Jump to content

jupiter1969

Społeczność Astropolis
 • Posts

  312
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by jupiter1969

 1. Mnie natomiast zastanawia wiarygodność tego materiału. Autentyczny ?Tak,owszem ,ale nie koniecznie muszą zgadzać się daty. Mimo wszystko powodzenia życzę.
  1. Mareg

   Mareg

   "(...) The strong evidence that muons deviate from the Standard Model calculation might hint at exciting new physics (...)". Ponadto piszą, że szansa na to, że wyniki są "fluktuacją statystyczną" jest tylko jak 1 : 40 000 i że na razie przeanalizowali 6 % spodziewanych danych. Więc wystarczy trochę jeszcze poczekać i będziemy wiedzieć, czy mamy jakąś "Nową Fizykę", której wielu fizyków z takim utęsknieniem wypatruje.

    

 2. Oczywiście,ale tak jak pisałem,z rysunku wynika że ten efekt będzie miał miejsce bez względu na tępo ekspansji. Niczego nie kwestionuję,po prostu nie jest to dla mnie oczywiste. I to jest odpowiedź.O to właśnie mi chodziło. Faktycznie,na podstawie modeli można wyciągnąć wnioski co do tempa ekspansji. Dzięki za rzeczową odpowiedź. ps. Prosimy o niepisanie postu pod postem. Darek_b
 3. Nie wydaje mi się,ten efekt będzie widoczny ,be względu na tempo ekspansji.
 4. Witam. Zgodnie z rysunkiem zamieszczonym poniżej wszechświat się rozszerza,a jego tempo rośnie wraz z odległością od obserwatora ( tak to widzi obserwator ),pomimo iż tempo ekspansji może być takie samo dla każdego zakątka kosmosu.Teoretycznie tempo ekspansji wszechświata może zwalniać,a obserwator będzie widział,że przyśpiesza,tak wynika z rysunku.( oczywiście jeśli narysowałem to dobrze ) Nasuwa mi się pytanie : jak naukowcy doszli do wniosku,że ekspansja przyspiesza ? To zagadnienie nie jest dla mnie jasne.
 5. Tak,wiem,ale nie jest w stanie zaprzeczyć,wręcz przeciwnie - zachęca do takiej interpretacji.
 6. Witam. Pozwólcie,że rozwinę swoją hipotezę. WW mógł mieć swoją przyczynę w przyszłości,a zajść w przeszłości,tak to właśnie mi się ostatnio ubzdurało.Pomysł wydaje się być całkiem fajny i tłumaczy to skąd wziął się wszechświat. Wyobrażam to sobie jako potężną Czarną Dziurę w przyszłości,której osobliwość dąży nie do nieskończenie małego rozmiaru,tylko do zera.Grawitacja nie pozwala na wybuch,a materia nie może po prostu zniknąć.Powstaje Biała Dziura,której efektem jest WW,ale w przeszłości. Jest jeszcze jedna konsekwencja tej hipotezy - to Wieloświat - takich zdarzeń mogło być więcej. Nasz wszechświat może być Białą Dziurą w ,której antygrawitacja zamienia się miejscami z grawitacją. Stąd bierze się Ciemna Energia,która powoduję rozszerzanie się wszechświata. Zdaję sobie sprawę z tego,że mogę pisać kompletne bzdury,ale jestem ciekaw waszej opinii i czy OTW zezwala na taki scenariusz.
 7. Sprawdź czy LW jest wycentrowane na pająku.
 8. Trzecie lustro,te skośne to flip mirror,nie ma znaczenia w kolimacji.
 9. Powinno być inaczej : kątówka 90 * - Barlow - okular,a najlepiej kątówka- okular,bez Barlowa.
 10. W tych najmniejszych skalach kierunek upływu czasu wydaje się nie mieć znaczenia. Wiagrę se kup.
 11. Zrozumieliśmy się dobrze i dziękuję za odpowiedź. Może kiedyś uda nam się poznać odpowiedzi na te pytania,dziś musimy zadowolić się wiedzą tylko do pewnego momentu. Pozdrawiam.
 12. Witam. W bardzo prosty i przystępny sposób to wytłumaczyłeś,chyba prościej się nie da.Masz talent. No,ale do rzeczy.Od jakiegoś czasu zgłębiam te zagadnienia i bardzo mnie to zafascynowało. OTW,STW,BB,Model Standardowy,chłonę jak gąbka i nie ukrywam mózg mi się gotuje,przychodzą mi do głowy strasznie dziwne pomysły,im dalej w to brnę tym więcej tych dziwnych pomysłów. Niestety nie mam wykształcenia w tym kierunku,ale mam nadzieję,że zdołam zrozumieć choć cześć tych fascynujących zagadnień. Mam do Ciebie teoretyczne pytanie. Co jeśli BB miał miejsce w przyszłości , a nie przeszłości ? Co na to model matematyczny ? Chodzi mi o czas przed 10/-43.Czyli ten moment gdzie załamuje się OTW.
 13. TMB lub TS HR,może być też coś innego do 300 zł.
 14. Gumka recepturka pomogła mi zrozumieć OTW.

