Jump to content

Kahir

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  26
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

9 Neutral

1 Follower

About Kahir

 • Rank
  Alderamin
 • Birthday 09/01/1980

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Poznań

Recent Profile Visitors

221 profile views
 1. Czyli jeśli na gwiazdach mierzonych, porównania i kontrolnych ADU mieści się pomiędzy 2500 a 6000 to jest ok, tak? Muszę rozkminić jak połączyć Canona 6D z tabletem (win7) po USB to kontrolę rzeczywiście łatwo będzie wykonać na miejscu.
 2. Fantastycznie! Strasznie dziękuję za pomoc - już teraz wiele rzeczy stało się jaśniejsze a z materiałami zapoznam się w czasie dalszych przygotowań i nauki praktycznej obsługi sprzętu. Póki co jeśli chodzi o optykę to w tym momencie dostępne mam 50mm 1,8 przymykane do 3,5 i 70-200, 2.8 również przymykane do 3,5. W najbliższym czasie planuję zakup jakiejś tuby optycznej (jeszcze nie zdecydowałem jakiej i będzie to temat dalszych rozważań ). Jeśli chodzi o prowadzenie to dysponuję SWSA, co w sumie wystarcza spokojnie, żeby utrzymać 30s prowadzenia na ogniskowej 200mm. Na
 3. Dość typowo, im dalej w temat tym więcej pytań więc kieruję się do doświadczonych obserwatorów po poradę . Zanim podejmę się raportowania czegokolwiek chciałbym przeprowadzić fotometrię DSLR poprawnie a następnie zaraportować ją zgodnie ze ze standardami AAVSO. Kolejne pytania, które pojawiając się czytając manual a na które nie znajduję tam odpowiedzi: 1) Używając niemodyfikowanego Canona 6D jaki filtr powinienem wybrać raportując obserwację lub gdzie jest możliwość sprawdzenia jakie filtry znajdują się w body i odpowiadają odpowiednim oznaczeniom AAVSO?
 4. Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem ale spróbowałem coś z tego wyciągnąć. Robiłem flaty dla iso 400 przesuwając się na histogramie od lewej do prawej od niedoświetlenia do prześwietlenia łącznie (przesuwałem się o zakresy czasu dostępne w body Canona 6D). Następnie pobrałem informacje o ADU i Density (czym jest chciałbym ustalić) z histogramu w IRIS i wrzuciłem to w zestawieniu do arkusza. Zapewne jest jakaś szybsza metoda, której w tym momencie nie znam. Jeśli dobrze rozumiem, maksymalne ADU dla mojego sensora to 15334. Patrząc na korelację pomiędzy ADU uzyskanym na tych kl
 5. Jako, że dopiero poznaję temat będę pytał, jeśli nie masz nic przeciwko. Czy to oznacza, ze można pracować na nierozogniskowanych? Jeśli dobrze rozumiem jeśli nie zablokuję ostrości, będę musiał robić to de facto przy każdej obserwacji, tak? Uczę się IRIS, więc będzie po drodze z radami dotyczącymi tego programu Dzięki!
 6. Mam nadzieję, ze dotałem z pytaniem w dobre miejsce. Czytam poradniki dotyczące obserwacji gwiazd zmiennych przy pomocy aparatu cyfrowego i coś co pozostaje dla mnie bardzo mgliste to właśnie rozogniskowanie gwiazd i saturacja gwiazd w docelowej klatce. Czy macie i miglibyście udostępnić jakieś przykładowe klatki na jakich mógłbym zobaczyć jak jak w praktyce wygląda rozogniskowanie? W jaki sposób mogę określić maksymalny poziom saturacji dla gwiazdy mierzonej i gwiazd porównania?
 7. Nigdzie nie napisałem, że się poddaję. Napisałem jedynie, że zamierzam się w tek chwili skupić na skończeniu layoutu. Trochę czasu mi to zajmuje tym bardziej, że dużo obowiązków w pracy. Wyraźnie zaznaczyłem, że chodzi mi o layout a nie o treści. Ja nie mam nic przeciwko temu, żeby został ku przestrodze, niemniej nie ma sensu tego kontynuować bo sam wątek nie przyniesie już więcej potrzebnych mi informacji. Kolejna dyskusja o błędach niczego nie zmieni więc z mojej perspektywy można temat zamknąć. Jak ktoś się zainteresuje to znajdzie i przeczyta. Poza tym, linki w stopce?... To j
