Jump to content

Krzysztof G.

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  262
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

65 Neutral

About Krzysztof G.

 • Rank
  Altair
 • Birthday 12/03/1981

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Pruszcz Gdański
 • Sprzęt astronomiczny
  NEWTON 10" EQ3-2 Lornetka 7x50
  Unihedron SQM N 54°15' E 18°39'

Recent Profile Visitors

633 profile views
 1. Jest pogoda lecie diziś do Blizin tak do pierwszej.
 2. To tak ode mnie przed wyjazdem na przed smak. :-)
 3. Im taniej wszystko wyjdzie tym większą grupę uda się zebrać. 100-tkę osób zebrać to już byłby wyczyn, no chyba że bilety wyszły by po 200 stówy
 4. http://www.unitronhistory.com/models/unitron/unitron-model-127/ rl="http://deltaoptical.pl/teleskop-sky-watcher-synta-bk709eq1,d703.html"]http://deltaoptical.pl/teleskop-sky-watcher-synta-bk709eq1,d703.html[/url] W 60tych latach amatorzy za oceanem używali z powodzeniem dużo mniejsze teleskopy np. 40mm unitron model 127
 5. Ten teleskop jest lepszy! » Teleskop Sky-Watcher (Synta) BK709EQ1 Możlie w nim do zobaczenia np. Czapy polarne na Marsie, fazy na Wenus, chmury na Jowiszu, plamy na Słońcu a nawet struktury plam umbra i penumbra, setki kraterów na Księżycu, oraz cała masa obiektów głębokiego kosmosu. Dziś teleskopy 70 mm są niedoceniane. Ja dla zabawy lubię sobie czasem udowodnić że takie maleństwo naprawde potrafi coś ciekawego pokazać. Ostatnio chciałem dać szansę się wykazać Sk707AZ2 ale niestety abberację chromatyczną ma znacznie większą i już tak nie cieszy oczu.
 6. To są te same tekeskopy tylko inaczej oznaczone w nazwie przez producenta
 7. Jak miałem 7 lat śniło mi raz się że chciałem przeskoczyć nad bramką na przed domem i zaczołem w powietrzu latać przebierając nóżkami wykonujać susły tak jakbym podskakiwał jak sarna pod górkę :-). Parę razy tez mi się przydażyło zasypiając mieć wrażenie jakbym zapadał się w przestrzeń w takiej pozycji jak leżę i zawsze jakbym zapadał się do tyłu za siebie bardziej niż w dół pod siebie :-)
 8. Ja to teraz np. Przy obs. Marsa to żągluje okularami od 120-300x.Sam używam również refraktor 100mm ale ed i jego możliwości to do 270x max
 9. Ten teleskop udźwignie okulary do 4mm ogniskowej Polecam brać Vixen NLV póki jeszcze są dostępne na rynku bo Vixen już przestał produkować okulary jakiekolwiek, tak więc już ostatni gwizdek został na nowe a nie, z rynku wtórnego okulary made in Japan.
 10. No i właśnie mamy opozycję Marsa! Od środy jest szansa na pogodę może by tak zapolować z kilku różnych sprzętów Tak chodzi mi po głowie miejscówka w cieplewie
 11. Właśnie przed chwilką zobaczyłem piękny cieniutki sierp! Myślę sobie może wejdę i zamieszczę informację to może ktoś tu przeczyta i się załapie dziś jeszcze na widok Księżyca, a tu niespodzianka ktoś sie już postarał przedemną. ;-)
 12. Autobus przejechał przez miasto i nazbierało się trochę zainteresowanych ;-) A tak na poważnie to duża zasługa nauczycieli z II LO w Starogardzie GD. widać są świetni w organizowaniu imprez naukowo-kultrowych.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.