Jump to content

jutomi

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1370
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

jutomi last won the day on July 17 2018

jutomi had the most liked content!

Community Reputation

2071 Excellent

About jutomi

 • Rank
  Arktur

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.dachynarabek.pl tomasz_miazgowicz@interia.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Koziegłowy k.Poznania
 • Zainteresowania
  astronomia, fotografia, turystyka, wędkarstwo
 • Sprzęt astronomiczny
  TSAPO1006, C8N, Columbus 12,8", Zhumell 25x100, DOE 10,5x70, Nikon EII 8x30

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Wczoraj postanowiłem wykorzystać rozpogodzenie po zachodzie słońca i pomimo wszechobecnych cirrusów zrobić pożegnalne zdjęcia Samyangiem z podpiętą puszką FF. Poniższe fotki to pełne klatki, nie kadrowane, jedynie ze zmniejszoną rozdzielczością. Samyang przymknięty o jedną działkę do 4,0. Testowałem głównie punktowość gwiazd w narożnikach przy pełnej klatce. Na pierwszym zdjęciu to nie monstrualna winieta ale ciągle jeszcze jasne niebo na zachodzie około godziny 21. - białe noce zbliżają się nieubłaganie. Gwiazdozbiory zimowe: w jednym kadrze od zachodzącego Wielkiego Psa aż d
 2. Mam na sprzedaż bardzo dobry, stałoogniskowy, budżetowy obiektyw UWA do astrofotografii szerokich połaci nieba: Samyang 14/2,8 ED AS IF UMC. Mocowanie Canon. Nowsza wersja, z czerwonym paskiem. W zestawie: - obiektyw, - oba dekielki, - papierkologia i oryginalne pudełko. Obiektyw zakupiony cztery lata temu. Jestem jego drugim właścicielem. Przez ten czas bardzo dobrze współpracował z moim Canonem 60d a potem z 6d. Chociaż nie wybierałem obiektywu spośród kilku, uważam że trafiłem na udany egzemplarz. Na dowód przesyłam zdjęcie Drogi Mlecznej p
 3. Panoramka 360o w dobrej rozdzielczości: https://www.360cities.net/image/mars-panorama-perseverance-rover-martian-solar-day-0045/vr
 4. Jak się Wam podoba ten filmik? https://spaceweathergallery.com/indiv_upload.php?upload_id=173349 Szabolcs Nagy - z Londynu Mi szczęka opadła.
 5. Marcin, a skąd się wzięły te specyficzne jednoramienne spajki widoczne szczególnie na Maji, Taygecie, delikatniej na Celaeno i pod zupełnie innym kątem na Alcyone? Nie są powtarzalne na wszystkich najjaśniejszych gwiazdach, więc to nie jest efekt ściśniętej niesymetrycznie celi obiektywu. Poza tym to CFF.
 6. 1. SQM-L - i zawsze wiem jakiej jakości niebo mam nad głową. 2. Nikon 8x30 EII - lornetka do wszystkiego, na zawsze. 3. Oczy Wyraka 3x - idealnie skorygowana; do podziwiania Wszechświata w niecodziennym powiększeniu.
 7. Świeża fotka sprzed godziny. C6d+C2002,8 @4,0 1x25s ISO6400
 8. Mam takie samo zdanie. Jedyna uciążliwość w porównaniu do mk2 to brak gibanego wizjerka, reszta w astrofoto przemawia za mk1.
 9. Ktoś lobbował? Artykuł na głownej w Interii: https://menway.interia.pl/obyczaje/nauka/news-zanieczyszczenie-swiatlem-zagrozenie-ktore-widac-az-za-dobrz,nId,4968238#iwa_source=worthsee
 10. Z MTO to nawet Super Plossle są super. Nie masz dostępu do jakiegoś jasnego Newtona f/4,5-5,0 ? Swoją recenzję Morfeuszy robiłem z Newtonem f/5 i refraktorem f/6 - byłaby większa analogia i łatwiejsza interpretacja wyników.
 11. Skoryguj zegarek w aparacie. O tej godzinie planety były 2o40' pod horyzontem.
 12. Nie wiem jak mi się to udało ale na zapowiadane w ostatnich dniach permanentne zachmurzenie każdego wieczoru, miałem cztery na pięć wieczorów z pogodnym niebem. Wczorajsza pogoda była z tych wieczorów najlepsza – mogłem podziwiać koniunkcję aż do 17:48, gdy Jowisz z Saturnem będąc około 1,5 stopnia nad horyzontem znikły w napływającym od zachodu zachmurzeniu. Niedzielna fotka z TSAPO1006 + C6d (seening fatalny) Wczorajsza koniunkcja C6d +C200/2,8 a) Parka na optymalnej wysokości – z gwiazdką HD 191250 robiącą za fałszywy piąty księżyc galileuszowy b)
 13. Dzisiaj pogoda po zachodzie słońca była również łaskawa. Tym razem zapolowałem na parkę planet z długą ogniskową w wizualu . Wybrałem się w teren z D-K 210/3540, który współpracując z ESem 30/82* dał powiększenie 118x przy polu widzenia około 42'. Saturn z Jowiszem przy dzisiejszej separacji 21' idealnie mieściły się w polu widzenia. Jowisz pięknie prezentował się z przyklejoną z jednej strony Europą a z drugiej w większej separacji Io i całkiem daleko Calisto. Saturn nie pokazał jednoznacznie żadnego satelity. Pamiątkowa fotka z C6d + S50/1,4.
 14. Dzisiejszy slalom między chmurami. Dystans między Saturnem i Jowiszem (28') jest już zauważalnie mniejszy niż średnica Księżyca. Potrójna koniunkcja nad poznańską starówką z przyległościami. C6D + C200/2,8 @3,2 ISO3200 ~0,5s
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.