Jump to content

Zorg7

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  123
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

68 Neutral

About Zorg7

 • Rank
  Regulus

Recent Profile Visitors

705 profile views
 1. Najlepsze urozmaicenie to zaprosić na sesję młodą gwiazdę i zainteresować ją IC1805 ;).
 2. Druga lepsza a ogólnie to za zielono, a za mało niebieskiego. Nawet gwiazdy są zielonkawe.
 3. Ja mam po taniości... tzn. wyjęty całkowicie filtr z aparatu i w adapterze 2" na T2 mam filtr 2" IR GSO https://www.teleskopy.pl/Filtr-GSO-IR-Blocking-2--do-astrofotografii-teleskopy-4567.html' Próbowałem też bez filtra i chyba dałoby radę, ale matryca aparatu z filtrem się nie brudzi i łatwiej balans kolorów ustawić.
 4. Może część klatek kalibracyjnych jest nieprawidłowa ?. Spróbuj mniejszą liczbę np 30 albo wystaw na https://wetransfer.com/
 5. W nawiązaniu do Twojego ostatniego wpisu z: https://astropolis.pl/topic/68533-kalibracja-osc-flat-dark-flat-zwo-asi-294c-pro/page/3/ Tym razem udało się bez zafarbu ?. Czy ten problem jest już opanowany czy nadal kalibracja flatami z tej kamery sprawia problemy ?
 6. Taniocha Zobacz ten https://www.astroshop.pl/filtr-uhc/opt-filtr-triad-ultra-quad-band-narrowband-filter-2-/p,61632
 7. ES 14mm jest moim zdaniem świetnym okularem ze średniej półki. Ogniskowa 14mm jest dość długa, więc z ER nie ma dramatu. Sprawa bardzo indywidualna, więc trzeba się samemu przekonać. Jak dla mnie jest wygodny. Nagler 13mm jest trochę lepszy, ale według mnie nie ma przepaści dla średnio-zaawansowanego użytkownika. Wersja 100 stopni ( wraz z klonami Lunt, TS itp.) jest jeszcze lepsza, nie tylko ze względu na ogromne pole. Zanim ocenisz jakiś okular poczekaj na warunki. Słyszałem już wiele narzekań po raptem kilku sesjach a potem okazywało się że seeingu nie było albo przejrzystość marna. Potrzeba wielu obserwacji żeby ocenić. Niestety ile ludzi na forum tyle opinii.
 8. Jak w temacie. Oferty proszę na prv.
 9. Stosowałeś flaty ?. Pytam w kontekście: Jeśli tak, to jakie parametry ?.
 10. Gratulację. Trudny obiekt... łączny czas ponad 12h. Tylko jeśli chodzi o obszary z wodorem kolor u mnie leci w róż-fiolet etc...
 11. Potwierdzam, że po zmianie biblioteki wersja z github funkcjonuje na rpi4 poprawnie.
 12. Przed chwilą podłączyłem. Kręci się :))). Skompilowałem ze swoich poprawek, ale sprawdzę jeszcze z github, aby potwierdzić rozwiązanie dla reszty potencjalnie zainteresowanych.
 13. Obawiam się że sam Newton nic nie pomoże... potrzeba sporo doświadczenia aby zrobić takie cudo ..
 14. Po podmianie w źródłach biblioteki bcm2835-1.52 na bcm2835-1.60 da się uruchomić driver na rpi4. Wieczorem sprawdzę działanie z podpiętym do Pi4 sprzętem, ponieważ nie mam przy sobie. Czy ewentualnie możesz dodać na github wersję z nową biblioteką ?. Przy okazji GPIO4 jest używane przez moduły RTC np. https://kamami.pl/moduly-rozszerzajace-do-raspberry-pi/233506-rpi-raspberry-pi-rtc-ds3231-modul-zegara-rtc-dla-raspberry-pi.htmlwięc zmieniłem pin od DIR na GPIO25.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.