Jump to content

MarcinSn

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1353
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

MarcinSn last won the day on November 6 2018

MarcinSn had the most liked content!

Community Reputation

5432 Excellent

About MarcinSn

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.patrzwniebo.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Zainteresowania
  Duchowość
  Filozofia
  Muzyka (Bruckner)
  Rower
  Góry
 • Sprzęt astronomiczny
  SW 12", SCT 6", WO 70, DO 15x70, Nikon10x50.

Recent Profile Visitors

7763 profile views
 1. Dla pocieszenia: przy tak ciemnym obiekcie przypuszczam, że Barlow prawie 2x nic by nie dał, a tylko ściemnił wszystko, ale z drugiej strony... nigdy nie patrzyłem przez 16"...
 2. Takie małe filmowe podsumowanie tegorocznej opozycji. W prawdzie na potrzeby "zdalnego" kółka astronomicznego, ale i tu też może chyba być. Wiele radości dało mi prześledzenie tutorialu @Lukasz83 za co bardzo dziękuję Nie wiedziałem, że WinJupos ma takie możliwości.
 3. Piękne! Ja musiałem sobie pobrać i obrócić w lewo - lepiej się ogląda wykorzystując potencjał monitora, który najczęściej jest poziomy. Ale jeśli był taki zamysł Autora, to niech będzie, kto chce to sobie obróci :)
 4. Pozytywny wynik testu na wiadomo co, plus chmury, a zatem trochę więcej czasu zmotywowały mnie do przeglądnięcia tutorialu i zrobienia mapy Marsa z moich lichych zdjęć. Zrobiłem ich kilka we wrześniu, więc była jakaś szansa... Wiadomo - wyszło, co wyszło - materiał słaby, ale objęło 360 i bardzo mnie to ucieszyło. Zamieszczam cały materiał wyjściowy, sklejoną mapkę, no i gif. Oczywiście z kolorem nie było się co bawić - materiał bardzo różny, przynajmniej w odcieniach szarości było prościej. SCT 6", TeleXtender 3x, DFK 21AU618, WinJupos, Gimp (zdjęcie 12 IX teleskopem SW 12").
 5. Jak ja bym zrobił takie zdjęcie w wersji 3, uznałbym obiekt za odhaczony. Ale widzę, że w v4 jest jeszcze więcej szczegółów na jasnych obszarach mgławicy, a i te drobiazgi (w samym środku, czyli z tyłu całego kompleksu) coraz wyraźniej widać... W ogóle, bardzo fajnie mi się na to zdjęcie patrzy :)
 6. I że zacytuję kogoś kto już tak powiedział tu na forum: "Będą szczegóły na Ganimedesie, jak u mnie na najlepszym zdjęciu Marsa" - czy jakoś tak
 7. A to nie o nim była mowa powyżej? Jakkolwiek by nie było, po zakręconym Marsie, świat na Astropolis nie będzie już taki sam...
 8. Mi się chyba goto zepsuło, bo nie trafia mi w tą samą planetę co Łukaszowi...
 9. Oo trafiłem Chyba zaraz rozkręcę koło filtrowe i wyciągnę czerwony i niebieski filtr, bo nie mam okularów...
 10. Nie prawda! Mars się kręci nie wokół biegunów, ale wokół równika pokazując raz biegun północny, raz południowy Zainspirowany animacją na szybko złożyłem 4 zdjęcia mniej więcej tej samej strony Marsa z lat 2014-2020. Może Łukasz zrobiłby taką wersję w hiper-jakości?
 11. Patrzę i płaczę... ze szczęścia, że to widzę! W końcu Mars w pełnym zakresie i to nie symulacja, gdzie odpowiedników terenów trzeba się domyślać, lecz prawdziwe foto. Świetna robota!
 12. Dobrze, że @Aliceporuszył ten temat. Ja tylko mogę dodać od siebie, że właśnie na planetach mi te farfocle najbardziej przeszkadzają. Nadlatują właśnie tam, gdzie chcę akurat patrzeć. Uspokajam wtedy wzrok i w pewnym momencie sobie lecą dalej (najczęściej niżej), ale nie zawsze i to jest denerwujące i tym trudniej uspokoić wzrok i siebie. Kiedyś byłem u okulisty, zaglądała mi do oka tym wielkim urządzeniem, ale mówi, że nie widzi nic niepokojącego. Ale też dziwna rzecz - gdy przed badaniem wzroku zakropliła mi oczy tym płynem do rozszerzania źrenic, to dopóki ten płyn działał, to nie widziałem
 13. Z tej nocy, koło 0:00 9/10 października. Niestety na Olimpus, jak widać, nie było szans... jak dotąd na warunki podobne do wrześniowych nie trafiłem. SCT 6", TeleXtender 3x, DFK 21AU618, 2100kl.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.