Jump to content

Lysy

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  2439
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Lysy last won the day on April 18 2018

Lysy had the most liked content!

Community Reputation

4063 Excellent

1 Follower

About Lysy

 • Rank
  Syriusz
 • Birthday 10/08/1965

Kontakt

 • Strona WWW
  http://

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Warszawa
 • Zainteresowania
  Kosmologia, astronomia, fotografia, ekonomia, polityka, literatura. Żeby nie przedobrzyć z intelektualizmem: air soft gun - ASG team Piaseczno.
 • Sprzęt astronomiczny
  C-11, losmandy

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Kolejna ostatnia obróbka :):):) Zainspirowany fotką z Hubble'a spróbowałem kilku narzędzi z PS do mieszania kolorów. Plus blurowanie artefaktów . Moim zdaniem ze zwykłego RGB, kolorystycznie "prawie się da". Brakuje mocnego B i nawet funkcja selectice color niewiele tu wnosi. Wrzucam poglądowo Oczywiście rozdzielczość to NIECO inna sprawa...
 2. Spróbuj może w programie Autostakkert, jest znacznie szybszy i bardziej intuicyjny niż Registax (free również).
 3. Hm materiał niestety masakryczny...Mars wygina się na wszystkie strony świata :):) Fotka na szybko z 20% wsadu.
 4. No tak, myślę że w sensie widoczności całej powierzchni niewiele się już zmieni Ale co fakt to fakt - poprawię opis w celach statystycznych :):)
 5. Witam ponownie Na koniec dokładnie przeprocesowana fotka z próbą wydobycia czegoś "spod" chmury pokrywającej prawą stronę Marsa (prawą w sensie - na obrazku :)..).
 6. Witam. Mars z dzisiejszej nocy - w największym zbliżeniu z Ziemią. Pomimo kiepskiego seeingu i chmur trafiła się chwila dobrej widoczności. Tym razem znacznie więcej materialu dla RGB. Cieszę się, że udało mi się złapać planetkę w takich warunkach. O godz. 21 w zasadzie miałem machnąć ręką, zachmurzenie było 100%.
 7. Hejka. To już NAPRAWDĘ ostatnie podejście :):):) Walka z mieszaniem warstw z zachowaniem maksymalnej informacji z kanału L. Różne stopnie funkcji unsharp mask (mocniejsze parametry dla małych rozdzielczości). Żeby mnie już nie kusiło aviki idą do archiwum Trza kliknąć w obrazek
 8. Jakoś nie do końca przemawia do mnie ten artykuł... Dyfrakcja spowodowana błędami powodowanymi określonym ściśle przesuwaniem się "czy migotaniem" krawędzi Marsa w wyniku zmian seeingowych? Tymczasem błąd wystepuje prawie na wszystkich fotkach i niezależnie od użytego teleskopu. Jednak pokombinuję z gammą, pamiętam problemy z efektem "cebuli" przy gammie innej niż równe 50% na Saturnie czy Jowiszu, Piersza moja sugestia jest taka, żaby nagrywać z niepełnym histogramem. Pogoda niestety nie pozwala na próbkowanie
 9. Teleskop mi odwraca obraz... Matriał zbieram 14" Dall Kirkhamem, cassegrain. Z tym że to trochę masakryczna konstrukcja, ogniskowa własna niemal 7 metrów, bardzo małe LW, kamerka ASI 174 (bardzo duży pixel), barlow apo APM, IR pass obecnie Baaderowski (polecam).
 10. Dokładnie :) Ten artefakt to trochę dziwna sprawa. Przyczyna jest trudna do określenia. Występuje niezależnie od jakości seeingu. Nie występuje przy niewielkiej ilości stackowanych klatek (odkrywcza myśl, hehe). Przy następnej sesji spróbuję zmieniać w niewielkim stopniu parametr gamma bo podejrzewam, że to jest przyczyną tego ringu.
 11. Ostatnie już podejście do obróbki materiału z 24-go. Tym razem mniejsza ilość klatek i zabawa z korekcją gamma w PS. Celem było pozbycie się nie tyle szumu co gwałtownych przejść tonalnych, to fajne narzędzie, obraz jest mniej "betonowy". Jednocześnie wydaje mi się, że przesadzając z dekonwolucją można nieświadomie kreować artefakty. Także lajtowo i delikatnie tym razem Obawiałem się mydła a wyszło chyba całkiem znośnie.
 12. Pogoda się ze..psuła. Próbuję nieco zmienić procesing materiału. Mniejsza ilość powótrzeń przy dekonwolucji, zmiękczania w celu pozbycia się szumu itp. Próba pozbycia się gwałtownych przejść tonalnych. Przy kanale L uzyskanym z IR pass to trudne, trochę żałuję że nie wykorzystałem po prostu R do zebrania luminacji. Mam co prawda krótki flmik (30 sek) do zbierania koloru, ale to zdecydowanie za mało klatek. Próbka uzyskania czegoś nowego z niczego nowego poniżej
 13. I na koniec na kolorowo Trochę mało materiału zebrałem na kanały RGB, zmniejszyłem nasycenie żeby uniknąć szumu. Przydał się tutorial Łukasza o składaniu w PS na zasadzie LRGB + RGB.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.