Jump to content

jupiter1969

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  312
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

187 Good

About jupiter1969

 • Rank
  Altair
 • Birthday 02/08/1969

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Słupsk
 • Sprzęt astronomiczny
  SW 14,Scopos 30 mm,SW UWA 13 i 8 mm,ES 6,7 i 4,7.DO SL 15 X 70,polaryzacyjny zmienny i kolorowe.

Recent Profile Visitors

4379 profile views
 1. Mnie natomiast zastanawia wiarygodność tego materiału. Autentyczny ?Tak,owszem ,ale nie koniecznie muszą zgadzać się daty. Mimo wszystko powodzenia życzę.
  1. Mareg

   Mareg

   "(...) The strong evidence that muons deviate from the Standard Model calculation might hint at exciting new physics (...)". Ponadto piszą, że szansa na to, że wyniki są "fluktuacją statystyczną" jest tylko jak 1 : 40 000 i że na razie przeanalizowali 6 % spodziewanych danych. Więc wystarczy trochę jeszcze poczekać i będziemy wiedzieć, czy mamy jakąś "Nową Fizykę", której wielu fizyków z takim utęsknieniem wypatruje.

    

 2. Oczywiście,ale tak jak pisałem,z rysunku wynika że ten efekt będzie miał miejsce bez względu na tępo ekspansji.
 3. Nie wydaje mi się,ten efekt będzie widoczny ,be względu na tempo ekspansji.
 4. Witam. Zgodnie z rysunkiem zamieszczonym poniżej wszechświat się rozszerza,a jego tempo rośnie wraz z odległością od obserwatora ( tak to widzi obserwator ),pomimo iż tempo ekspansji może być takie samo dla każdego zakątka kosmosu.Teoretycznie tempo ekspansji wszechświata może zwalniać,a obserwator będzie widział,że przyśpiesza,tak wynika z rysunku.( oczywiście jeśli narysowałem to dobrze ) Nasuwa mi się pytanie : jak naukowcy doszli do wniosku,że ekspansja przyspiesza ? To zagadnienie nie jest dla mnie jasne.
 5. Tak,wiem,ale nie jest w stanie zaprzeczyć,wręcz przeciwnie - zachęca do takiej interpretacji.
 6. Witam. Pozwólcie,że rozwinę swoją hipotezę. WW mógł mieć swoją przyczynę w przyszłości,a zajść w przeszłości,tak to właśnie mi się ostatnio ubzdurało.Pomysł wydaje się być całkiem fajny i tłumaczy to skąd wziął się wszechświat. Wyobrażam to sobie jako potężną Czarną Dziurę w przyszłości,której osobliwość dąży nie do nieskończenie małego rozmiaru,tylko do zera.Grawitacja nie pozwala na wybuch,a materia nie może po prostu zniknąć.Powstaje Biała Dziura,której efektem jest WW,ale w przeszłości. Jest jeszcze jedna konsekwencja tej hipotezy - to Wieloświat - takich zdarzeń
 7. Sprawdź czy LW jest wycentrowane na pająku.
 8. Trzecie lustro,te skośne to flip mirror,nie ma znaczenia w kolimacji.
 9. Powinno być inaczej : kątówka 90 * - Barlow - okular,a najlepiej kątówka- okular,bez Barlowa.
 10. W tych najmniejszych skalach kierunek upływu czasu wydaje się nie mieć znaczenia. Wiagrę se kup.
 11. Zrozumieliśmy się dobrze i dziękuję za odpowiedź. Może kiedyś uda nam się poznać odpowiedzi na te pytania,dziś musimy zadowolić się wiedzą tylko do pewnego momentu. Pozdrawiam.
 12. Witam. W bardzo prosty i przystępny sposób to wytłumaczyłeś,chyba prościej się nie da.Masz talent. No,ale do rzeczy.Od jakiegoś czasu zgłębiam te zagadnienia i bardzo mnie to zafascynowało. OTW,STW,BB,Model Standardowy,chłonę jak gąbka i nie ukrywam mózg mi się gotuje,przychodzą mi do głowy strasznie dziwne pomysły,im dalej w to brnę tym więcej tych dziwnych pomysłów. Niestety nie mam wykształcenia w tym kierunku,ale mam nadzieję,że zdołam zrozumieć choć cześć tych fascynujących zagadnień. Mam do Ciebie teoretyczne pytanie. Co jeśli BB miał miejsce w przyszłości
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.