Jump to content

Lysy

Społeczność Astropolis
 • Posts

  2463
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Lysy last won the day on April 18 2018

Lysy had the most liked content!

1 Follower

About Lysy

 • Birthday 10/08/1965

Kontakt

 • Strona WWW
  http://

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Warszawa
 • Zainteresowania
  Kosmologia, astronomia, fotografia, ekonomia, polityka, literatura. Żeby nie przedobrzyć z intelektualizmem: air soft gun - ASG team Piaseczno.
 • Sprzęt astronomiczny
  C-11, losmandy

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Lysy's Achievements

4.3k

Reputation

 1. Ponieważ planetki się "skończyły", a trochę popracowałem sobie nad materiałami udostępnionymi przez kolegów w dziale "bawimy się materiałem" odgrzebałem własny dość leciwy materiał i spróbowałem jeszcze raz go przeprocesować uzbrojony w nową (powiedzmy) wiedzę...:) Jest to 50% klatki z Canon 50D (niestety APSC) z obiektywem Sigma S 150-600, parametrów fotki nie pamiętam. Montaż - eg 3-2 z napędem w jednej osi. O kolorze nie warto wspominać, coś się rozprzęgło przy obróbce, gradienty nieusuwalne, banding trudny do usunięcia przez astronomy tool w PS. Ale w bw da się oglądać Spróbuję następnie jak pogoda dopisze zacząć zabawę z pełną klatką z nieśmiertelnym obiektywem Canona 70-200 F/4. Sigmę sprzedałem i żałuję do dzisiaj.
 2. Sorry, powinno być w wątku "bawimy się materiałem", mea culpa.
 3. Na kolorowo i w mniejszej skali, fitswork odmawia posługi przy dużych plikach. Poza tym mniej szumu...:):)
 4. https://trybawaryjny.pl/czy-moge-kupic-adobe-bez-subskrypcji/
 5. Co do obróbki DS to ze mnie żaden specjalista Czytając jednocześnie tutorial spróbowałem W sumie fajna zabawa (ale i trudna).
 6. Ostatnia obróbka materiału sprzed tygodnia ...mniej hardcorowo...:) plus krótka animacja z dość niskiego położenia Jowisza, zaledwie 13 klatek w gifie.
 7. Pierwszy i chyba ostatni Saturn z b. roku... Warunki średnie, przegapiłem też zdrowo górowanie. Ale zaliczony
 8. Może uda mi się sklecić krótki gif z Jowiszem z kilkunastu klatek oraz zmuszę się do obróbki Saturna z tej sesji (planetka była już po górowaniu).
 9. Jeszcze jedna obróbka na normalnym monitorze
 10. Wreszcie niezły seeing + mycie lusterka. Fotka z ostatniej soboty, około 1600 klatek w L + 3 30-sekundowe aviki dla RGB. Z góry sorry za ciężki plik. Wskazane otwierać w nowej karcie...:)
 11. Spróbowałem swoich sił, Maxim, AI i PS. Zajmuje się głównie planetkami, tutaj kolor sobie odpuściłem, nieusuwalne gradienty. Fotka przycięta żeby pozbyć przepalonej gwiazdy w górze kadru Pseudo-flat w maximie, dekolwolucja w Astra Image i trochę rzeżby w PS (zmniejszanie gwiazdek + redukcja szumów DS).
 12. Na koniec zdjątko Jowisza z zaledwie 600 klatek -z 1 minutowego avi dla materiału zbieranego do gifa.
 13. Niestety nie mogę wziąć udziału w ankiecie. Wydałem tyle, że usunąłem z mózgownicy te niewygodne wiadomości. Po co się denerwować... Ale są też "pozytywy": 1)Mieszkania podrożały i tak musiałbym jeszcze trochę dołożyć do kawalerki w centrum Warszawy... 2)Kojący serce i duszę aspekt: na sprzedaży używanego sprzętu traci się tylko około 30-40% Wybiórczo sobie policzyłem, że w sumie przewinąłem przez własne ręce około 60 lornetek. Masakra... I ten browar na zlotach... Nie jest to hobby specjalnie rentowne... Poza tym ze schizami nie warto walczyć... No i tyle w temacie
 14. Wersja reżyserska po derotacji w winjuposie. i nierównej walce z kolorem
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.