Skocz do zawartości

Lysy

Społeczność Astropolis
 • Zawartość

  2354
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana Lysy w dniu 18 Kwiecień

Użytkownicy przyznają Lysy punkty reputacji!

Reputacja

3548 Excellent

1 obserwujący

O Lysy

 • Tytuł
  Syriusz
 • Urodziny 08.10.1965

Kontakt

 • Strona WWW
  http://

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Warszawa
 • Zainteresowania
  Kosmologia, astronomia, fotografia, ekonomia, polityka, literatura. Żeby nie przedobrzyć z intelektualizmem: air soft gun - ASG team Piaseczno.
 • Sprzęt astronomiczny
  C-11, losmandy
 1. Jowisz 2018

  I w tym sezonie na tym pozostanę Środek przepalony, końcowe klatki z zaparowanym meniskiem po prostu zapodałem automat bez zabawy na poszczególnych klatkach, w autostakkert bez wyrównania jasności, taki żywiec naturalny z teleskopu
 2. Jowisz 2018

  Wymęczyłem filmik Paramentry obróbki identyczne, co pozwala zorientować się w zmieniających się warunkach podczas sesji. Również fotka wynikowa z jednego z możliwszych avików. Animacja składa się z 85 klatek, ufff....
 3. Jowisz 2018

  Ja po animacji. którą teraz składam z 85 (niestety) 1-minutowych filmików - pomimo,że 50% pracy wykonuje automat to chyba na dlużej odpuszczę sobie gifowanie. Siedzę drugą godzinę nad materiałem, a nie jestem nawet w połowie...syzyfowa praca...Trzeba mieć anielską cierpliwość do kwadratu albo być na emeryturze Krócej zbierałem materiał niż trwa jego obróbka. Planetarny hardcore.
 4. Jowisz 2018

  To i ja się dorzucę, Jowisz z godziny 00.47. W zasadzie zebrałem materiał na animację ale z tym będzie sporo pracy. SCT 8" (Meade LXD 75), duuuuże pole i bardzo wolne f/ps - około 15-20 klatek/ sek w porywach, laptop się zagotował
 5. Omegon 25 x 100

  No właśnie co do Argusa opinie są dość mieszane. Mniejsza na oko ogniskowa i problemy. Aktualnie posiadam dokładnie taką samą lornetę (Nightstar 25x100) i jest to całkiem przyjemy i relatywnie tani sprzęt, dpstepny również pod innymi szyldami. China normalnie Jedyna negatywna sprawa to dość wąskie pole. Mam również porównanie z 28x110 i tam kontrast i rozdzielczośc były na sporo wyższym poziomie, ale sam ciężar lornety dawał w kość..:)
 6. Nowy kłopot z EQ3

  Plus dobre wyważenie, mont powinien "ciągnąć" a nie "zwalniać czy też "hamować" setup podczas pracy, nie wiem jak to inaczej opisać Czyli przy pracy montażu podczas wznoszenia się obiektu, teleskop powinien być tak wyważnonym na danej osi, aby silnik musiał pokonywać najpierw niewielki opór spowodowany momentem obrotowym (ciężarem teleskopu) a potem dopiero realizowac obrót. Oczywiście są to minimalne wartości.
 7. Teleskopy i obserwacje planetarne

  Oj, nie sądzę W dobrze skolimowanym refraktorze jest to jak najbardziej osiągalne., WPC i cienie księżyców są widoczna dośc ostro, na pewno bez takich rozmyć (w dobrych warunkach ofcrs).
 8. Teleskopy i obserwacje planetarne

  Zgodnie z zapowiedzią, niestety nie mam innych fotek a telp poza wawą. Tak poglądowo
 9. Teleskopy i obserwacje planetarne

  Pewnie tak, ale niestety TAL 100RS miałem wieki temu i nie jestem w stanie precyzyjnie odtworzyć tych obrazków. Natomiast tak w dużym skrócie - zakładając takie same światlosiły w achromatach, AC rośnie bardzo gwałtownie w miarę wzrostu apertury, miałem kiedyś link do tej zależności, ale nie mogę odnaleźć. W każdym razie nie jest to wzrost liniowy, raczej wykładniczy Dobrym sposobem na przekonanie się "jak to działa" jest ruchoma diafragma na obiektyw. Sam jestem ciekaw, jak wyglądałby Jowisz w refraktorze 150/1200 z przesłonięciem soczewki do 100mm. F/12 to optycznie teleskop będący czymś pomiedzy typowym makiem a SCT, obrazek mógłby być całkiem przyjemny. Tym bardziej, że przecież i w katadioptrykach płyty korekcjne również wprowadzają szczątkowe AC (nieco nieudolnie starałem się to pokazać na fotce - MAK180 i SCT 8").
 10. Izolacja SCT & MAK zamiast wychładzania...

  I tak właśnie jest. Niestety w konstrukcji zamkniętej wyciagniętej nawet z elektronicznie sterowanej lodówki nastąpi w miarę zmian temperatury zewnętrznej w terenie degradacja obrazu dopóki powietrze "w środku" nie osiągnie temperatury otoczenia. Np. 14" SCT w przypadku szybkiej zmiany temperatury w nocy nawet nie sa w stanie wyrównać tej temperatury zwyczajnie czasowo. Miałem swego czasu 11" SCT i do poprawnego "avikowania" potrzebował ok. 3 bitych godzin na zewnatrz.
 11. Jowisz 2018

  Fakt Jupiterek w tym roku jest (i będzie) nisko, ale walczyć należy To jest pozycja Jowisza, która wymaga po prostu ślęczenia nad setupem 3 godziny i polowania na te 5 minut w miarę przyzwoitego seiingu (a takie "dziury" autentycznie wystepuja, nawet dośc często. Czysty hardcore i to właśnie mnie kręci w avikowaniu Im trudniej tym większe wyzwanie!
 12. Tak. Jako ekonomista potwierdzam. Adam, zaskoczyłeś mnie pozytywnie, niewiele osób kalkulujących zakup poza UE wie, że cło jest oblliczane do wartości towaru + transport. a VAT od tego wszystkiego razem. Dodam jeszcze, że jeżeli cena transportu lub koszt całej spedycji odbiega od cen w katalogach celnych to UC i tak przyjmuje wyższą kwotę z katalog do określenia VAT. Słodko nie jest Porównywanie cen w USA i w Polsce na zasadzie 1PLN = X USD to totalne nieporozumienie. Oczywiśice pomijam incydetalne przypadki gdy mamy kogoś w USA lub kupujemy tanie rzeczy np. z Astromartu z rejonu USA + Kanada.
 13. Jowisz 2018

  Ładny detal
 14. Teleskopy i obserwacje planetarne

  O DK? Cóż, 14", bardzo małe LW, robiony na zamówienie. Lustro PW 1/10L (lol) plus powłoki hilux. Fotki sprzętu mam w robocie, wrzucę w poniedziełek.
 15. Teleskopy i obserwacje planetarne

  Ja lookałem konkretnie przez celestrona 150/750, niestety w moim odczuciu nie dalo sie tego widoku zaakceptować... (fakt, że teleskop był bez przesłony obiektywu). Na DS (oprócz jasnych gwiazd) obraz był bardzo fajny, to wymiatacz do szerokich pól. Saturna niestety nie udało mi się poobserwować tym refraktorem.
×