam jest w tle kłaczków... Cieszę się, że chociaż inni skorzystali z pogody
 10. Działa!!! Dzięki za pomoc Będę miał teraz coś z RPi do testów, ale nie ukrywam miałem nadzieję, że w opcji LOOP będzie to troszkę szybsze Jeśli ktoś ma patent na lekkie przyśpieszenie podglądu w kamerce na RPi 3b i CCDCiel to proszę pisać. Pozdro
 11. Mały apdate... Zapomniałem dopisać "sudo" przed właściwą komendą P.S. Walczę dalej
 12. Za godzinkę będę miał możliwość odpalenia sprzętu - dam znać co i jak. Dzięki za podpowiedzi
 13. No niestety u mnie kamery po prostu nie widzi! Żąda ustawienia wszystkiego w INDI, tylko że w KSTARS które INDI też potrzebuje nie musze ustawiać nic
 14. Hejka! Dołączę do wątku z wielką proźbą! Potrzebuje ultra prosty program na Astroberry do obsługi tylko kamery (QHY 178mm-c) i w przyszłości motofocuser. Koło filtrowe mam póki co manualne, więc się tym nie przejmuje (sterowanie montażu niepotrzebne). Próbowałem uruchomić kamerkę w Astroberry właśnie na CCDCiel i niestety poległem na ustawieniach INDI! O ile kamerka działa w KSTARS to CCDCiel ciągle oczekuje ustawień i już sam już nie wiem co powinienem zrobić. Czy ktoś może krok po kroku napisać co i jak należy ustawić, żeby zadziałało? Próbowałem przebrnąć przez stronę oficjalną ale poległem...
 15. Adam jak podpinam do laptopa Lenovo z win 10 to mi też działa bez względu na to ustawienie, ale na małym netbooku mam z tym problem wiec o tym pisze - lepiej sprawdzić. Pozdrawiam
 16. W Sharpcap masz to w pasku menu po prawej stronie. Teraz dokładnie nie pamietam gdzie, ale jak wrócę do domu to sprawdzę.
 17. Pytanie zasadnicze: Czy sprawdzałeś występowanie problemu przy włączonym lub wyłączonym używaniu bufora pamięci kamery (opcja DDR Buffer)? Bo ja problemy ze ściąganiem klatek mam zawsze jak ta opcja jest włączona. Kiedy ją wyłączam, kamera działa jak złoto (mowa o QHY 178mm-c + stary netbook z win 7 starter).
 18. Jeśli się nie mylę to oprócz funkcji transportowych, ta rączka ma możliwość zamocowania np guidera albo Red Dot'a
 19. Opis powinien być osobno, a zdjęcia osobno, bo jak wszystko jest razem, to nie można dać drugiego "plusa" Wielkie brawa za nietuzinkowy temat na astrofoto
 20. To nie jego samochód, to Małego Księcia
 21. Jeśli Marvaz robił to z Watford to przyznaje mu racje - tam nie ma szans na lepszy detal! No może w NB! Mieszkałem troszkę dalej na północ i od strony Londynu i de facto Watford biła taka łuna, że aż strach.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.