 8. Będę wdzięczny za zamknięcie wątku. Otrzymałem wyczerpujące odpowiedzi na moje pytania, więc dalsze utrzymywanie go otwartego będzie skłaniało do równie potrzebnych i genialnych odpowiedzi jak powyższa.
 9. Piotr ja się w 100% zgadzam z tym co napisałeś, dlatego chwilowo zawiesiłem jakiekolwiek pisanie, dopóki nie będę miał na to więcej czasu. Z resztą sam najlepiej wiesz, że to bardzo czasochłonne zajęcie. Ty również nie uniknąłeś błędów, i jesteś tego świadom. Ja też jestem świadom tego, że potrzebuję więcej czasu na pisanie, publikowanie i korektę. Stąd moja decyzja.
 10. Piotrek, ja nigdzie nie napisałem, że nie zgadzam się z krytyką. Dobrze wiem w czym leżał problem. To najzwyczajniej w świecie brak czasu. Dlatego zdecydowałem się w pierwszej kolejności nanieść poprawki na layout i nie publikować treści w tym momencie, dopóki nie będę miał czasu na to żeby ją porządnie redagować. Niemniej krytyka ortografii i interpunkcji (w kilku punktach bezpodstawna) nie wnosi na chwilę obecną niczego. Dlatego nie zamierzam dalej wdawać się w dyskusje z tym związane. Co do newsów o kometach będę o tobie pamiętał i oczywiście zapytam o radę w przypadku kiedy takieg
 11. To jest przykład tego, że jak ktoś chce krytykować i narzekać to i tak będzie to robił. ad 1) Poprawione ad 2) Przecinek zastosowany celowo, który w tym miejscu nie jest błędem interpunkcyjnym. ad 3) "W niektórych słownikach odnośnie (bez do) już zresztą zostało uwzględnione jako pełnoprawny element polszczyzny." — Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski" z Poradnia Językowa PWN ad 4) W życiu nie słyszałem o czymś takim, a już na pewno nie jest to błąd językowy. ad 5) To ma być błąd? Proszę wybaczyć, ale zaczyna to być trochę niepoważne. Ja rozumiem, że praca nad własnym językiem i
 12. Rzeczywiście, wkradł się jeden. Poprawiony. Poza tym, nie mianuję się tutaj dziennikarzem i co do redagowania tekstów ... no cóż, bardzo możliwe, że nie jestem orłem. Niemniej nie krytykuję niczyjej ortografii i interpunkcji, popełniając samemu podczas krytykowania błąd gramatyczny i interpunkcyjny. Na chwilę obecną przerywam pisanie z powodu braku czasu. Obrobienie strony tak jak chcę zajmuje mi więcej czasu niż przewidywałem, a w pracy doszło kilka nowych obowiązków. Kiedy skończę przygotowywać do końca layout, postaram się bardziej skupić na jakości tekstów i ich korekcie.
 13. To już wiem o co chodzi. Postaram się poprawić jeszcze w ten weekend dzięki Panowie!
 14. Łudząco podobne do czego? Pilarek, mogę Cię prosić jeszcze o podanie mi rozdzielczości w jakiej pracujesz i przeglądarki? Bo pisałeś że masz chrome ale wolę się upewnić. U mnie w chrome wszystko wyświetla się ok.
 15. ad 1) Wyszukiwarka dojdzie napewno, muszę mieć trochę czasu na umiejscowienie tego w kodzie. racja że jest domyślna wordpressowa, jednak żeby działała poprawnie trzeba się z nią trochę pobawić. ad 2 i 3)Nie do końca rozumiem problem... mógłbyś zrobić screen i mi podrzucić? U mnie w chrome i firefoxie wyświetla się normalnie, jedynie IE ma problemy... ale IE ma zawsze problemy i próby ich rozwiązania to jak walka z wiatrakami. ad 4)Tu prawdę mówiąc zdania są podzielone. Rozmawiałem już osobiście z kilkoma czytelnikami, którzy problemów z czytaniem nie mają o podrażnieniu oczu nie wspomn
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.