Jump to content

mebelek

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  296
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

281 Good

About mebelek

 • Rank
  Altair

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Zabrze
 • Sprzęt astronomiczny
  GSO 203/800 , SW Evostar 73 ED , EQ-5 , Hyperion 5,8,17,21, Nikon D40, D5200 , CMOS QHY163M

Recent Profile Visitors

1,804 profile views
 1. Rezultat nie tak spektakularny jak HSO prezentowane ostatnio przez kilku autorów , ale to chyba jedno z najlepszych zdjęć jakie udało mi się zrobić. L; 40 x180s, RGB; 10 x 60s bin2 SW Evostar 72ED na EQ5, kamerka QHY163M
 2. A na pierwszej stronie wsród astrofotek obiektyw....... :) Ktoś tu czuwa?
 3. Udało się dorobić kolor. Skromnie bo po 10x120s na kanał, ale co zrobić, taki mamy klimat.
 4. A jak ty kalibrujesz tę Asi1600? Tak w skrócie. Używasz biasów ? Czy tylko darki , flaty i dark flaty? Gdzieś czytałem ,że cmos-y najlepiej kalibrować w/g schematu (Light - dark) / ( flat - dark flat). Odniesiesz się jakoś do tego ?
 5. Coś tam jednak jest, chociaż kawałek dalej. Pewnie to tylko optyczne złudzenie jakie sprawia ułożona w kolisty kształt kosmiczna materia. To już nie jest paproch,ani zły flat.
 6. No dobra, namieszałem. Na mocno potraktowanym flacie wylazł winowajca. Czas zrobić nowe flaty.
 7. Zaczynam nowy projekt. Mało popularny obiekt jakim jest gromada otwarta NGC 6755 i jej okolica. Pogoda pozwoliła tylko na 20 klatek na razie , ale z ciekawości obrobiłem taki stack. Pokazało się na zdjęciu coś jak bańka, a może to paproch ? Ktoś się wypowie? Na flacie tego nie mam.
 8. Zmieniłem dziś swoje podejście do obróbki luminacji. Lepiej ?
 9. Zgadzam się. Nie wiem gdzie robię błąd . To nie jest mocno wyciągane zdjęcie, przynajmniej tak mi sie wydaje
 10. Tak, oczywiście. Satelity, wysoko lecące samoloty to jeszcze daje rade, oczywiście. Ale ja tu mam blisko do Pyrzowic, tu już się szykują powoli do lądowania . Niestety na łunę światła od Bytomia i autostrady to już wiele nie poradzę. Powyżej 3 min to już tylko wąskie filtry.
 11. Powodów jest kilka w mim przypadku; - przy 300 s na moim niebie fotki mam przepalone na L - używam EQ-5 - pogoda , samoloty ( duża ilość odrzucanych klatek przy 300s )
 12. No właśnie nie potrafię znaleźć złotego środka na te gwiazdki. Jeszcze muszę trochę poeksperymentować z obróbką.
 13. To już moje czwarte podejście do tego obiektu. Za każdym razem innym zestawem. Tym razem SW Evostar 72ED + uniwersalny flattener, kamerka QHY163M z kołem i filtrami QHY, montaż EQ-5 L : 60x180s RGB : 3x15x60s, bin2 Śmiało wytykajcie najbardziej rażące mankamenty !
 14. Przyda się! Ja mimo prawie 3 lat użytkowania nie opanowałem dobrze odszumiania w mojej QHY163 .
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.