Jump to content

swnw

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  81
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

45 Neutral

About swnw

 • Rank
  Alnitak

Recent Profile Visitors

593 profile views
 1. dodatnich mój błąd najczęściej jest cytowany Dr Birger Sorensen Norweg, choć praca była wspólna gratuluję szybkości
 2. Jednak zmienia szanse przeżycia. Po szczepionce można zachorowac na SARS COV2 ale prawdopodobieństwo, że będzie to ciężki przebieg z respiratorem i obudzenie sie na drugim świecie jest dużo mniejsze niż u osoby niezaszczepionej. Im wiecej się ma lat tym ten scenariusz jest wyraźniejszy bo zagrożenie jest dużo wieksze. Ten wirus jest inny niż te które znaliśmy do tej pory. W pracy norweskich wirusologów udowodniono, że wystepuje w nim sekwencja 4 ujemnych aminokwasów po rząd co w naturze sie nie zdarza. Prawdopodobnie został spreparowany w laboratorium.
 3. Po dwóch szczepieniach i dwóch tygodniach mam EU Digital Covid certificate czyli Unijny Certyfikat Covid :), najmniej dokuczliwy objaw poszczepienny :). Czuje sie jakby apartheid, a może apartness ( bo teraz nie wiadomo co jest dozwoloną nazwą)się zaczał ;).
 4. Z tym IQ to nic pewnego. Kilka lat temu przeczytałem bardzo ciekawy artykuł. W armii amerykańskiej, gdzie IQ decydowało o awansie przeprowadzono eksperyment. Jedna grupa to ci w bardzo wysokim IQ, druga średniacy. Obie grupy miały do rozwiązania skomplikowane taktyczne zadania związane z działaniami na polu walki. Zdecydowanie zwyciężyli średniacy.
 5. Przeczytałem, i zobaczyłem, że na forum gdzie średnie IQ jest dużo wyższe od przeciętnego nie ma antyszczepionkowców. Poczułem ulgę i satysfakcję :). Pfizer 2x niewielki ból mięśni, głowy 1-2 dni i to wszystko. Dużo zdrowia.
 6. Wahałem się gdzie ten link umieścić i myślę, że księżycowe zakątki to dobre miejsce. Obejrzałem trzy razy i jeszcze wrócę :). https://moon.nasa.gov/resources/168/tour-of-the-moon-4k/ Miłej podróży.
 7. Mam oddzielnie kupiony w DO stalowy statyw, ktory opisany był jako pasujący do EQ3-2 i EQ3-5. Zmierzyłem i ma 1.75 cala czyli 4.44 cm. Bardzo solidny.
 8. Ciekawe, ale często myślę, że na szczęście nie widzimy wszystkiego.
 9. Po upadku SW LET 28 i uszkodzeniu soczewki postanowiłem go zastąpić Explore Scientific 26 mm 62 stopnie AFOV, 1,25". Próbowałem się czegoś o tym okularze dowiedzieć i najpierw trafiłem na dobra opinię https://www.cloudynights.com/topic/579467-26mm-es62-observations/ , a potem na całkiem świeży wątek w Astromaniaku, który mnie zbił z tropu https://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=24&t=61490&p=549878&hilit=Explore+Scientific+26#p549878 . Jesli ktoś z was ma z tym okularem do czynienia abo może zasugerować inny o podobnych parametrach to bardzo proszę o sygnał. Będzie przypię
 10. Lornetka ma pewnie ok. 1kg czyli pasują do siebie. Kąty to zawsze problem zwłaszcza przy wysokim ułożeniu obiektów - trzeba sposobem. Optymalny to leżak I statyw z przeciwwagą.
 11. Witam, Po bardzo długim czekaniu nareszcie przyszły do Deltaoptical. Kupiłem bo bardzo potrzebowałem lornetki z oddzielna regulacją ostrości i ciekaw byłem różnicy zwłaszcza w stosunku do Minolty Activa, którą mam od lat. Deltaoptical działa równie szybko jak przed epidemią. Najpierw zobaczyłem budząca respekt walizkę, w podobnych konwojenci noszą pieniądze, ale ta nie jest tak solidna, jednak dobrze spełnia swoje zadanie - chroni lornetkę. Lornetka wygląda bardzo solidnie, jest czarna, prawie cała w elastycznym tworzywie o lekkim zapachu którego nie lubię. Soczewki w świ
 12. Gratulację, dobry zestaw - mam taki sam. Niczego mi nie brakuje z wyjątkiem dobrej pogody. Jestem obserwatorem, nie fotografuję z użyciem teleskopu bo zdjęcia smartfonem od czasu do czasu to zabawa. Zestawowy LET 28 jest naprawdę dobry. Dokupiłem Morpheus 17.5, Baader Clasic Ortho 18 i William Optics bino z zestawowymi okularami na koniec Barlow GSO 2x. Jeżeli się nie spodziewasz zobaczyć tego co tak pięknie fotografią nasi koledzy to spodziewaj się dużo satysfakcji. Dla mnie najwięcej wzruszeń dostarczało czarne niebo takie jakie widziałem nad Suwalszczyzną, pustynią, czy w nie
 13. Gdzie to znalazłeś? Odetchnąłem z ulgą bo wiem, że jest plan podzielenia się próbkami z NASA, 5.4g da się jakoś podzielić. Ale 1 g?
 14. Koniungcja widziana przez NASA's Lunar Reconnaissance Orbiter (LRO) 21 grudnia. Nie wiem czemu władowały się dwa zdjęcia i nie potrafię tego poprawić. Już wiem na tablecie nie wszystkie opcje się pojawiają.Zdjęcia naszych specjalistów są dużo lepsze. Zdrowych Świąt :).
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.