Jump to content

Naski

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1281
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Naski last won the day on February 21

Naski had the most liked content!

Community Reputation

2212 Excellent

About Naski

 • Rank
  Arktur

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  BZ
 • Sprzęt astronomiczny
  AP155mm f/7 Starfire EDF, TECADL300, 1200GTO GTOCP3, SBIG16803, Celestron Astro FX, , guiding,MMoag, Scopos APO-ED D66/F400 F6.0 i Atik titan, QSI690wsg

Recent Profile Visitors

2375 profile views
 1. Najlepiej mi się ogląda zdjęcia stojące obok siebie. Obydwie prace są na najwyższym poziomie, obfitujące w niesamowity detal, kolorystykę mi odpowiadającą, głębię no i w ogóle świetnie !!! Brawo Panowie - wysiłek nie poszedł na marne.
 2. Mapa w moim odczuciu, pierwsza wersja jest lepsza - więcej dynamiki, odważniejszy, mocniejszy kolor jak i również tło mi bardziej odpowiada .
 3. Gratulacje projektu !!!.... A jak jest tam z zaswietleniem _? Bo poudnie wyglada czerwono ...
 4. A co powiecie O sbig aluma ac4040 Vs sbig 16803 Nowe fli jest znacznie droższe - tu (sbig) Jeszcze akceptowalne. Wiem ze ciężko znaleźć w internecie obiektywne opinie - narazie robią wielcy i profesjonaliści opłacani - żeby się sprzedało . A słyszeliście o wadach - czy świat kreowany przez CMOS jest taki perfekcyjny ? Czy w tej górnej półce jest dalej bolączka z ampiglowem ? slyszalem tez ze kamera z tym chipem ma problemy z gostem ? - na bardzo jasnych obiektach 16803 tez to ma ! A może inaczej - co zyskamy z przesiadki na keplera ? - 20 % lepszy sygnał , lżejsza kamerę ? Nowszy chip ? czy jest sens ? Może znaleźliście w internecie jakiś ciekawy test - chętnie bym poczytał !
 5. Fit Crop 60razy rgb po 7s i L 36z120 najlepsze. https://www.dropbox.com/s/bj0ot4u870no8rd/NGC6543 L RGB crop.fit?dl=0
 6. Lukasz - a może kilka zdań jak tego dokonałeś : ) *** Jak chcesz mogę podesłać tifa na email
 7. To zadziałało ... Kolor to oczywiście - ułańska fantazja z suwakami - podobno przy HSO jest dowolne.
 8. Ze środka chyba już więcej nie wycisnę ?
 9. A można alignację przeprowadzić jakimś innym program niż PS - coś z automatu - pix, maxim ...?
 10. HA OIII SII Tayson - niby kolor jest ale go nie ma ... tez coś podobnego mi wychodzi w PS. Ja myślałem bardziej o maximie - nie nie chce mi wyrównać . Używająć funkcji Align Mode - Planetary wychodzi to > Nie używając Align mam to
 11. Dzięki Tayson - Ciekawa sprawa - gościu na 7 stronie opisuje ten sam problem ze starszym CPU - Symulator AVX średnio się sprawdza, ale próbował zaprzęgnąć do działania GPU CUDA. Szkoda, że to nie zadziałało.
 12. Próbował ktoś instalować starnet++ z procesorem który nie obsługuje AVX ... ? Chyba mam za stary CPU ? Czy Intel Software Development Emulator - daje radę ?
 13. Hamal - próbuje - ale zastanawiam się - dlaczego nie użyłeś SII filtra - w tym zakresie, chyba najlepiej widać struktury mgławicy ? No dobra - chyba się zagalopowałem z tym SII
 14. Prawie tak ... po prawej jest OIII i środek LRGB , Ha - jako że nie świeci ta mgławica w tym zakresie zbyt mocno, potraktowałem trochę po macoszemu i naświetlałem te 2 klatki jak było jeszcze jasno. OIII to 3x900s . Ile robiłeś tych 10s ? Bo ja na próbę po 20. No i tak jak już pisałem, chyba w mojej sytuacji muszę jeszcze zejść z czasem. - Powinienem mieć jeszcze ze 2-3 dni pogody - czasów spektakularnych jak ty - na pewno nie wykręcę (za krótkie noce). Hamal wcześniej mi "zatruł" głowę M27 - i tak nie wiem co dopalać . A po tym tygodniu - będę wracał do TECa - czyli tej konfiguracji już nie będzie ..
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.