Jump to content

General_Fajeczka

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  7
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About General_Fajeczka

 • Rank

Recent Profile Visitors

123 profile views
 1. @bacHorDzięki. To kolejny głos na gso podparty rozsądną argumentacją. @kompas Niestety generałem jestem tylko samozwańczym Nie mam ściśle określonego budżetu, ale zanim przekonam się, czy jest to na pewno moja bajka, wolałbym nie wydawać zbyt dużo.
 2. Panowie dziękuję za wszystkie Wasze odpowiedzi. Z każdej z nich staram się wyciągnąć jakieś wnioski. Na chwilę obecną odrzucam raczej Maka, najbardziej skłaniam się ku GSO 8", ale po głowie zaczął mi chodzić też jakiś refraktor. Muszę jeszcze trochę zgłębić temat, bo wcześniej całkowicie odrzucałem taką opcję.
 3. @kjacekwiększość obserwacji będzie z domu, więc chyba już wolę gso 8" niż 150/750 na AZ4, kosztem mobilności, ale dzięki za pomysł. @JSCjeśli kolimacja ma trwać kilka minut, to spoko, ale wizja kilku dni jest już bardzo zniechęcająca... Zakładam jednak, że to w jakiś szczególnych przypadkach ? Kusicie tymi refraktorami, ale skoro miejsca mam dużo i nie będą to obserwacje z balkonu, to czy nie lepiej lustro ?
 4. SCT to już trochę inna półka cenowa i nie chciałbym na pierwszy sprzęt czegoś tak drogiego. Może kiedyś, jak się wciągnę mocno w temat. Możecie mi jeszcze powiedzieć ile trwa w praktyce kolimacja takiego GSO 8 ? Czy jest ona wymagana po każdej podróży, czy nie ma na to reguły ?
 5. U mnie było podobnie. Zatrzymali się i zapytali co robię, chwilę pogadaliśmy i pojechali. Mandatem nie grozili, ale na początku trochę się przestraszyłem, bo nie wiedziałem kto to. Dzięki Alice ! JSC dzięki za poradę, ale refraktora nie biorę pod uwagę. Nie chcę sobie jeszcze bardziej komplikować sprawy, bo nigdy nic nie kupię i dalej zostanę z lornetką :D
 6. Witam wszystkich. Od kilku lat nosiłem się z zamiarem kupna teleskopu, ale mieszkałem w bloku i to mnie skutecznie zniechęcało. Kilka miesięcy temu przeprowadziłem się i teleskop znowu zaczął chodzić mi po głowie. Przeczytałem wiele tematów na kilku forach i już byłem zdecydowany na zakup GSO 8", ale potem poczytałem jeszcze kilka innych i zmieniłem swój wybór na Maka 127. Niestety teraz odnoszę wrażenie, że wiem mniej, niż zanim cokolwiek zacząłem czytać, dlatego proszę o drobną pomoc. Przechodząc do rzeczy: Mieszkam w Szczecinie, kilka km od centru
 7. Nikon Action EX 10x50 Witam! Od jakiegoś czasu interesuję się astronomią i postanowiłem w końcu kupić lornetkę. Wcześniej patrzyłem przez jakąś starą, chyba czechosłowacką 8x40. Po przeczytaniu miliona wątków na milionie forów zdecydowałem się zakupić nikona action ex 10x50. W moim mieście nigdzie jej nie było, więc zamówiłem przez neta. Chociaż nie mam za bardzo porównania z innym sprzętem (nie licząc tej czechosłowackiej staruszki) przedstawiam moje najważniejsze spostrzeżenia: Zalety: Bardzo solidna budowa i wykonanie – nie ma żadnych luzów, nic nie trzeszczy nie skrzypi, ni
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.