Jump to content

mebelek

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  327
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

303 Good

About mebelek

 • Rank
  Altair

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Zabrze
 • Sprzęt astronomiczny
  GSO 203/800 , SW Evostar 72 ED , EQ-5 , Hyperion 5,8,17,21, Nikon D40, D5200 , CMOS QHY163M

Recent Profile Visitors

2296 profile views
 1. Standardowy problem wielu cmos-ów. Trzeba się przyzwyczaić.
 2. QHY też ma możliwość wymiany samej karuzeli. Oczywiście w ograniczonym zakresie.
 3. Koło QHY kupiłem prosto od firmy. Po przygodzie z uszkodzoną kamerą, zgodzili się wysłać mi koło prosto z Chin, jeszcze gratis dołożyli komplet filtrów LRGB. Zagadaj z nimi na facebooku, raczej nie powinno być problemu. Zapłacisz paypalem i za trzy dni masz koło w domu. Co do winiety na 1.25 to tak jak pisałem nie była jakaś dramatyczna. Nawet bez flata dawała się po małym cropie usuwać wyrównaniem tła. Jak zrobisz dobrego flata to śladu nie będzie po winiecie. Fotografowałem z filtrami 1.25 achromatem SW 80/400 i newtonem GSO203/800. Na FA są dwa wątki z moimi zdjęciami.
 4. Ja długo używałem kamery QHY163M i zwykłego manualnego koła 5 x 1.25 . Dramatu nie było. Teraz mam koło QHYCFW3 z filtrami 36mm i nie narzekam na koło. Filtry to już inna sprawa. Ciekaw jestem jaki był twój problem z kamerką. Ja też mam drugi egzemplarz QHY163M. Pierwszy padł dokładnie po dwóch latach. Serwis też nie mógł ustalić przyczyny , ani co dokładnie padło.
 5. Ciekawe ile osób straci wzrok przez debili którym to wpadnie w ręce. Co to właściwie jest? Zabawka, broń? Jak to producent reklamuje i do czego ?
 6. To by tez wyjaśniało dlaczego na siódmej klatce chmurka nagle znika. Przyszedł sąsiad do sąsiadki i zgasili światło .....
 7. Ja zawsze byłem bardziej praktyk niż teoretyk .Wszelkie wątpliwości rozwieje powtórna taka sytuacja. Ten sam setap i ta sama miejscówka, podobne ustawienie teleskopu. Jak pojawi się coś podobnego to już będzie wiadomo, że odblask. Szkoda,że usuwałem takie zdjęcia, ale w mojej 6 letniej historii miałem mnóstwo takich chmurek, nawet newtonem.
 8. Od czasu gdy fotografuję SW Evostarem72 to odkrywam mnóstwo takich"obłoków", szczególnie gdy jest księżyc na niebie. Lampy osiedlowe też potrafią takie generować.
 9. Czy mogę przy okazji podpytać jak to stosować? Mi jakoś nie wychodzi korzystanie z tej funkcji
 10. Sprzedam nasadki kątowe "kitowe" 1.25 90 stopni 30zł 45 stopni 40 zł wysyłka 10 zł
 11. Jak kamerką QHY163C robisz czarno białe fotki?
 12. ŁO MATKO !!!!!! Gdzie to takie niebo ?
 13. Napisałem wczoraj do Baadera. Szybko dostałem odpowiedź . "we are sorry for the problem. The comparably big size points on a reflection in a distance, the shape of the halo show that it must be a back-reflection from a curved lens.This happens when lens coatings and/or filter and camera window (wich is sometimes also reflective in OIII, like ASI 1600) interact. I assume you have a flattener or reducer in the beam. Its pure chance that its in OIII and not in other wavelength. Other optical setups show halos in other wavelength. Please try to turn around the filter because the other side reflects different wavelength." moje halo na OIII wygląda tak
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.