Jump to content

Cyklonus

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

5 Neutral

About Cyklonus

 • Rank
  Alderamin
 • Birthday 05/01/1986

Kontakt

 • Strona WWW
  http://cyklonus.blogspot.com/

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Sieradz/Łódź
 • Zainteresowania
  Elektronika, gry, astronomia, fotografia
 • Sprzęt astronomiczny
  ZRT 457M

Recent Profile Visitors

647 profile views
 1. Polecam wycieczkę do EC1, do planetarium. Sam planuję taką wyprawę z moją czteroletnią córką. Póki co obserwujemy marsa przez balkon i fazy księżyca. Mieszkam na Teofilowie ;). A ciemnego nieba można już poszukać tuż za Złotnem w stronę Lutomierska i Aleksandrowa.
 2. Z tego co widzę, to APT nie obsługuje modelu D3100. Szkoda, bo też posiadam tą lustrzankę.
 3. Ciekawy projekt. 

   

  1. MateuszW

   MateuszW

   Nie rozumiem. O co tu chodzi?

  2. Cyklonus

   Cyklonus

   Laserami są namierzane śmieci ,które są pozostawione na orbicie przez człowieka. Taka wizja artystyczna w połączeniu z technologią ;)

 4. Przeglądając fora elektroniczne, trafiłem na taką ciekawostkę :) :

  http://darkerview.com/wordpress/?p=22685

  1. Adam_Jesion

   Adam_Jesion

   Fajna strona.

 5. Ludzie, którzy po raz pierwszy widzieli księżyc przez teleskop ;)

   

  1. Piotr4d

   Piotr4d

   oh my god no way :D

  2. mack_mnk

   mack_mnk

   Pamiętam reakcje ludzi gdy sam pokazywałem komuś po raz pierwszy Księżyc, Jowisza albo Saturna, moja mama to z godzinę siedziała i patrzyła nie mogąc się nadziwić widokowi planety z pierścieniem. W szkole się o niej uczyła, słyszała w wiadomościach ale pierwszy raz na własne oczy zobaczyła przez mój teleskop.

  3. astrokarol

   astrokarol

   Nie wiem ile w tym reklamy SW :P ale przypomniało mi się jak sam pierwszy raz zobaczyłem kratery w lunecie 10x30 ... Wspaniałe wspomnienie.

 6. Pewnie gdyby nie "arabowie muzułmanie" to bliski wschód nadal byłby ostoją nauki.
 7. Na czym polega takie zarezerwowanie teleskopu? Każdy zarejestrowany użytkownik ma szansę na obserwację? Dla mnie ciekawą opcją byłaby możliwość obserwowania przez taki teleskop na zasadzie streamowania. Aby można było sobie podglądać obserwacje innych. Bez ograniczeń czasowych. Czy jest taka opcja ? Nie chciałbym się tam rejestrować tylko po to, aby się przekonać na własnej skórze i porzucić konto.
 8. Witam, oferta aktualna ? Jestem zainteresowany okularami.
 9. Witam, 2 lata temu w mojej miejscowości uderzył w jedno z mieszkań piorun. Nie było nawet burzy, gdzieś daleko zagrzmiało tylko kilka razy. Skutek był taki, że w domu "szczęśliwca" dosłownie wyleciał ze ściany licznik energii elektrycznej, cała instalacja wyskoczyła ze ścian i pospadały żyrandole. W promieniu ok. 1km, każdy co miał Neostradę , telefon stacjonarny i TV podłączony do sieci, musiał wymieniać na nowe. Znajomy który mieszka ok 500m od miejsca uderzenia mówił, że z gniazdka wyskoczyła iskra około pół metrowej długości. Na szczęście nie miał firan. Jedynym pocieszeniem jest to, że Orange pokryło całe straty na swój koszt ( chodzi o modemy i Livebox). Wniosek jest taki, że jak słyszymy, że idzie burza to lepiej powyłączać wszystkie sprzęty z gniazdek, a zwłaszcza z sieci internetowej. Po za tym myślę, że w aglomeracjach miejskich możemy czuć się bezpieczniej pod tym względem.
 10. Jakiś czas temu czytałem o tym artykuł. Teoretycznie ma to być wielki odkurzacz na kosmiczne śmieci. odkopane: www.geekweek.pl/aktualnosci/25538/rosjanie-chca-zbudowac-sztuczne-gwiazdy
 11. Dodaję od siebie co udało mi się "upolować". NIkon D3100 18-105mm 5s, F/5,3, 75mm, ISO800
 12. Wygląda na to, że to ten sam. przynajmniej sądząc po czasie obserwacji zjawiska. kolory tylko inaczej widzimy ale jadąc samochodem to mogłem się pomylić. Pozdrawiam
 13. Witam, Dzisiaj rano (23.10.13) jadąc do pracy na trasie Sieradz-Zduńska Wola, zaobserwowałem jasny (odwrócił uwagę od reflektorów jadących aut) o zielonym odcieniu bolid. Poruszał się on z zachodu na wschód ok. 30stopni nad południowym horyzontem. Przelot trwał ok 2-4sek. I było to ok. godziny 5:45. Czy może udało się komuś też zaobserwować to zjawisko przy okazji polowania na komety ? Pozdrawiam Artur
 14. Witam, mam na imię Artur. Pochodzę ze Stoczek spod Sieradza. Astronomią interesuję się od dziecka, nasiliło się to gdy dostałem atlas nieba na pierwszą komunię . Dostałęm też wtedy lunetę ZRT 457m, którą posiadam do tej pory. Przy wyborze kierunku studiów poważnie rozważałem astronomię na UMK w Toruniu. Jednak wybór padł na elektronikę w PŁ i teraz zajmuję się elektroniką zawodowo. Przez ten czas hobby trochę odeszło na drugi plan, ale odkąd mam pracę zastanawiam się nad kupnem pierwszego teleskopu. Jednak wstrzymuję mnie troche to, że teraz zamieszkałem w Łodzi ze względu na pracę. Obserwację mógłbym prowadzić tylko w weekendy, kiedy wracam do domu pod ciemne niebo . Od jakiegoś czasu czytuję to forum i muszę przyznać, że od dawna szukałem czegoś takiego konkretnego o astro Może się przydam na forum ze względu na to czym się zajmuję Pozdrawiam Artur
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.