Jump to content

Szachy w szachy

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  22
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Szachy w szachy

 • Rank
  Alderamin
 • Birthday 05/02/1985

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.chessnet.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Słupsk
 • Zainteresowania
  Astronomia, gra w szachy, sport.
  Organizuję szkolenia oraz turnieje szachowe dla dzieci i młodzieży ze Słupska.
 • Sprzęt astronomiczny
  Na razie jedynie Nikon 10x50.
 1. Nie widziałem jej również, gdy brak było Łysego. Czekam na lepszą pogodę. Pojadę nad morze, powinno być dostatecznie ciemno. Dzięki za mapkę.
 2. No to sprawa rozwiązana. Doczytałem co nie co o M87 i znalazłem stosowny opis. Dziękuję za trop.
 3. Kupione. Proponuję jeszcze na www.astronomia-amatorska.pl umieścić linki. Pozdrawiam i życzę powodzenia oraz dużego popytu!
 4. No to czekam. Będę pierwszy z zamówieniem.
 5. Wiem, ale u niektórych wywołuje to stres. Ja myślę, że moja propozycja nie zaszkodzi, a może jedynie pomóc. Mogę być pierwszy, który w ten sposób zamówi prenumeratę.
 6. Może problem rzeczywiście wynika z tego, że mam zaświetlone niebo północne. Widzę jednak inne, ciemniejsze obiekty... Jak pogoda pozwoli, to pojadę w inne, bardziej zaciemnione miejsce.
 7. A jak prowadzisz obserwacje? Chyba nie przez szybę w oświetlonym pokoju?
 8. Tak jak zasugerowałem w innym temacie. Czy nie można prenumeraty sprzedawać np. na Allegro?
 9. W teorii wielkiego wybuchu też jest dużo niewiadomych... Nie jest ona zgodna z np. z zasadą zachowania energii, dlatego teoretycy dodali pojęcie ciemnej energii. Na dzień dzisiejszy nie mamy nic lepszego niż teoria BB, ale za kilka lat może okazać się ona błędna i będziemy w szkołach uczyli o innej teorii.
 10. A jak to jest w przypadku gwiazd zmiennych lub tych, które bardzo szybko wirują/są niestabilne. W tym przypadku ilość docierającego do nas światła i długość fali nie jest stała i gwiazdy nawet bez pomocy atmosfery powinny "migotać". Dobrze rozumuję?
 11. Jeżeli przestrzeń się rozszerza i to coraz szybciej (za sprawą tajemniczej czarnej energii) to w pewnym momencie powinny zostać rozerwane również atomy, a wtedy zostanie jedynie nieskończenie stygnąca energia, bez śladów materii. Czy wtedy przestrzeń nadal będzie się rozszerzać? W końcu gęstość energii musi stać się tak mała, że osiągnie temperaturę bliską 0 kelwinów, a wtedy powinien ustać cały ruch, a co za tym idzie - ekspansja.
 12. Parę milionów lat temu na Ziemi wyginęło 90% życia. Jedna z teorii głosi, że trafił w nas taki jet. Pewnie nie dowiemy się nigdy, czy to prawda. Jedno jest pewne, jak do Ziemi dotrze taka wiązka energii, to dowiemy się o tym, jak już będzie za późno.
 13. Wiem, że to nie do końca na temat, ale ja proponuję Nikona 10x50 + żuraw ATM i prosty statyw. U mnie się sprawdza. Cenowo też wygląda dobrze.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.