Jump to content

Lysy

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  2444
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Lysy last won the day on April 18 2018

Lysy had the most liked content!

Community Reputation

4116 Excellent

1 Follower

About Lysy

 • Rank
  Syriusz
 • Birthday 10/08/1965

Kontakt

 • Strona WWW
  http://

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Warszawa
 • Zainteresowania
  Kosmologia, astronomia, fotografia, ekonomia, polityka, literatura. Żeby nie przedobrzyć z intelektualizmem: air soft gun - ASG team Piaseczno.
 • Sprzęt astronomiczny
  C-11, losmandy

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Pogoda nie rozpieszcza u mnie więc mała wariacja z ostatnim materiałem Zmiana punktów stackowania plus próba pozbycia się zielonego zafarbu na obrzeżach planetki.
 2. Szczegół na obrazku zależy przede wszystkim od apertury teleskopu i doboru odpowiedniego pixela w kamerce, poczytaj sobie o kryterium Nyquista (dobór ogniskowej wypadkowej do kamerki i apertury teleskopu, w praktyce to dobór krotności barlowa). Pamiętaj, że krotność nominalną barlowa można łatwo zmienić oddalając lub przybliżając soczewką do matrycy, ewentualne błędy na obrzeżach obrazka w przypadku planet nie maja żadnego praktycznego znaczenia). Jeśli to Ci w czymś pomoże, to ja obrabiam fotki w kolejności: Autostakkert (stackowanie) Astra Image (dekonwulacja wg Nyguista) - bez teg
 3. Witajcie. Dzisiejszy Jupiterek z godziny ok. 0.30. Potem nastały chmurwy...
 4. Dopiero zobaczyłem topik, powalczyłem trochę z M51. Gradienty zabijają , trochę pomaga astro tools w PS. Ja w zasadzie w planetkach działam, ale zabawa fajna z tym materiałem. RGB i L.
 5. Trudno połączyć fajne miejsce i zakuprze na którym nic nie wybudują przez lata. Swego czasu kupiłem taką działkę, domek na zupełnym odludziu, rejon dorzecza Narwii. Po 10 latach obok mam już ok. 15-20 sąsiadów z domami i oświetloną jasno droga ok. kilometr (łunę widać). Jest ciemno, widać dobrze drogę mleczną....ale - to nie to co było Dodatkowym "atutem" są drzewa, które z metrowych rachitycznych sosenek mają już po 5-8 metrów, na szczęście środek terenu mam "czysty" i w zeszłym roku uroczyście wmurowałem tam piera :). Wracając do meritum - takich miejsc w Polsc
 6. Kolejna ostatnia obróbka :):):) Zainspirowany fotką z Hubble'a spróbowałem kilku narzędzi z PS do mieszania kolorów. Plus blurowanie artefaktów . Moim zdaniem ze zwykłego RGB, kolorystycznie "prawie się da". Brakuje mocnego B i nawet funkcja selectice color niewiele tu wnosi. Wrzucam poglądowo Oczywiście rozdzielczość to NIECO inna sprawa...
 7. Spróbuj może w programie Autostakkert, jest znacznie szybszy i bardziej intuicyjny niż Registax (free również).
 8. Hm materiał niestety masakryczny...Mars wygina się na wszystkie strony świata :):) Fotka na szybko z 20% wsadu.
 9. No tak, myślę że w sensie widoczności całej powierzchni niewiele się już zmieni Ale co fakt to fakt - poprawię opis w celach statystycznych :):)
 10. Witam ponownie Na koniec dokładnie przeprocesowana fotka z próbą wydobycia czegoś "spod" chmury pokrywającej prawą stronę Marsa (prawą w sensie - na obrazku :)..).
 11. Witam. Mars z dzisiejszej nocy - w największym zbliżeniu z Ziemią. Pomimo kiepskiego seeingu i chmur trafiła się chwila dobrej widoczności. Tym razem znacznie więcej materialu dla RGB. Cieszę się, że udało mi się złapać planetkę w takich warunkach. O godz. 21 w zasadzie miałem machnąć ręką, zachmurzenie było 100%.
 12. Hejka. To już NAPRAWDĘ ostatnie podejście :):):) Walka z mieszaniem warstw z zachowaniem maksymalnej informacji z kanału L. Różne stopnie funkcji unsharp mask (mocniejsze parametry dla małych rozdzielczości). Żeby mnie już nie kusiło aviki idą do archiwum Trza kliknąć w obrazek
 13. Jakoś nie do końca przemawia do mnie ten artykuł... Dyfrakcja spowodowana błędami powodowanymi określonym ściśle przesuwaniem się "czy migotaniem" krawędzi Marsa w wyniku zmian seeingowych? Tymczasem błąd wystepuje prawie na wszystkich fotkach i niezależnie od użytego teleskopu. Jednak pokombinuję z gammą, pamiętam problemy z efektem "cebuli" przy gammie innej niż równe 50% na Saturnie czy Jowiszu, Piersza moja sugestia jest taka, żaby nagrywać z niepełnym histogramem. Pogoda niestety nie pozwala na próbkowanie
 14. Teleskop mi odwraca obraz... Matriał zbieram 14" Dall Kirkhamem, cassegrain. Z tym że to trochę masakryczna konstrukcja, ogniskowa własna niemal 7 metrów, bardzo małe LW, kamerka ASI 174 (bardzo duży pixel), barlow apo APM, IR pass obecnie Baaderowski (polecam).
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.