Jump to content

calla

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  715
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by calla

 1. np to: https://deltaoptical.pl/adapter-l-do-sw-star-adventurer i na to obiektyw z obejmą + aparat albo głowica kulowa + aparat To już takie bardzo porządne rozwiązanie.
 2. alga, asi462, 50ms naswietlania, mikroskop za 250zl(pow.50x)+bieda-darfield:)
 3. wsadzaj magic lantern. wtedy masz zdjecia seryjne i interwałometr bez dodatkowych fantów.
 4. poluj na olx, ja za 250 zł kupiłem z nasadka bino i jakimś sensownym kondensorem. zrobiłem bieda-darkfield i fajnie pierwotniaki widać
 5. A chcesz: - robić super estetyczne fotki wysokiej jakości - trzasnąć sobie zdjęcie raz na czas tak o na pamiątkę -zwiększyć możliwości obserwacyjne w stosunku do wizuala?
 6. Powiedz ile jesteś w stanie z sobą wozić? I jaki budżet?
 7. powiem tak, studiów obecnie nie ma, bo są online a to jest generalnie beznadzieja, nikt nic nie wytłumaczy. W internecie jest chaos informacyjny i beznadzieja. Odpowiedz rozumiem trzeba policzyć a nie zasymulować lub znaleźć. książki są fajne, ale trzeba z tydzień żeby je dorwać, a zadanie może być za parę dni. Dobrze by było porządnie wytłumaczyć a literatura się przyda na przyszłość, fajnie jakby ktoś miał pdf, bo to już wiekowe książki.
 8. no, 100-135mm przez 2 min powinien dawać radę. jakaś jasna 50-tka to juz w ogóle bez stresu, w bieszczadach można z 5 minut ciągnąć na f3
 9. Będzie działało zaj*** masz jakieś lepsze szkło?
 10. Kupię rzeczy z powyższych, jakby ktoś miał jakimś cudem:) - asi462mc - redcata w nowszej wersji.
 11. Mnie modyfikował kolega ŁukaszRachuna za chyba 150 czy 200 zł. To sporo daje do szerokich pól i dużych mgławic jakie zapewne na początek będziesz robić. Modyfikacja raczej spowoduje utratę autofokusa i rozjechanie balansu bieli. Dalej jednak można robić zdjęcia dzienne w .raw i ostrzyć manualnie. Ja tak robię roślinki różne i krajobrazy z sukcesem. Do zrobienia fajnych zdjęć bez zbędnej spiny na początek trzeba: - montaż, EQ 3/2 z napędem i lunetką to najtańsza opcja. Za jakieś 1000-1100zł SW star adventurer + statyw to jakieś 1400zł - miejsce, gdzie w spokojności postawisz to
 12. Zacznij polować na giełdzie. EQ3/2 z napędem w jednej osi lub sky watcher star adventurer. Ten pierwszy raczej wyjdzie taniej, ok 1000 zł ze statywem jak dobrze trafisz. Aparat Canon 1100D mod to ok 700-800 zł. No i obiektyw 50mm. STM 50mm 1.8 lub jakiś testowany w astrofoto carl zeiss albo olympus z dawnych lat. Jupiter 135mm też całkiem daje radę na początek. To pozwoli sensownie wystartować
 13. Jakoś się da:) możesz zapodać stacki, pobawię się:)
 14. Nie wiem:) ale sprawdzić warto, bo jak to łapie nawet 1000nm to może być aberracja chromatyczna okrutna, i rozdzielczosc spada.
 15. Wyjmujesz korektor komy do IR?
 16. Gwiazdki na piksel nie do uniknięcia chyba w tak gęstym szerokim polu, bo inaczej nic by nie było widać, tylko gwiazdki. Bez filtra łapie się lepiej kolory gwiazd i ciemne mgławice pyłowe. CLS umożliwia złapanie mgławic w takim gęstym polu gwiezdnym, usuwa LP, przygasza gwiazdy. Gwiazdy mają luminancję z CLSa a kolor z normalnego. Co do szkła to zauważyłem, że sporym problemem zaczyna być już równoległość mocowania w aparacie. Mój Canon jest dość zjechany, i czasem boki się psują w zależności od tego jak się ustawi.
 17. Canon 600D mod + Samyang 135mm f2,4 2,5h z CLS i 3h bez CLS w klatkach 145s. Veil i spory kawałek okolicy. Ostatnia fota z wysoce owocnego wyjazdu do Wdzydzów.
 18. Ja mam zmodyfikowanego canona 600D i w dziennej radzi sobie dobrze. Makiem to tylko planety, słońce księżyc i samoloty.
 19. Trochę szum ogarnalem. Z gwiazdami nic nie umyślę. W 50% chyba da się oglądać
 20. adaptery zwo do kamer zwo działają bardzo dobrze
 21. Super, to też poproszę o takie klatki wtedy. Bo nie wiem czy te 400 zeta więcej za ASI robi różnicę
 22. Super! Dzięki wielkie
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.