  1. Show previous comments  4 more
  2. isset

   isset

   Ja tam zrozumiałem tylko dlaczego im szybciej się poruszamy, tym wolniej płynie czas. I nawet wytłumaczyłem 12-letniemu synowi, który też to obczaił.

  3. jupiter1969

   jupiter1969

   Zbyt,ja natomiast kilkunastu filmów i wykładów naukowców.

   Jako wskaźnik jej zrozumienia przyjąłem zrozumienie jej konsekwencji.

  4. Behlur_Olderys

   Behlur_Olderys

   Rozumienie konsekwencji a samej teorii to dwie różne rzeczy :)
   Konsekwencje mechaniki kwantowej to np. proste wzory na linie Balmera.

   A sama teoria za tym stojąca to różniczkowe równanie Schroedingera.

   Podobnie jest w OTW. 
   Ja mówiąc że rozumiem OTW miałbym na myśli, że rozumiem skąd wzięło się równanie pola Einsteina.

 15. Ależ mnie wciągnęło.

   

  1. ekolog

   ekolog

   Obiecująco się zaczyna. Definicje super (łatwe i przyjemne i ciekawe).

   Kradnę to ;) (linka)

    

   Pozdrawiam

 16. Ok,wszystko jasne,ale ta metoda nie daje nam gwarancji ustawienia LW pod katem 45*. Ciągle zastanawia mnie niezgodność kolimacji kolimatorem laserowym i optycznym. Załóżmy,że mamy już wyciąg dobrze ustawiony,w tym przypadku kolimator laserowy ustawi man LW pod właściwym kątem,bez względu na to co pokarze kolimator optyczny. Wychodzi na to,że kolimator laserowy to jedyna metoda na ustawienie LW pod kątem 45*,bez względu na to czy mamy właściwy ofset i czy LW jest idealnie centralne. Co Ty na TO ?
 17. Słupsk,200 m od centrum,otwieram okno i zgadnijcie co widzę ? Tak naszą galaktykę i to nie zerkaniem tylko na wprost.

  1. Krzysztof z Bagien

   Krzysztof z Bagien

   Ale w sensie, że teraz? :D

  2. jupiter1969

   jupiter1969

   Ta.. przez ND.5 :original:

 18. A nie zawadza dolna tuleja 1,25",miałem te szkiełko i raczej do kątówki bym go nie wkładał.
 19. To oczywiste,ale będzie to skutkowało ustawieniem wyciągu tylko w jednej osi.a potrzebne jest nam ustawienie w dwóch osiach.Nazwijmy to pionem i poziomem.Co mi z tego,że będzie pion,ale bez poziomu,Bo ustawiając tak jak piszesz,ustawiam do pozycji wyciągu,która nie koniecznie musi być właściwa. Rzut boczny i owszem,ale rzut od góry ? Wystarczy obrócić rysunek o 90* i co wtedy ?
 20. W rozsądnej cenie zakupię.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.