Jump to content

jupiter1969

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  274
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

168 Good

About jupiter1969

 • Rank
  Altair
 • Birthday 02/08/1969

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Słupsk
 • Sprzęt astronomiczny
  SW 14,Scopos 30 mm,SW UWA 13 i 8 mm,ES 6,7 i 4,7.DO SL 15 X 70,polaryzacyjny zmienny i kolorowe.

Recent Profile Visitors

2926 profile views
 1. Krosno,siedlisko płaskoziemskiego szajsu, ! Witaj na kulistej Ziemi !!! Reptusie wylandowali !
 2. U mnie nie jest,coś z tego wynika ?
 3. Mam SW UWA 8 mm 70* w tej starszej wersji.Używałem go w 14" i byłem z niego bardzo zadowolony. Te szkiełko wydaję się być bardzo rozsądnym wyjściem w Twojej sytuacji. Mam go na sprzedaż.
 4. Gratki Macieju ! Tym bardziej ,że załapały się 2 znaczki mercedesa ,co nie zbyt często się zdarza.
 5. Tyle zachodu,a można było zakupić taki z adapterem : https://teleskopy.pl/Filtr-księżycowy-polaryzacyjny-BST-/-TPL-1,25--teleskopy-611.html Jeden wkręcasz w adapter a drugi w okular i po sprawie.
 6. Nic nie ogranicza,nie trzeba mieć konta.by tam zajrzeć.
 7. Pod warunkiem,że nie znikną w ciemności. Jasne,ale nie zmienia to postaci rzeczy,że jest już za ciemno. Większość z nas omija 13%,woli 25 %,ale jak mówisz : co się komu podoba.
 8. !3 % hm... Jak dla mnie znacząco za ciemno ( nie zobaczymy już tych drobnych detali ),znacznie lepiej będzie w 25 %. Polaryzacyjny i owszem,ale pojedynczy,na podwójnym obraz sporo traci na ostrości.
 9. W Newtonie będzie to zapewne tak jak mówisz,ale w refraktorze może być już znacznie gorzej,gdy dołożymy do tego kątówkę i przesunięcia się na siebie nałożą.
 10. A ściągnij z całym pająkiem,potem tylko wycentrujesz i po sprawie.
 11. Nie wiem jak w 8"ale w 14" mam dwie wysokości wysunięcia na rurkach. Zapodaj fotkę z tym co masz w wyciągu.
 12. Okręgi powinny być idealnie centryczne, domknięte i jednakowej grubości,może przyjrzyj się im dokładnie,nie żebym się czepiał,ale sam to też kiedyś robiłem i tez mi się wydawało,że jest ok,a nie było. Wiele razy obserwowałem nie zbyt dobrze skolimowanym teleskopem,i jakoś nie było tragedii. Co do planet,to trzeba poczekać aż będą wyżej,a najlepiej je obserwować godzinę po zachodzie Słońca.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.