Jump to content

RadekW

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  51
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

177 Good

About RadekW

 • Rank
  Alnitak

Recent Profile Visitors

232 profile views
 1. @Krzysiek_S faktycznie, to raczej będzie Bystra. Urlyk w tym miejscu widzi Błyszcza, ale to Bystra raczej tam wystaje. Za chwilę poprawię, dzięki.
 2. Św. Krzyż (Huta Szklana) z 15.03. Wschód niestety niczego nie pokazał - tak mi się wydawało, jednak z RAWa coś da się wyciągnąć i tatrzańskie śniegi się pokazują. Na szczęście wziąłem sobie rower i do wieczora pobujałem się po okolicznych lasach. Na sam zachód wjechałem na górę pod klasztor. Wieża jest czynna tylko do 17, zresztą i tak nie wiem czy w obecnej sytuacji by ktoś to otwierał. Sama miejscówka pod klasztorem niestety jest strasznie zarośnięta i trzeba się gimnastykować, żeby między gałęziami coś trafić. Zjechałem więc na dół, do parkingu i podszedłem na górkę ponad osadą średniowieczną w Hucie Szklanej. To ponad 130 metrów niżej niż klasztor, z góry widok zapewne byłby lepszy, no ale. Krywań i Zachodnie się pokazały, więc 200+ jest. Oczywiście 400mm zostało w domu, więc ratowałem się 135tką.
 3. @Krzysiek_S dzięki. No to mam coś jeszcze. W ramce zaznaczony obszar, gdzie powinien znajdować się Stoj. Po zbliżeniu, coś tam wystaje - kierunek się zgadza. Po analizie zachmurzenia z tego dnia i +/- godziny, ciężko stwierdzić, czy Borżawa wystawała ponad pułap chmur. Bieszczadów na 90% nie było widać, ale są niższe. Na innym zdjęciu mam też coś wyglądające na Połoninę Równą, ale to jeszcze muszę przeanalizować.
 4. 21.01 świtkiem fociłem sobie na Kralovej Holi. Generalnie górna granica Stratusa skutecznie zasłaniała większość szczytów - ciężko na zdjęciach rozróżnić, czy to akurat szczyt czy fragment chmury. Jednak zastanawia mnie to poniżej. Na głębszym planie widać nadajnik na Dubniku, na lewo na tej samej płaszczyźnie Simonka. Za Simonką na lewo na horyzoncie majaczy biała plama, odcinająca się od chmur. W tym miejscu powinna być Stinska na granicy SK/UA oraz ewentualnie Stińska na granicy PL/UA z Kińczykiem Bukowskim. Kińczyk wyłazi przy podniesieniu ponad 150m.
 5. To ja może wrzucę diagramy z 02.01 z 12UTC z "trasy" strzału i okolic. Generalnie bardzo niska inwersja i meega suszarka na wysokościach strzałowych. 1. Wrocław 2. Praga 3. Prostejov 4. I trochę dalej, ale wciąż wyżowe Monachium:
 6. Gratulacje! Po Vladeasie z Tarnicy było to tylko kwestią czasu :)
 7. Super! Czyli jakby polować z drugiej strony, to lepiej na Caryńską albo zaczaić się nocą na Kopę, niż z Halicza
 8. Gniazdo Tarnicy z Pikuja, odległość niewielka, ale perspektywa ciekawa. Warunki niestety nie rozpieszczały. Od lewej Szeroki, Tarnica, Przełęcz Goprowców, Krzemień, Kopa, Halicz. Na pierwszym planie Wielki Wierch.
 9. Panowie, ależ mieliście warunki i je wykorzystaliście, pogratulować!
 10. Mlody75 - super stronka, czekam na więcej! 5 grudnia w Bieszczadach były świetne warunki na górze, chociaż wiało i mroziło niemiłosiernie. Warunki podobne do 31.12, szkoda że nie zdążyłem na wschód. Widok z Tarnicy.
 11. Panorama Gorganów z Połoniny Równej. Widzialność nie rozpieszczała, ale akurat w tym kierunku było nieźle. Wersja w Panoramio ze szczegółami: http://www.panoramio.com/photo_explorer#view=photo&position=0&with_photo_id=129859036&order=date_desc&user=8748640
 12. Ja to ręcznie dłubię w Gimpie ale chyba da się, gdzieś tu na forum, czy na stronie DO widziałem opis naniesiony z Kashmira 3d. Ja ogólnie nie ogarniam tego programu, więc pozostaje nanoszenie ręczne. Ale ile zabawy przy tym!
 13. @Siwołysy, takie warunki były, że grzech było nie focić @gezeb, właśnie nad tym kominem się zastanawiałem najdłużej i koniec końców nie rozgryzłem co to. Z początku celowałem na komin w Sninie, tam jest dość wysoki - ale on powinien być bardziej na lewo od tego. Nie mam pojęcia co to jest, w tym rejonie leżą same wioski. W tym miejscu 49°02'35.5"N 22°18'10.8"E jest jakiś nadajnik, są nawet zdjęcia na mapach, ale z kolei malowanie mi si nie zgadza
 14. Dorzucę jeszcze kilka panoram ze świtu 31.12 z Tarnicy. Po wschodzie słońca miałem czas na obfocenie horyzontu z większą ilością szczegółów - linki do panoramio 1. Góry Tokajsko-Slańskie - http://www.panoramio.com/photo_explorer#view=photo&position=3&with_photo_id=126994216&order=date_desc&user=8748640 2. Tatry, Niżne Tatry i kawał Słowacji (do śniegów na Dumbierze 225 km). Ponad to widać m.in. stację kolejki na Łomnicę, czy zamek w Kapusanach - http://www.panoramio.com/photo_explorer#view=photo&position=4&with_photo_id=126994212&order=date_desc&user=8748640 3. Panorama podzielona na 3. Beskidy Skolskie - http://www.panoramio.com/photo_explorer#view=photo&position=0&with_photo_id=126994470&order=date_desc&user=8748640 4. Gorgany, Świdowiec, Krasna i Pietrosul - http://www.panoramio.com/photo_explorer#view=photo&position=1&with_photo_id=126994467&order=date_desc&user=8748640 5. Borżawa, Pikuj, Gutai i Ignis. Na dwóch pierwszych widać obeliski - http://www.panoramio.com/photo_explorer#view=photo&position=2&with_photo_id=126994464&order=date_desc&user=8748640
 15. W chwili obecnej super widać Tatry z A4 na odcinku Rz-Krk. Jak na złość nie mam aparatu przy sobie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.