Jump to content

Teleskop

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  110
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

86 Neutral

About Teleskop

 • Rank
  Regulus
 • Birthday 01/28/1987

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.youtube.com/user/21Milosz21
 • Facebook / Messenger
  58698081

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Kraków
 • Zainteresowania
  Astronomia, Fotografia, Grafika Komputerowa, Rysowanie i Malowanie, Film, Fantastyka Naukowa.
 • Sprzęt astronomiczny
  Teleskop Newtona na montażu Dobsona z lustrem 180mm i ogniskową 1250mm. Różne okularki Kellnera i Plössla. Aparat foto i do tego jeszcze parę innych rzeczy :)

Recent Profile Visitors

1,727 profile views
 1. Pana Płeszkę poznałem osobiście w czasie imprezy teleskopowej w okolicy Dworku Biało-Prądnickiego w Krakowie, było to chyba w 2010 roku. Za jego zgodą mogłem przetestować szukacz ( dobrze pamiętam, że specjalnie dla mnie go wymontował z teleskopu i dał mi do rąk, mimo, że oto nie prosiłem, bo wiem, że montowanie go z powrotem, a potem ustawianie, zajmuje czas ) otrzymałem też kilka cennych porad jaki wybrać. Był bardzo pozytywnym człowiekiem. Niechaj spoczywa w pokoju [*]
 2. Eh..dlaczego postanowiłem przeglądnąć ten temat? Założę się, że dla autora tego tematu Ziemia z pewnością jest płaska, albo jeszcze lepiej, wklęsła, a Księżyc to sztuczny twór
 3. Patrząc na Księżyc przez teleskop wydaje ci się, że jesteś tak blisko, że uczestniczysz w misji kosmicznej i zaraz tam wylądujesz. Człowiek poleciał na Księżyc, to nie cud, po prostu zdecydowaliśmy, że tam polecimy, chciałbym postawić tam stopę.

 4. Niestety poległem, bardzo jasny Księżyc skutecznie uniemożliwił obserwację Neptuna. Gratulacje dla tych którym udało się zaobserwować zjawisko
 5. Ale jasna noc, łysy daje pięknie :)

  1. cobranocka

   cobranocka

   Opalać się można było :)

  2. antwito

   antwito

   Równie pięknie falował :P

 6. Ale jasna noc, łysy ładnie daje.

 7. Dokładnie w taki sam sposób Clyde Tombaugh odkrył Plutona, odnalazł na zdjęciach gwiazdkę która się przemieszcza.
 8. Pluton wyglądem podobny jest trochę do księżyca Neptuna, Trytona.
 9. No tak, ale im cięższy statek tym trudniej jest go rozpędzić, później zwolnić itd.
 10. I wszystko jasne i do tego jak ładnie podane. Dzięki wielkie Podsumowując, większość z nas nigdy nie dożyje orbiterów Urana, Neptuna, czy Plutona. Chyba że nastąpi jakiś wielki skok technologiczny.
 11. To akurat wiem, ale nie wiem, jakie liczby wstawił, jaka masę statku, jaki silnik, jaki ciąg, że wyszło 45 lat. Dlatego napisałem wcześniej, że nie wiem jak wyliczył 45 lat, dla jakiej masy, dla jakiego napędu i o jakiej sile ciągu. Jeżeli kolega wstawił masę 'zestawu' Cassini-Huygens to od razu mogę powiedzieć, że tak ciężkie bydle na Plutona nie poleci. Nie mam problemu z czytaniem ze zrozumieniem, i pokorą. To nie jest trolling.
 12. Mniej więcej, ekspertem nie jestem. Ma za małą siłę ciągu by wynieść cokolwiek w przestrzeń, start odbyłby się przy pomocy zwykłej rakiety, silnik jonowy byłby używany dopiero w przestrzeni. Napęd jonowy w sondzie Deep Space 1, został zaprojektowany tak, aby pracował przez 200 godzin, w praktyce działał ponad 50 razy dłużej. Z tym, że 'pchał' Deep Space 1, sonda z lądownikiem na Plutona to zupełnie inna bajka, a dokładniej masa. Dlatego napisałem ze znakiem zapytania, że może silnik jonowy powinien napędzać taką sondę? Ja również tak uważam, ciekawi mnie tylko czy taka Sonda z napędem jonowym doleciałaby do Plutona szybciej niż New Horizons? Tak, jeżeli napęd sondy byłby wstanie poradzić sobie z masą takiego zestawu. Huygens był zaprojektowany tak by poradzić sobie z warunkami panującymi na Tytanie, Pluton to zupełnie inny świat, więc masa takiego lądownika pewnie byłaby inna. Fakt, to jest problem. Za długo bo? Połowę drogi zajęłoby przyspieszanie, połowę hamowanie, ja tak sobie to wyobrażam. Jeżeli chodzi o trasę sondy, to nie sugerowałem żadnej. Nie wiem jak wyliczyłeś 45 lat, dla jakiej masy, dla jakiego napędu i o jakiej sile ciągu. Kontekst był taki, napisałeś że nie udzielasz się w temacie i się nie znasz. Jeżeli nie wiesz co oznacza znak zapytania, który postawiłem pisząc o silniku jonowym jako napędzie sondy która miałaby lecieć na Plutona, to może się nie znasz. Gdybyś wiedział... ..nie napisałbyś tego i atakował mnie zupełnie bezpodstawnie tak jak w twoim pierwszym poście, w prawdzie zrobiłeś to delikatnie ale jednak. To nie jest moja "zagrywka" tylko twój brak umiejętności interpretacji znaku zapytania. Bo ja nie twierdzę, że silnik jonowy powinien być zastosowany, zadaję pytanie. Nie będę już do tego się odnosić. Moim zdaniem najwięcej zależy od budżetu. A cięcia w NASA niestety sprawiają że nie jest z tym najlepiej. Stwierdziłeś w swojej pierwszej wypowiedzi adresowanej do mnie, że silnik jonowy jest do bani bez podania jakichkolwiek argumentów, więc zasugerowałem żebyś sobie poczytał na ten temat. Do tego też nie będę się już odnosić. Ja tego też nie rozumiem. Nie ty jeden.
 13. Ja mogę coś tam dać, robimy zrzutkę na misję na forum? Pluton zostałby ślicznie zbadany i przy okazji można by było wysłać tam nasze 'elity' polityczne, więc same plusy Jeżeli na Europie znajdują się kominy hydrotermalne jak na Ziemi to... Europa jest bliżej i oferuje możliwość odnalezienia pozaziemskiego życia więc mi też się wydaje, że prędzej coś na Europie wyląduje niż na Plutonie. Ale na Plutonie też coś kiedyś wyląduje, tam też jest co badać.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.